• Tatiliniz İz Bırakmalı...
7/24 WhatsApp Canlı Destek

KARADENİZ YAYLA TURU
KARADENİZ YAYLA TURU Hakkında Genel Bilgiler

Karadeniz Yayla Turumuz, Karadeniz kentlerinin merkezlerini değil; doğal güzelliklerini ve yaylalarını odak noktaya taşımıştır. Turumuz hergün 1 ila 4 saatlik hafif ve orta zorlukta (zorunlu olmayan) doğa yürüyüşleri içermektir. Yaklaşık her gün, yaylalara ulaşım amaçlı yayla yollarına uygun minibüs transferleri mevcuttur. Bu çok özel turumuz doğaseverlerin uyarıları dikkate alınarak titizlikle hazırlanmıştır.

1. Gün: ANKARA, TRABZON

Ankara Ümitköy Galleria Avm önünden saat 22.30’da, Sıhhiye Sezenler Caddesi Atatürk Lisesi önünden saat 23.00'da turumuz hareket edecektir.


2. Gün: ÇİFTE KÖPRÜ, MENÇUNA ŞELALESİ, DİK YAMAÇ KÖYÜ, LAZ KÜLTÜR YAŞAM MÜZESİ

Trabzon'a varışımızın ardından kahvaltımızı alıyoruz. Bu esnada uçakla gelen konukların gruba katılımları sonrası turumuz başlıyor. Arhavi Çifte Köprü’nün görülmesi ve ardından Mençuna Şelalesi'ne hareket. Öğle yemeğimizi Çifte Köprü manzarasıyla aldıktan sonra,  Dikyamaç (Kamparna) köyüne geçiyoruz. Laz köy yaşamı hakkında fikir edineceğimiz, Laz Kültür Yaşam Müzesi'ni geziyoruz. Bölge insanına dair özellikleri ve doğa potansiyeli hakkında bilgi sahibi oluyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Grand Artvin Otel'de...


3. Gün: BORÇKA KARAGÖL, MACAHEL, MARAL ŞELALESİ

Kahvaltı sonrası Karadeniz’in gizli cenneti Borçka Karagöl’e minibüslerle hareket ediyoruz. Göl kenarında verilecek serbest zamanın ardından dünyada çok ender olarak görülen ve ülkemizin tek biyosfer sahası olarak kayıtlara geçen ve ekosistemi ile bilim insanlarını hayrete düşüren Macahel’i ziyaret ediyoruz. Kafkas arılarının gen kaynağı olan; yayla turlarının olmazsa olmazı olarak Macahel, sizin de notlarınız arasına yazacağınız güzide köşelerimizden olacaktır. Camili, Efeler, Düzenli, Uğurlu, Kayalar ve Maral köylerinden oluşan bu bölge Avrupa ve Asya’nın tek ılıman iklim yağmur ormanlarına ev sahipliği yaparak turun yıldızı haline gelecek. Macahel’de alacağımız öğle yemeği sonrası nefes kesen serinlikteki Maral Şelalesi’ne hareket. Kısa bir yürüyüşün ardından Türkiye’nin en yüksek şelalesini (65 mt'den düşen) görmüş olacağız. Şelalenin görülmesinin ardından zevkli yolculuğumuz sonrasında otelimize ulaşıyoruz. Mükemmel bir yayla gününü sona erdirdikten sonra konaklama ve akşam yemeği Grand Artvin  Otel’de...


4. Gün: ŞAVŞAT, BALIK GÖLÜ, TİBETİ KİLİSESİ, YAVUZKÖY SEYİR TERASI

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyor ve Karçal Dağları’nın eteklerinde kurulu Şavşat’a hareket ediyoruz. Minibüslere transfer olduktan sonra sırasıyla Ciritdüzü, Veliköy ve Pınarlı köyü üzerinden Balık Gölü’ne devam ediyoruz. Burada vereceğimiz kısa molanın ardından Büyük Şirata ve Küçük Şirata Gölleri'ne yürüyoruz. Sonrasında öğle yemeğimizi alıyor ve rotamızı Tibeti Kilisesi’ne çeviriyoruz. 9.yy da inşa edilen Tibeti Kilisesi'nin konumu ve mimarisi sizi çok etkileyecek. Kilisenin Gürcü Bagratlı Krallığı'na ait olduğu; sonraki yıllarda Osmanlılar tarafından 1850'li yıllara dek ocaklık merkezi olarak kullanıldığı bilinmektedir. Tibeti Kilisesi'nin görülmesinin ardından gezimizi Şavşat’ın simgelerinden olan Yavuzköy Seyir Terası'nda noktalıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Şavşat’ta Black Forest Hotel & Spa’da...


5. Gün: RUTAV GÖLÜ, ŞAVŞAT KARAGÖL

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Kocabey köyünden, Koyunlu köyüne geçiyor ve Rutav Gölü’nü görüyoruz. Sonrasında Meşelikışla Yaylası’nın görülmesi ve öğle yemeği. Yemek sonrası Karagöl’ü geziyor ve ardından kafamızdaki peribacası olgusunu tamamen değiştiren Şavşat Peribacaları’nı görüyoruz. Günün sonunda konaklama ve akşam yemeği Şavşat’ta Black Forest Hotel & Spa’da... 


6. Gün: FIRTINA VADİSİ, TİMİSVAT TAŞ KEMER KÖPRÜ, POKUT YAYLASI, SAL YAYLASI, AYDER YAYLASI

Kahvaltımız sonrasında Fırtına Vadisi’ne hareket. Hava ve zaman koşullarının uygunluğuna göre rafting yapma imkanı. Muhteşem manzarasıyla Timisvat Kemer Köprü görüntüsü eşliğinde öğle yemeğinin alınması. Yemek sonrası Laz ve Hemşinli Koçerlerin - Yaylacıların, yaz kış iaşesi stoklamak ve üretmek için giriştiği inanılmaz yayla yaşamlarını incelemek üzere efsanevi Pokut ve Sal Yaylaları’na çıkacağız. Yaylalar arasında, dağcıları ve doğa sevdalılarını en çok çeken, bulut denizleri ile Kaçkar Dağ Sırası’nı baştanbaşa göreceğiz. Karadeniz’in etkileyici manzaraları ile Pokut-Sal Yaylaları arasında orman içi bir yürüyüş yaparken; “İyi ki buradayım” dedirtecek bir gün bizi bekliyor. Ardından Kaçkar Dağları'nın en güzel yaylalarından biri olan ve Kaçkar Dağları Milli Parkı içinde bulunan Ayder Yaylası'na hareket ediyoruz. Zevkli yolculuğumuz sonrasında otelimize ulaşıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Ayder Haşimoğlu Otel’de. (Tulum ve horon gösterileri)


7. Gün: AVUSOR YAYLASI, DOBOCELAZENA, HUSER YAYLASI, SOCİ YAYLASI, GELİNTÜLÜ ŞELALESİ

Kahvaltımız sonrasında Avusor Yaylası'na çıkıyoruz. Tüm günümüzü ayıracağımız; en az 3 ila 4 saatimizi, Kaçkar zirveye bir adım kalmış en büyük ve en güzel buzul göllerinden olan Dobocelazena’yı görüp fotoğraflayarak geçireceğiz. Öğle yemeğini Avusor Yaylası'nda alacağız. Dağcıların ve trekking aşıklarının vazgeçilmezi olan Avusor Yaylası'na hayran olacaksınız. Yayla dönüşünde Peryatak ve Pagina Yaylaları üzerinden Huser zirveye çıkacak ve bulutların üstündeki yolculuğumuz hava koşulları da elverirse Karadeniz’in görülmesi ile sonlanacaktır. Dönüş yolunda göreceğimiz Soci ve Çamyatak Yaylaları güzergahından Ayder Yaylası'nda bulunan otelimize; Kalegon mevkiinde tatlı bir yokuş ile aşağı inen Gelintülü Şelalesi'nin yanı başından döneceğiz. Konaklama ve akşam yemeği Ayder Haşimoğlu Otel’de... (Kaplıcaya girme imkanı)


8. Gün: TRABZON, GİRESUN, ANKARA

Kahvaltı sonrası Doğu Karadeniz’in en büyük şehri Trabzon’a hareket ediyoruz Turumuza hava yoluyla katılan misafirlerimizi Trabzon Havalimanı'ndan yolcu ettikten sonra Giresun’da öğle yemeğimizi alıyor ve gerekli molaları vererek Ankara’ya dönüyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Tur aracı ile ulaşım,

6 gece konaklama (2 gece Grand Artvin Otel, 2 gece Black Forest Hotel&Spa, 2 gece Ayder Haşimoğlu Otel)

Açık büfe sabah kahvaltıları (7),Öğle yemekleri (7),Akşam yemekleri (6),

Milli park, müze ve ören yeri giriş ücretleri,

Minibüslerle ara transferler ve yayla transferleri,

Rehberlik hizmetleri,Seyahat sigortası,Refakat , İkramlar ve Sürpriz promosyonlar…

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Fırtına Deresi’nde rafting ücreti,

Zipline ücreti,

Yemeklerde alınacak menü haricindeki içecekler,

Kaplıca giriş ücretleri,

Özel harcamalar.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:


  1.Ek Bilgiler

  BU GEZİ İÇİN GEREKLİ KİŞİSEL MALZEMELER: Spor ayakkabısı, güneş gözlüğü, şapka, hırka ya da kazak fotoğraf makinesi, mayo, havlu ve terlik, güneş kremi, rahat kıyafetler.

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri
  KARADENİZ YAYLA TURU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ


  Tur Bilgileri

  Benzer Turlar

  ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ TURU

  ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ TURU

  1 Gece 2 Gün

  Fiyatını Sorunuz

  KAPADOKYA TURU GÜNÜBİRLİK

  KAPADOKYA TURU GÜNÜBİRLİK

  Günübirlik

  Fiyatını Sorunuz

  AKÇAKOCA TURU GÜNÜBİRLİK

  AKÇAKOCA TURU GÜNÜBİRLİK

  Günübirlik Tur

  Fiyatını Sorunuz

  BEYPAZARI TURU GÜNÜBİRLİK

  BEYPAZARI TURU GÜNÜBİRLİK

  Günübirlik Tur

  Fiyatını Sorunuz

  ÇORUM - HATTUŞA TURU GÜNÜBİRLİK

  ÇORUM - HATTUŞA TURU GÜNÜBİRLİK

  Günübirlik Tur

  Fiyatını Sorunuz

  
  Kampanyalardan Haberdar Olun
  Grup Şirketlerimiz Hattusas Lojistik Double Inn Marina Shuttle Ankara Deko Plastik Caner Turizm Grand Merpond Otel