• Tatiliniz İz Bırakmalı...
7/24 WhatsApp Canlı Destek

ÇORUM - HATTUŞA TURU GÜNÜBİRLİK

ANKARA ÇIKIŞLI ÇORUM - HATTUŞA TURU 

 

 

 

 

Çorum Müzesi - Alcahöyük - Hattuşa - Boğazkale - Sfenks Kapı - Yer kapı - Aslanlı Kapı - Kral Kapısı - Büyük Kale - Ankara

Sabah Ankara’dan hareketimizin ardından Hitit İmparatorluğunun başkenti olarak Anadolu’da yüzyıllar boyu çok önemli bir merkeze sahip olan Hattuşaş’a varış. 1986 yılında UNESCO Dünya Miras Listesi’ne alınan Hattuşa Anadolu’da yüzyıllar boyu çok önemli bir merkez olmuştur. İlk olarak çorum merkez’de yer alan “Korunması Gerekli Taşınmaz Kültür Varlığı” olarak tescillenmiş olan Çorum müzesi ziyareti. Ardından Alacahöyük müzesine hareket. Müzesi'nde Kalkolitik, Eski Tunç, Hitit ve Frig dönemlerine ait eserler sergilenir. Yapıdaki en önemli parçalar, Eski Tunç Çağı'na ait 13 kral mezarı buluntusudur. Müzede ayrıca yöreye ait halı ve kilimler, ahşap tarım aletleri, dokuma tezgâhı ile Osmanlı Dönemine ait delici, kesici ve ateşli silahlar gibi etnografik eserler yer alır. Ardından Hattuşa ören yerinde yer alan Aslanlı kapı – Sfenks Kapı – Yer Kapı – Kral Kapısı ve Büyük kale görülecek yerler arasında. Sonrasından ise  Hitit uygarlığının başkenti Hattuşa’ın bulunduğu şehir olan Boğazkale’ye varış. Ardından Ankara’ya dönmek üzere yola çıkıyor ve bir başka AYAKİZİ turizm organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Özel tur Araçları Ulaşım
 • Sabah Kahvaltısı (Araç içi Sandviç) 
 • Programda belirtilen geziler
 • Rehberlik ve Ayakizi Turizm refakat hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri.
 • Ekstra harcamalar.
 • Öğle Yemeği

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  1.Ek Bilgiler

  Turlarımız, tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 15-18 kişide özel dizayn minibüs ile (Crafter, Sprinter), 19-30 kişide midibus ile (Sultan, Turkuaz, Nova, Prestige, Harmony), 30 kişinin üstünde ise lüks otobüslerimiz (Tourismo, Neoplan, Fortuna, Safir) ile yapılacaktır. Turlarımızın, yeterli sayıya ulaşamaması ve iptal olması durumunda (min.15 Kişi); konaklamalı turlarda minimum 2 gün önceden, günübirlik turlarda minimum 1 gün önceden haber verilir.Ayakizi Turizm, kesin kayıt tarihine kadar fiyatlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Otellerden hareket saatlerini rehber belirleyecektir ve iklim koşullarına göre programda değişiklik yapabilir.  Ayakizi Turizm, gerekli gördüğü durumlarda; tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Ayakizi Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Ayakizi Turizm sorumlu tutulamaz.

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri

  ÇORUM - HATTUŞA TURU GÜNÜBİRLİK HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ


  Tur Bilgileri

  • +90 312 435 08 80

  Benzer Turlar

  KAPADOKYA TURU GÜNÜBİRLİK

  KAPADOKYA TURU GÜNÜBİRLİK

  Günübirlik

  Fiyatını Sorunuz

  YEDİGÖLLER TURU GÜNÜBİRLİK

  YEDİGÖLLER TURU GÜNÜBİRLİK

  Günübirlik

  Fiyatını Sorunuz

  BEYPAZARI TURU GÜNÜBİRLİK

  BEYPAZARI TURU GÜNÜBİRLİK

  Günübirlik Tur

  Fiyatını Sorunuz

  MAŞUKİYE SAPANCA HOBBİT EVLERİ TURU

  MAŞUKİYE SAPANCA HOBBİT EVLERİ TURU

  Günübirlik Tur

  Fiyatını Sorunuz

  AMASRA TURU GÜNÜBİRLİK

  AMASRA TURU GÜNÜBİRLİK

  Günübirlik Tur

  Fiyatını Sorunuz

  
  Kampanyalardan Haberdar Olun
  Grup Şirketlerimiz Hattusas Lojistik Double Inn Marina Shuttle Ankara Deko Plastik Caner Turizm Grand Merpond Otel