• Tatiliniz İz Bırakmalı...
7/24 WhatsApp Canlı Destek

ANKARA ÇIKIŞLI UÇAKLI GAP TURU

1. Gün: GAZİANTEP – ZEUGMA MÜZESİ – GAZİANTEP KALESİ

 
Misafirlerimizin Gaziantep Havaalanından alınmasıyla birlikte turumuza başlamaktayız. Kahvaltı molasının ardından Gaziantep’i keşfetmeye başlıyoruz. Zeugma’dan çıkarılan mozaiklerin sergilendiği Zeugma Müzesinin gezilmesi. Gaziantep Kalesi’nin görülmesi.. Öğle yemeği için serbest zamanın ardından şehrin kendine has mimarisinin yansıtıldığı eski Antep evleri, han, hamam ve çarşılarının görüleceği Gaziantep çarşılarında (bakırcılar, sedefçiler, baharatçılar vb.) serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama  5 * Grand Gaziantep Otel’de.


2. Gün: BİRECİK – HALFETİ – RUMKALE – TEKNE GEZİSİ - HARRAN – BALIKLIGÖL - ŞANLIURFA

Kahvaltıdan sonra otelden hareket. Nesli tükenmekte ve koruma altına alınmış bir kuş cinsi olan Kelaynak Kuşlarının Birecik’te görülmesinin ardından Halfeti’ye hareket. Asurlardan günümüze tarihi süreç içerisinde varlığını koruyan Rumkale’yi rehberimizden dinliyor ve tekne gezintisi yapıyoruz. Öğle yemeği molasının ardından muhteşem görüntüsüyle Harran Ovası’na hareket. Arı kovanı şeklindeki Konik kubbeli Harran Evleri’nin görülmesi. Tarihte bilinen ilk İslam Üniversitesini ziyaret ederek Harran’dan ayrılıyoruz. Peygamberler şehri Şanlıurfa istikametine hareket. Şanlıurfa merkezde Hazreti İbrahim Peygamber`in makamının bulunduğu Dergâh, Halil-ül Rahman Camii, şifalı balıkların bulunduğuna inanılan Balıklı Göl ve Ayn-ı Zeliha göllerinin gezilmesi.  Akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz. Misafirlerimiz arzu ederse akşam ekstra sıra gecesi düzenlenerek, yöresel tatlarla bezenmiş keyifli bir akşam geçirebiliriz. Konaklama 4* Şanlıurfa Dedeman Otel’de.


3. Gün: ARKEOLOJİ MÜZESİ – MARDİN – KASIMİYE MEDRESESİ – ULU CAMİİ

Otelde sabah kahvaltısını aldıktan sonra . Şanlıurfa Arkeoloji müzesinin gezilmesinin ardından Viranşehir, Kızıltepe üzerinden kültür ve hoşgörünün başkenti, “Gece Gerdanlık; Gündüz Seyranlık” olarak tanınan Mardin’e varış. Yapımı 15 yıl süren ve kompleks bir bina olan Kasımiye Medresesi’nin gezilmesi. Birçok kavime ev sahipliği yapan ve ticaret yolları üzerinde bulunan Mardin’in yemek kültürü çok gelişmiştir. Yöresel yemeklerin tadına bakmak için serbest zaman. Yemek sonrasında müze şehir denilen Mardin’in tarihi dar sokaklarında abbaraları fotoğraflayarak geziyoruz. Eski Ptt binasının görülmesi, Şehidiye Cami, Ulu Cami, Kırklar Kilisesi ziyaretleri ve serbest zaman. Belirlenen saatte buluşarak otele hareket.  Akşam yemeği ve konaklama 5* Erdoba Elegance Hotel & Spa Otel’de. ( Dileyen misafirlerimiz otelin spa imkanlarından ücretsiz olarak faydalanabilir.. )


4. Gün: DEYRULZAFARAN MANASTIRI – MİDYAT – HASANKEYF – DİYARBAKIR – DİYARBAKIR KALESİ –DİYARBAKIR SURLARI – KEÇİ BURCU


Kahvaltı sonrası Süryani cemaati için önemli merkezlerden biri olan Deyrulzafaran Manastırı’nın gezilmesi. Midyat’a hareket. Süryanilerin Ana yurdu olarak bilinen Tur Abidin bölgesinin kalbinde Midyat Devlet konuk evinin gezilmesi ve Telkari işçiliğinin önemli merkezlerinden biri olan Midyat çarşılarında serbest zamanın ardından 2000 yıllık geçmişiyle Dicle Nehri kenarında yer alan Hasankeyf’e  hareket. Kaya Kale olarak tercüme edilen Kale; yekpare taş kitlenin oyulması suretiyle oluşturulmuştur. Ortaçağ dünyasının kültür, ticaret ve siyaset odaklarının bütünleştiği, ihtişamlı ve  gizemli bir antik kenttir. Hasankeyf’in panoramik görülmesinin ardından  Diyarbakır’a hareket. Ortaçağ mimarisine ait dünyada Çin Seddi’nden sonraki en uzun ve en korunmuş şehir surları ve hala yaşattığı Ortaçağ havası ile Diyarbakır Kalesi’ni, surları’nı ve keçi burcunu geziyoruz. Akşam yemeği ve konaklama 4* Diyarbakır Nov Otel’de.  ( Dileyen misafirlerimiz otelin spa imkanlarından ücretsiz olarak faydalanabilir.. )


5. Gün: CAHİT SITKI TARANCI EVİ – ULU CAMİ – HASANPAŞA HANI – ADIYAMAN - NİSSİBİ KÖPRÜSÜ – KARAKUŞ TÜMÜLÜSÜ – CENDERE KÖPRÜSÜ – NEMRUT DAĞI – GÜN BATIMI

Kahvaltı sonrası Diyarbakır konaklarının tipik örneklerinden biri olan ve aynı zamanda ünlü yazarımız Cahit Sıtkı Tarancı’nın doğup büyüdüğü konağın ziyareti. İslam dünyasının beşinci Harem-i Şerifi kabul edilen Ulu Cami’nin ziyareti. Hasan Paşa Hanı’nın gezilmesi ve öğle yemeği için serbest zaman. Otobüsümüzle Adıyaman’a hareket ediyoruz. 2014 yılında 33 aylık bir çalışma sonrasında Türkiye’nin en büyük 3. Köprüsü olan Nissibi Köprüsü görüyor ve bizleri Nemrut Dağına çıkaracak olan araçlarımıza transfer oluyoruz. Komagene Kralı II. Mithradates tarafından annesi İsias adına yaptırılan Anıt Mezar, sütun üzerindeki kartaldan dolayı Karakuş Tümülüsü olarak adlandırılan tümülüsün görülmesi. Daha sonra Cendere Köprüsü ve Arsemia gezimizin bitiminde Nemrut Dağı’na hareket ediyoruz. Doğu ve Batı medeniyetlerinin, 2150 m. yükseklikte muhteşem bir Tümülüs’te kesişme noktası, Dünyanın sekizinci harikası Nemrut’un yüksekliği on metreyi bulan büyüleyici heykelleri, metrelerce uzunluktaki kitabeleriyle, UNESCO Dünya Kültür Mirasında yer almaktadır. Doğu terasının görülmesinin ardından Komagene Krallığı’na ait dev heykelleri görüyor ve inanamayacağınız güzellikte bir manzarada güneşin batışını seyrediyoruz. Heykeller, bir aslan ve bir kartal heykeliyle başlar ve aynı düzende son bulur. Gezimiz sonrası Adıyaman’a hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama 4* White Star Hotel’de.


6. Gün: ADIYAMAN – KAHRAMANMARAŞ – KAPALI ÇARŞI

  

Kahvaltıdan sonra  Kahramanmaraş’a hareket ediyoruz. Şehir merkezinde Kapalı Çarşı ( Bakırcılar Çarşısı ), Kale, Rıdvan Hoca Yeraltı Çarşısı ve Ulu Camii bölgesinde serbest zamanın ardından havaalanından misafirlerimizi uğurluyoruz.

Bu keyifli tur sona ererken, Ayakizi Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız…


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks araçlar iler ulaşım
 • Çevre gezileri
 • 5 Gece yarım pansiyon konaklama
 • İlk gün alınacak kahvaltı
 • Halfeti tekne turu
 • Milli park girişleri
 • Nemrut Dağı minibüs transferi
 • Rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Refakat ve ikramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Özel harcamalar 
 • Öğle yemekleri
 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Sıra gecesi
 • Uçak bileti

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  1.Ek Bilgiler

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri

  ANKARA ÇIKIŞLI UÇAKLI GAP TURU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ


  Tur Bilgileri

  • 3* ve 4* Oteller
  • +90 312 435 08 80

  Benzer Turlar

  
  Kampanyalardan Haberdar Olun
  Grup Şirketlerimiz Hattusas Lojistik Double Inn Marina Shuttle Ankara Deko Plastik Caner Turizm Grand Merpond Otel