EKO KARADENİZ TURU Tur Programı

Eko Karadeniz Batum Turu
3 gece 4 gün
TRABZON – RİZE – AYDER YAYLASI – BATUM – ZİLKALE – PALOVİT ŞELALESİ – UZUNGÖL – GİRESUN – ORDU – BOZTEPE – SAMSUN

BATUM PROGRAMIMIZ İLE İLGİLİ GENEL UYARI: Gürcistan ile ilgili Covid Protokolü ile ilgili alınan kararlardan ötürü geçiş yapılacak an itibariyle aşı kartı (tam doz) bulunan misafirlerimizi de kapsamak suretiyle son 72 saatte alınmış negatif PCR testi ibraz etmeleri gerekmektedir. 


 

Kalkış Yerleri:
PROGRAM
1 Gün: Ankara 'Dan Hareket

Akşam saat 22.00‘ da Kızılay Ofis Önünde buluşmamızın ve belirtilen noktalardan değerli misafirlerimizin alınmasının ardından yolculuğumuza başlıyoruz.

 2 Gün: Trabzon-Atatürk Köşkü-Kazaziye Atolyesi-Ayasofya-Müzesi Sümela Manastırı-Ayder Yaylası

Gerekli molalar sonunda Trabzon’a varıyor dileyen misarlerimiz ile yöresel köy kahvaltımızı yapıyoruz. Trabzon merkezde yeralan Atatürk’ün Köşk Evini ve 13.yy'da Bizans kilisesi olan ve günümüzde Ayasofya Camisi olan yapımızı gezdikten sonra Trabzon’da Kazaziye sanatı hakkında bilgilendiriliyor ve alış veriş imkânı sunuyoruz. Ardından Maçka Altındere Milli Parkı’na varıyoruz. Sümela Manastırı’na hareket ediyor ve manastırı geziyoruz.(Girişler ve minibüs transferi ekstra) Sonrasında öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Ardından aracımızda buluşup Ayder Yaylasına hareket ediyoruz. Gelintülü Şelalesini görüyoruz ve Kalegon Mevkiinde fotoğraf molası veriyoruz. Ardından akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz.

Kahvaltı: Ekstra menü fiyatları geçerlidir. Trabzon’da Serpme Köy Kahvaltısını tavsiye ederiz
Öğle Yemeği: Ekstra menü fiyatları geçerlidir. Akçaabat Köfte Menüsünü tavsiye ederiz. 
Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır ücrete dâhil
Konaklama: Oris Ahşap Otel, Naliya Otel, Dere Otel vb.
Güzergâh: Ankara – Ayder Yaylası-Rize (890 km)

 3 Gün: Batum-Gonio Kalesi-Medea Heykeli-Piazza Meydanı-Alfabe Kulesi-Ali Ve Nino Heykeli

Otelimizde alacağımız kahvaltımız sonrasında pasaporta gerek duymadan sadece kimliğimizle Sarp Sınır Kapısından Batum’a geçiyoruz. Batum’da Saint Andrew heykelinin görkemine tanıklık ettikten sonra; Gonio Apsaros Kalesi’nin panoramik olarak görüyoruz. Kafkas mitolojik tarihini gösteren Medea Heykeli’ni görüyor ve Sonrasında Piazza Meydanı’na gidiyoruz, Tiyatro Meydanı’nda, Altın renkli Poseidon Heykeli’nin seyri esnasında fotoğraf molası veriyoruz. Dünyadaki 14 yazı düzeninden biri olan Gürcü Alfabesini inceleyebileceğimiz Alfabe Kulesi ve aşkları filmlere ve kitaplara konu olan Ali ve Nino Heykeli’ni görüp Avrupa meydanında şehri tanımak için ve öğle yemeği için serbest zaman sunuyoruz. Sonrasında Batum'un heyecan verici yerlerinden olan meşhur Botanik Bahçelerinin seyir terasından Batum’u ve botanik bahçesinin fotoğrafladıktan sonra dileyen misafirlerimizin yüzme molası verebileceği; dileyenlerin alış veriş ve yürüyüş yapabileceği muhteşem cadde olan Boulevard Batumi'ye gidiyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak Gürcü kültürünü yakından tanıyacağımız ve doyasıya eğleneceğimiz yemekli Gürcü Gecesine katılıyoruz. (40 Lari) Ardından konaklama için Sarp Sınır kapısından çıkış işlemlerimizi yapıp otelimize hareket ediyoruz.

Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır ücrete dâhil
Öğle Yemeği: Ekstra menü fiyatları geçerlidir. Batum’da Yöresel Hacapuri Hıngal çeşitlerini tavsiye ederiz 
Akşam Yemeği: Ekstra menü fiyatları geçerlidir. Dileyen konuklarımız yemekli Gürcü Gecesine katılarak değerlendirebilir. 
Konaklama: Oris Ahşap Otel, Naliya Otel, Dere Otel vb.
Güzergâh: Ayder Yaylası – Batum – Ayder Yaylası (245 km) 4 Gün: Zilkale-Palovit Şelalesi-Rafting-Zipline-Rize Bezi-Uzungöl-Bıçak Atolyesi-Çay Fabrikası

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Hopa-Arhavi üzerinden dünyada korunma altındaki 200 Ekolojik bölgeden biri olan Fırtına Vadisi’ne yöneliyoruz. Arzu eden konuklarımız ile 1.Alternatif: Zilkale, Çat Vadisi ve Palovit Şelalesi Turu: Çamlıhemşin’den bineceğimiz minibüslerle muhteşem bir tura başlıyoruz. Fırtına vadisini oluşturan önemli geçitlerden olan Çat Vadisi’ne giriş yapıyoruz. İlk olarak Ortan Köyü’nden geçerek SEVDALUK dizisi ve diğer birçok dizi ve film çekimlerinin de yapıldığı ve eski adıyla Çinçiva olan Şenyuva Köyü’nü görüyoruz. Burada vadi içerisinde yer alan Taş Köprülerde, geniş ve uzun olanlarından birinde fotoğraf molası vereceğiz. Bu bölgede yeralan ülkemizin en yaşlı konaklarından olan Fırtınanın görkemli konakları arasından Çat Vadisi’nin vahşi doğasında yükselen Zilkale'ye doğru yola çıkıyoruz. Zilkale’nin Kartal Yuvasını andıran görüntüsüne hayran kalacaksınız. Deniz seviyesinden 750 metre, Çat Deresi’nden ise 100 metre. Yükseklikte bulunan Zilkale ’de geçireceğimiz zamanda, hayatınızın en güzel fotoğraf karelerine ulaşabilirsiniz. Güzel dakikaların sonrasında daha da yukarı çıkarak, muhteşem manzarası ve yazı kışa çeviren serinliğiyle ünlü Palovit Şelalesi’ne ulaşıyoruz. Yaşayacağımız hoş dakikaların sonrasında Şenyuva Köyü’ne dönüyoruz birlikte çay molası veriyoruz. Harika manzaraya karşı çaylarınızı yudumladıktan sonra minibüslerimize binerek Çamlıhemşin’e geri dönüyoruz. (Dileyen Misafirlerimiz ile Ekstra Kişi Başı 55 TL) 2.Altenatif: Fırtına Deresinde yaklaşık 1,5 saat süren hafif bir parkurda RAFTİNG (Dileyen Misafirlerimiz ile Ekstra Kişi Başı 60 TL ve Dileyen Misafirlerimiz ile Ekstra Kişi Başı Zipline 20 TL) Ardından öğle yemeği için vereceğimiz serbest zaman sonrasında, El işlemeleri ile ünlü Rize’de Rize Bezi Atölyesine uğruyor ve Uzungöl’e hareket ediyoruz Uzungöl’e varışımız sonrasında etrafında yürüyüş veya diğer aktivitelerden yararlanmak üzere bir serbest zaman sonrasında ünlü kiremitli köprüde fotoğraf molası veriyoruz. Doğa harikası Uzungöl ’den hareket edip bıçakları ile ünlü Sürmene’de Bıçak atölyesini ve Çay Fabrikamızı ziyaret ediyoruz ardından aracımızda buluşup akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz.

Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır ücrete dâhil
Öğle Yemeği: Ekstra menü fiyatları geçerlidir. Fırtına Deresi kenarındaki restoranlarda Alabalık Menülerini tavsiye ederiz.
Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır ücrete dâhil Konaklama: Konakpark Hotel, Aksular Hotel, Demirgrand Hotel vb.
Güzergâh: Ayder Yaylası – Uzungöl – Sürmene - Trabzon (251 km) 5 Gün: Akçabat-Giresun Adası-Ordu Boztepe-Bandırma Vapuru-İlkadım Anıtı-Ankara Dönüş Yolculuğu

Otelimizde alacağımız kahvaltımız ardından yola çıkarak; Akçaabat’ta denize nazır çay keyfi yapıyoruz. Giresun Kalesi’ni ve Karadeniz’in imara uygun tek adası olan Giresun Adası’nı da fotoğraflayarak Fındığın memleketi Ordu’da fındık üretimi hakkında bilgilendirilip alış veriş yapabileceğimiz bir yerel fındık ürünleri mağazasını ziyaret ediyoruz. Dileyen Misafirlerimiz ile ekstra olarak Teleferikle Boztepe’ye çıkıyoruz (15 TL) Terzi Fikri’nin memleketi Fatsa’yı gördükten sonra Ünye ve Terme üzerinden Kurtuluş mücadelesinin başlangıç noktası olan Samsun’a ulaşıyoruz. Burada Bandırma Vapuru ve İlk Adım Anıtı gezdikten sonra Ankara’ya hareket ediyoruz. Çorum’da leblebi alışveriş için serbest zaman molası veriyoruz. Akşam saat 23.00 sularında Ankara’da oluyoruz. Bir başka organizasyonda buluşmak üzere misafirlerimiz ile vedalaşarak turumuzu sonlandırıyoruz.

Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır ücrete dâhil
Öğle Yemeği: Rehberimizin tavsiye edeceği restoranlarda yöresel yemeklerin tatlarına bakabilirsiniz. Ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Güzergâhımız üzerinde dinlenme tesisinde ekstra ücretli olarak değerlendirebilirsiniz. Güzergâh: Trabzon – Akçaabat – Giresun – Ordu – Samsun – Ankara (729 km)ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
DİĞER BİLGİLER
Notlar

İptal Şartları

Atatürk Bul. 85/3 Kızılay Ankara
+90 312 435 08 80


Bu çıktı 29.11.2021 23:36 tarihinde verilmiştir. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.