UÇAKLI KARADENİZ BATUM TURU Tur Programı

UÇAKLI KARADENİZ BATUM TURU
4 Gece 5 Gün


Ordu'dan Batum'a Benzersiz Manzara
Ordu, Giresun, Gümüşhane, Rize, Trabzon, Artvin, Gürcistan, Batum

 

♦ Ankara - Ordu - Ankara Ekonomi Sınıfı Uçak Biletleri
♦ 4 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
♦ Otellerde Alınacak 4 Adet Kahvaltı ve 4 Adet Akşam Yemeği
♦ Bölgenin En Nezih Restoranlarında 5 Adet Yöresel Öğle Yemeği
♦ Zilkale ve Palovit Şelalesi Turu
♦ Lustra ve Karester Yaylaları Turu
♦ Batum Turu
♦ Borçka Karagöl Turu
♦ Milli Park Giriş Ücretleri
♦ Sümela Manastırı, Zilkale, Lustra Karester Yaylaları, Karagöl Minibüs Transferleri
♦ Profesyonel Rehberlik Hizmeti


♦ ÜCRETE DAHİL  

 

 

1. Gün: Ordu, Giresun Kalesi, Giresun Adası, Gümüşhane Karaca Mağarası, Zigana, Hamsiköy, Maçka

Esenboğa Havaalanında buluşmamızın ardından Anadolujet TK7136 Sefer sayılı uçuşumuz ile saat 08.10'da Ordu'ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Ordu Havaalanında bizi bekleyen aracımıza dahil oluyor ve Giresun'a doğru yolumuzu tutuyoruz. Giresun'da panoromik olarak Giresun Adası'nı ve Giresun Kalesini görüyoruz. Harşit Vadisinin büyüleyici manzarası eşliğinde devam eden yolculuğumuz ve küçük fotoğraf molaları ile birlikte Torul ilçesinde bulunan Karaca Mağarası’na ulaşıyoruz. Astım hastaları için rahatlatıcı bir kür niteliği de taşıyan Karaca Mağarasında milyonlarca yılda meydana gelmiş olan doğal sarkıt ve dikitleri gördükten sonra ücrete dahil olan öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğinin ardından Zigana Dağı eteklerine doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Zigana Tünelinden geçerek Trabzon’un Maçka ilçesinde bulunan, doğal güzelliğinin yanı sıra yaklaşık bir asırdır sütlacı ile meşhur olan Hamsiköy’e ulaşıyoruz. Burada yapacağımız sütlaç tadımı ve yürüyüşümüzün ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde alarak istirahate geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Uçakta ekstra olarak sunulacaktır.
Öğle Yemeği: Seçmeli (Güveç, Et kavurma, Patlıcan, Fasulye vb), Pilav, Salata, Meşrubat.
Akşam Yemeği:  Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Sunulacaktır.
Konaklama: Konak Park Hotel, İvme Hotel, Büyük Sümela Hotel, Jolnar Garden Hotel, vb. oteller

 

 

2. Gün: Sümela Manastırı, Uzungöl, Lustra ve Karester Yaylaları, Çay Fabrikası, Sürmene, Rize, Çayeli, Artvin, Arhavi, Hopa

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Altındere Milli Parkı’na hareket ediyoruz. Günün ilk rotası olarak Altındere Vadisinde Karadağ’ın yamacına kurulmuş, görenlerin şaşkınlıkla izlediği Sümela Manastırı gezimizi gerçekleştiriyoruz. Rehberimizin anlatımı ve fotoğraf çekimi için vereceğimiz serbest zamanın ardından Karadeniz denilince akla ilk gelen Karadeniz Çayı üretim tesisine geçiyoruz. İkramımız olan çaylarımızı yudumlarken, Çayın toplanmasından bardağımıza dökülene kadar olan üretim aşamaları ve tesisi hakkında sunumu izliyoruz. Daha sonra el yapımı bıçakları ile meşhur Sürmene ilçesine geçiyoruz. Burada bıçak atölyesinde Sürmene Bıçağının yapımı ve özelliklerini öğrendikten sonra Rize’ye doğru yola çıkıyoruz. Ücrete dahil olarak alacağımız öğle yemeğimizin ardından Uzungöl’e hareket ediyoruz. Haldizen deresi çevresindeki kayaların düşerek önünü kapatmasıyla oluşan heyelan set gölü Uzungöl’de yürüyüş yaparak fotoğraf ve hediyelik eşya alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından 2400 metre yükseklikte muhteşem bir Uzungöl manzarasına şahit olacağınız Lustra ve Karester yaylalarına çıkarak yayla hayatı, yayla evleri ve kültürünü yakından tanıma fırsatını yakalıyoruz. Yayla gezimiz sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Yol üzerinde bulunan, bölgede ün sahibi, Kiremitli Köprüde fotoğraf çekimimizle devam ederek, otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde alarak istirahate geçiyoruz
 

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde Açık Büfe Olarak Sunulacaktır.
Öğle Yemeği: Çorba, Seçmeli Izgara (Alabalık, Köfte, Tavuk, Meşhur Kuru Fasulye), Salata, Meşrubat.
Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Sunulacaktır.
Konaklama: Terzioğlu Hotel, Peronti Otel, Paluri Otel, Sarp Otel vb. oteller

 

 

3. Gün: Borçka, Karagöl, Batum Turu

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımız sonrasında Minibüslerle Karagöl’e hareket ediyoruz. Borçka’da bulunan ve Türkiye’nin saklı cenneti olarak gösterilen Karagöl’e ulaştıktan sonra göl etrafında yürüyüş yaparak muhteşem manzaraları yakalamanız için fotoğraf molası veriyoruz.  Dileyen misafirlerimiz göl üzerinde sandal keyfi yapabilir veya göl kenarında çay ve kahve içerek manzaranın tadını çıkarabilirler. Gezimizin ardından Sarp sınır kapısından yeni kimlik kartımızla komşu ülkemiz Gürcistan’ın Batum şehrine geçiyoruz. Yol üzerinde St. Andrew heykelini panoramik olarak görerek restoranımıza hareket ederek öncelikle ücrete dahil öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğinin hemen akabinde şehir meydanlarını gezmek üzere rehberimiz eşliğinde yürüyüşümüze başlıyoruz. Burada Avrupa Meydanı, Tiyatro Meydanı, Piazza Meydanı gibi önemli noktaları geziyoruz. Media Heykeli, Poseidon Heykeli, Mehmet Abaşidze Heykeli, Ali ve Nino’nun Heykeli göreceğimiz eserler arasındadır. Şehir gezimizi tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönüyoruz. Sınır kapısından çıkarken Duty Free’den rehberimizin belirleyeceği serbest zaman içerisinde alışveriş yapma imkanı bulacaksınız. Serbest zamanın ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde alarak istirahate geçiyoruz.

Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği:  Yöresel Gürcü Usulü Patatesli Dana Eti, Peynirli Gürcü Pidesi (Haçapuri), Cevizli Patlıcan, Yöresel Peynir Tabağı, Hinkali (Haşlanmış Gürcü Mantısı), Salata, Meşrubat.
Akşam Yemeği: Otelimizde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Sunulacaktır.
Konaklama: Oris Ahşap Hotel, Zafran Hotel, Çavuşoğlu Hotel, Naliya Hotel, vb. oteller

 

4. Gün: Ayder Yaylası, Laz Konakları, Palovit Şelalesi, Zilkale, Şenyuva, Çamlıhemşin, Fırtına Vadisi, Rafting, Kalegon, Gelintülü Şelalesi

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Çamlıhemşin’e hareket ediyoruz. Çamlıhemşin’de bizleri bekleyen minibüslerimizle dizilere dahi konu olan Şenyuva Köyü’nde fırtına deresi üzerinde bulunan tarihi ve meşhur Çinçiva Köprüsü’nde fotoğraf molası veriyoruz. Tarih kokan Konaklar Mahallesi’ni geziyoruz. Sarp kaya kütlesi üzerinde kurulu olan ve konumu ile insanı hayretler içinde bırakan, manzarasıyla büyüleyen Zilkale’yi görüyoruz. Karadeniz'in en görkemli şelalesinden olan Palovit Şelalesinde horon ile eğlence sonrası Dünya’da koruma altındaki 200 Ekolojik bölgeden biri olan Fırtına Vadisi’nde dere kenarında öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğimizde muhlama ve laz böreği gibi yöresel lezzetlerin tadına bakma imkanımız olacak. Öğle yemeğinin ardından dileyen misafirlerimiz rafting ve zipline yapabilirler. Yemekten sonra Ayder Yaylası’nda Kalegon mevkii olarak geçen alanda yayla kültürünü tanımak ve tertemiz havanın keyfini çıkarmak için yürüyüşe çıkıyoruz. Yürüyüşümüz sırasında Gelintülü Şelalesi’ni görüyor ve fotoğraf çekimi için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde alarak istirahate geçiyoruz.

Kahvaltı: Otelimizde Açık Büfe Olarak Sunulacaktır.
Öğle Yemeği: Seçmeli (Alabalık, Köfte, Tavuk), Kuymak, Garnitür, Salata, Laz Böreği, Meşrubat.
Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Sunulacaktır.
Konaklama: Oris Ahşap Hotel, Zafran Hotel, Çavuşoğlu Hotel, Naliya Hotel, vb. oteller.

 

 

5. Gün: Rize, Rize Kalesi, Rize Bezi Atölyesi, Akçaabat, Sürmene, Trabzon, Ayasofya, Atatürk Köşkü, Ordu, Ankara

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından çay tarlası manzaraları eşliğinde Rize’de gezimize devam ediyoruz. İlk durağımız olarak Rize Kalesi’ne çıkıyoruz. Şehrin görülmeye değer manzarası eşliğinde keyifli bir çay ve fotoğraf molası veriyoruz. Rize’de yöreye has kültürün dışa yansıması olan, kendir ipinden tahta el tezgahlarında dokunan Rize Bezinin işlenmesi hakkında bilgiler alıyoruz. Daha sonra Trabzon’a hareket ediyoruz. Yol üzerinde Pazar Kız Kulesinde fotoğraf molası vererek Akçaabat ilçesine ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizi alacağımız bu ilçede meşhur Akçaabat Köftesinin tadına bakacağız. Yemeğimizin ardından Trabzon’a hareket ediyoruz. Burada sırasıyla Ulu önder Atatürk’ün Trabzon ziyaretinde konakladığı Atatürk Köşkü ve Ayasofya Müzesini geziyoruz. Trabzon şehir merkezinde yapacağımız kısa bir gezinti ile birlikte tamamen el işçiliğiyle yapılan Kazaziye sanatı hakkında bilgi edineceğimiz gümüş atölyelerini geziyoruz. Daha sonra Fındığın memleketi Ordu’da fındık üretimi hakkında bilgi ediniyor ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Uçaklı Karadeniz Batum Turumuzu burada sonlandırarak Ordu Havaalanına hareket ediyoruz. Anadolujet TK7139 Sefer sayılı uçuşumuz ile saat 22.05'te Ankara'ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Esenboğa Havaalanına ulaşarak, bir sonraki gezimizde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Kahvaltı: Otelimizde Açık Büfe Olarak Sunulacaktır.
Öğle Yemeği: Akçaabat Köfte, Kaygana, Piyaz, Meşrubat.
Akşam Yemeği:  Ekstra olarak sunulacaktır.

Kalkış Yerleri: Esenboğa Havaalanı - Saat: 07.00
PROGRAM
1 Gün: ATATÜRK KÖŞKÜ - AYASOFYA - SÜMELA MANASTIRI

Sabah 06:00'de Esenboğa havalimanında AnadoluJet Kontuarından biniş işlemleri sonrası 07:50 Ankara- Trabzon uçağıyla yaklaşık bir saatlik yolculuğun ardından Trabzon Havalimanı'na ulaşıyoruz.
urada bizleri bekleyen aracımıza binerek Ulu Önder Atatürk’ün Trabzon’u ziyaretleri esnasında kullandığı ve sonrasında halk tarafından satın alınıp kendilerine hediye edilen köşkü gezeceğiz. Atatürk Köşkü; Mustafa Kemal’in vasiyetinin bir bölümünü yazdığı yer olarak önemini korumaktadır. Ardından Trabzon’a gelen Komenos ailesi tarafından 1248-1263 yılları arasında kilise olarak yaptırılan, sonrasında cami ve savaş döneminde hastane olarak kullanılan Ayasofya Müzesini geziyoruz.Trabzon’un meşhur Telkarilerinden aldıktan ve Kazaziye sanatının inceliklerini gördükten sonra Altındere Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan yaklaşık 1500 yıl önce iki keşişin kurduğu düşünülen Sümela Manastırı’na ulaşıyoruz. Altındere vadisine hâkim Karadağ’ın eteklerinde sarp kayalık üzerine kurulmuş olan manastırda ana kaya kilisesi, şapel, mutfak, öğrenci odaları, misafirhane, kütüphane ve kutsal ayazma bölümlerini gezerek (Sümela manastırının restorasyon çalışmaları nedeniyle gezilemeyecek olması durumunda rehber anlatımları manastır girişinde yapılır.) Uzungöl Taşkıran'da bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 
Konaklama:                                                      Golden İnn Otel /  Taşkıran Uzungöl 
Günün restoranı ve lezzeti:                              Akçaabat Nihat Usta, Akçaabat köftesi, piyaz, Laz böreği (
Ekstra
 2 Gün: ÇAY FABRİKASI - HALDİZEN VADİSİ - UZUNGÖL - KARASTER ve LUSTRA YAYLALARI

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Uzungöl'ün dinlendirici doğası eşliğinde vereceğimiz serbest zamanın ardından minibüslerimize binerek Lustra ve Karaster yaylasına ulaşıyoruz. 2000 metrede aynı zamanda Uzungöl yamaç paraşüt sporunun yapıldığı bu noktada Karadeniz yayla hayatı hakkında bilgilerimizi alıp inceleme ve doğa yürüyüşlerimiz esnasında yöresel yayla evlerini görüyor acentemizin ikramı sıcak sütlerimizi içiyoruz. Daha sonra minibüslerimiz ile tekrar Uzungöl’e ulaşıyoruz. Burada aracımıza binerek bölgenin önemli el sanatlarından olan Rize bezleri alışverişlerimiz sonrasında Çamlıhemşin ilçesini görerek 1350 metrede bulunan ladin ve kayın ağaçları ile kaplanmış Ayder'e ulaşıyoruz. Gelintülü şelalesi ve kalegon gezileri sonrası küçük hediyelik dükkanlarında alışveriş ve doğa yürüyüşleri için vereceğimiz serbest zaman sonrasında Fırtına deresi kenarında bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği,konaklama ve yöresel Karadeniz gece eğlencesi otelimizde.

Konaklama:                                                      Naliya Otel / Fırtına Vadisi
Günün Restoranı ve lezzeti:                            İnan Kardeşler restorant, Alabalık saç kavurma, kuymak (
Ekstra)
Alışveriş noktası:                                              Zaimoğlu Rize Bezleri, Yöresel dokumalar, Sürmene çay fabrikası. 3 Gün: FIRTINA DERESİ - RAFTİNG - ZİL KALE - PALOVİT ŞELALESİ - BORÇKA KARAGÖL

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Fırtına vadisi güzelliklerini tanımaya başlıyoruz. Ülkemizde yağmurlu gün sayısının en fazla olduğu, zengin flora ve faunaya sahip olan Fırtına vadisinde arzu eden misafirlerimiz Fırtına deresinde rafting yapabilir  (60 TL.), dileyen misafirlerimiz de bir kartal yuvası konumundaki ekstra Zil kale ve Palovit şelalesi gezilerine katılabilirler ( 60 TL. ) Gezilerimiz sonrasında ekstra turlara katılmayan misafirlerimizi de otellerinden aldıktan sonra topraklarının %95 ‘i ormanlarla kaplı olan, ağaç türleri açısından Türkiye’nin en zengin arazisine sahip Artvin çevresi gezimize başlıyoruz. Çoruh ırmağı kenarından yolculuğumuzu gerçekleştirirken vereceğimiz fotoğraf molaları ile birlikte Artvin’in Borçka ilçesine varıyoruz. Burada minibüslerimize binerek deniz seviyesinden 1430 metre yükseklikte bulunan çevresi yağmur ormanlarına benzeyen bir eko sisteme sahip olan Karagöl’e ulaşıyoruz ( ekstra 50 TL ). Orman denizi olarak adlandırılan Karagöl’ün etrafında yapacağımız yürüyüş esnasında isteyen misafirlerimiz sandal ile göl üzerinde keyifli bir gezi yapabilir. Karagöl gezisi ardından minibüslerimize binerek Borçka'ya geri dönüyor,Hopa'da bulunan otelimize ulaşıyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


Konaklama:                                                     Paluri Otel / Hopa
Günün restoranı ve lezzeti:                            Fırtına Deresi Osmanlı Alabalık, Lahana çorbası, Alabalık tava veya ızgara, Muhlama
(Ekstra)
 4 Gün: TAM GÜN BATUM TURU - SANAT MÜZESİ - BOTANİK PARKI - KATEDRAL

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Sarp sınır kapısına ulaşıyoruz. Sadece nüfus cüzdanlarımızla gümrük kapısından geçerek Karadeniz’in Gürcistan sınırlarındaki gezilerimize başlıyoruz. İlk olarak Batum yolu üzerinde bulunan tarihi Gönye Kalesi ve kale içerisinde bulunan antik harabeleri ziyaret ediyoruz. Ardından Batum’a varıyor ve Ayvazowski, Garapetyan, Gabaşhvili gibi ünlü Pre-sovyet dönemi ve yaşayan ressamların eserlerinin sergilendiği Sanat Müzesi gezisi, Çarlık hâkimiyeti döneminden kalma tarihi Katedral ve Batum Şehir Parkı'nı geziyoruz. Ardından şehir turunda 19.yy. da yapılmış olan Orta Cami, Aziz Nikolas Kilisesi, Piazza meydanı, Avrupa Meydanı ve Medea Heykeli ile Poseidon heykeli göreceğimiz yerler arasında.Gün içerisindeki gezilerimizi tamamladıktan sonra tekrar Sarp sınır kapısından geçerek Rize'de bulunan otelimize ulaşıyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama:                                                    Ramada Otel / Rize
Günün Restoranı ve Menüsü:                      Gürcü Peyniri (sulguni), cevizli patlıcan, gürcü mantısı (hinkali), peynirli pide (hacapuri), patatesli et, gürcü mantarı ve gürcü şarabı
(Ekstra)
 5 Gün: ÇAY FABRİKASI - KEMENÇE MÜZESİ - KÜMBET YAYLASI - KUZALAN MİLLİ PARKI


Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Rize bezleri yöresel alışveriş sonrası İyidere ilçesinde Karadeniz'in başlıca geçim kaynaklarından olan çay fabrikasına gidiyoruz.Bölgenin kalite belgeli ve kooperatif işletmesinde bulunan fabrikamızda yeşil yaprak çayın soframıza gelene kadar nasıl siyah ve kuru halini aldığını mühendislerden öğreneceğiz. Kalitesine göre farklı sınıflandırılan çaylardan alma imkânı da bulacağımız fabrika gezimiz sonrası Trabzon'da yöresel lezzetler alışverişi ardından Çarşıbaşı,Beşikdüzü üzerinde Görele'ye varıyoruz.Görele'de kemençe müzesi ziyareti ardından deniz seviyesinden 1750 metre yükseklikte bulunan meşhur Kümbet yaylasına ulaşıyoruz.Giresun'un en meşhur bu yaylasında doğa yürüyüşlerimiz ile birlikte barbekü olarak alacağımız öğle yemeği sonrasında 135 yıl önce dönemin Sivas valisi Halil Rıfat Paşa'nın köylülere gidemediğiniz yer sizin değildir sözleri ile halk tarafından el ile oyularak yapılan tünelden geçerek Kuzalan tabiat parkına ulaşıyoruz.Milli park içerisinde bulunan Kuzalan şelalesini görüyor birbirinden güzel anıları fotoğrafladıktan sonra Giresun'da bulunan otelimize ulaşıyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


Konaklama:                Ramada Otel / Giresun
 6 Gün: ORDU BOZTEPE - YASON BURNU - ÇARŞAMBA - SAMSUN

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Karadeniz’in incisi olarak adlandırılan Ordu’ya ulaşıyoruz. Şehir merkezinde vereceğimiz serbest zaman içerisinde arzu eden misafirlerimiz Teleferik ile deniz seviyesinden 475 metre yükseklikte bulunan Boztepe ye ulaştığı zaman göreceği manzara ile uçakla yolculuk yapıyormuşsunuz hissini verecek.Boztepe gezisi sonrası eski Perşembe ilçesi yolu üzerinden ilerlerken Yason burnu ve Yason kilisesini geziyoruz.Öğle yemeği için Terme pidesi menülü mola sonrası Çarşamba ilçesinde tarihi Görceli camiz ziyareti ardından Milli Mücadelenin bir kıvılcım olarak başladığı daha sonra tüm yurdu sardığı Atatürk şehri Samsun'da Bandırma vapurunun birebir ölçülerdeki maketinin bulunduğu Kurtuluş parkına gidiyoruz. Balmumu heykelleri ve dönem yansımaları eşliğinde gezilerimizi tamamladıktan sonra Atatürk’ün 18 silah ve kader arkadaşı ile birlikte Samsun’a ilk adımı attığı yer olan tütün iskelesi ve ilk adım anıtlarını ziyaret ediyor Samsun'da bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


Konaklama:                                      North Point Otel / Samsun
 7 Gün: AMASYA - MUMYALAR MÜZESİ - HAZERANLAR KONAĞI - ÇORUM

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Amasya şehir turumuza başlıyoruz. Yeşilırmak kenarında Harşena Dağı eteklerine kurulan Amasya Osmanlı İmparatorluğu’nda şehzadelerin eğitim gördüğü bir kent olmuştur. Şehir Kurtuluş Savaşımızda çok önemli bir yeri olan Amasya Genelgesi ile cumhuriyet tarihi için de eşsiz bir öneme sahiptir. Şehir turumuza efsaneye göre Ferhat’ın şirin için açtığı su yolunu görerek başlıyoruz. Ardından Gök Medrese Cami ve Torumtay türbesini gezdikten sonra İlhanlılara ait olan yaklaşık 800 yaşındaki mumyalarıyla meşhur Amasya Arkeoloji ve Etnografya Müzesi’ni geziyoruz. Ardından restorasyonda olan II. Beyazıd Külliyesi’ni dışarıdan gördükten sonra külliyenin bir bölümünde ziyarete açılan Amasya Minyatür müzesini, Amasya’da yetişmiş olan şehzadelerin balmumu heykellerinin sergilendiği Şehzadeler Müzesi’ni, geleneksel Amasya yalı boyu evlerinin en iyi örneklerinden biri olan Hazeranlar Konağı’nı, Pontos Krallığı’na ait olan Kral mezarlarını, 19.yy.da Amasya Valisi Ziya Paşa tarafından yaptırılan Saat kulesini, Özgün planıyla diğer Osmanlı medreselerinden ayrılan ve Amasya’da en yüksek eğitim merkezi olan Kapı Ağası Medresesi, günümüzde Sabuncuoğlu Tıp ve Cerrahi Tarihi müzesi olarak hizmet veren 14.yy yapısı olan Bimarhane, Amasya Kalesi ve (açık olması durumunda) Amasya Genelgesi’nin yayınlandığı ve günümüzde yıkılmış olan binanın yerine Yeşilırmak kenarında aynı planda yapılan Saraydüzü kışla binası milli mücadele müzesi ve kongre merkezini gezdikten sonra Çorum leblebi molası sonrası Ankara'ya ulaşıyoruz. Kızılay meydanında sizleri bırakırken bir sonraki turlarımızda görüşmek üzere veda ediyoruz. ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
DİĞER BİLGİLER
Notlar

Gezi süresi 6 gece 7 gün olup otel konaklaması aynıdır. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir. 0-2 yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez. Turlarımız otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez.Haftalık turlarımızda otobus içerisinde rotasyon uygulanır.Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar Ayakizi Turizm seyahat acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumunda Ayakizi Turizm misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak değişiklik yapılabilir. Hava muhalefeti nedeniyle ya da rehberinizin vermiş olduğu saatlere uyulmaması durumunda tur programında yazıldığı halde gezilemeyen yerlerden Ayakizi Turizm'in sorumluluğu yoktur.
En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.


İptal Şartları

Atatürk Bul. 85/3 Kızılay Ankara
+90 312 435 08 80


Bu çıktı 25.07.2021 03:23 tarihinde verilmiştir. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.