• Tatiliniz İz Bırakmalı...

VİZESİZ UÇAKLI BALKANLAR TURU 5 ÜLKE
VİZESİZ UÇAKLI BALKANLAR TURU 5 ÜLKE Hakkında Genel Bilgiler

VİZESİZ UÇAKLI BALKAN 5 ÜLKE TURU

7 GECE 8 GÜN  


             ARNAVUTLUK – MAKEDONYA – KOSOVA – SIRBİSTAN – BOSNA HERSEK
 


Tiran – Elbasan – Struga – Ohrid – Resne – Bitola – Üsküp – Priştina – Prizren – Belgrad – Saraybosna - Travnik
 – Konjic -  Mostar – Blagay – Poçitel – İşkodra


UÇUŞ BİLGİLERİ

 

PC2661 ESB – SAW // 07.55 – 09.00

PC281 SAW – TIA // 10.45 – 11.30

&

PC282 TIA – SAW // 12.10 – 14.50

PC2670 SAW – ESB // 17.25 – 18.35

1. Gün: Ankara - İstanbul – Tiran – Elbasan – Ohrid

Ankara Esenboğa Havalimanı İç Hatlar Terminali’nde buluşmanın ardından gerekli bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasının ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC2661 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.55’de ilk olarak İstanbul’a ardından pasaport kontrollerimiz sonrasında yine Pegasus Hava Yolları’nın PC281 sefer sayılı uçuşu ile saat 10.45’de Tiran’a keyifli bir yolculuk. Yerel saat 11.30’da varışımızın ardından bizleri bekleyen özel otobüslerimizle Tiran şehir turu için alandan hareket ediyoruz. 20. yüzyıl boyunca savaşlar arasında kalmış ve 40 yıl boyunca Enver Hoca'nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar'ın dağlık ülkesi, 1614’te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920'de Arnavutluk'un başkenti olan bu güzel şehri tanıtan, panoramik bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Tiran turumuzun ardından Elbasandan geçerek Balkanlar’ın incisi Ohrid’e hareket ediyoruz. Varışımız sonrası Balkanların en büyük göllerinden biri olan Ohrid Gölünden ismini alan Ohrid şehrinde birlikte yapacağımız tur esnasında, Ohrid Camii, Türk Çarşısı, Haydar Kadı Camii, Yeni Camii, Bedesten, İshak Bey Camii, Hamam, , Roma Dönemi Antik Şehir kalıntısı, Keraklea Lynketis, Saat Kulesi, Aya Dimitri Kilisesi, Ayasofya Klisesi, Aya Klement Manastırı, Aya Kaneo Kilisesi, Aya Pantelejmon Kilisesi, Samoil Kalesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Ohrid tekne turumuzu gerçekleştiriyoruz.  Ohrid çarşısında alışveriş için serbest zaman bırakıyoruz. Tur sonrası otelimize transfer ve yerleşme. Konaklama otelimizde.


2. Gün: Ohrid – (St.Naum) - Resne – Bitola(Manastır) – Üsküp

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Bitola(Manastır)’a hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde St.Naum Turumuzu gerçekleştiriyoruz ve Resne’de bulunan ve İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan olan Resne’li Niyazi’nin Sarayını panoramik olarak görüp Bitola’ya varıyoruz. Manastır(Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Cami’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Üsküp’e hareket ediyoruz. Üsküp’e varışımız sonrası panoramik şehir turu. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü bulunmaktadır. Vardar Nehrinin kıyısından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı’nı, Osmanlı Köprüsü’nü ve Davut Paşa Hamamı’nı dışarıdan göreceğiz. Ardından Türk Çarşısı’na gidiyor ve Türk Çarşısı’ndaki tarihi eserleri görmeye başlıyoruz. Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde yer alan ve 1550 tarihli Kurşunlu Han günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılıyor. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp’te, günümüzde 3 han binası kalmıştır. 15.yy’ın ikinci yarısında inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Hanı’nı ziyaretlerin ardından Üsküp’ün sembol eserlerinden biri olan ve 16. yüzyılda inşa edilmiş Saat Kulesi’ni, 14. yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camisi’ni ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Cami’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizin ardından Türk Çarşısı’nda alışveriş için bir saat serbest zaman verilecektir. Şuşka biberi, ustrumca yer fıstığı, çarıklar alabileceklerimiz arasında yer alıyor. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer ve odalara yerleşme. Konaklama otelimizde.


3. Gün: Üsküp - Kosova(Priştina – Prizren) - Üsküp

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Kosova’ya hareket ediyoruz. Bu turumuzda otel önünden hareketimiz ardından nüfusunun büyük çoğunluğu Müslüman Arnavutlardan oluşan, dünyanın en genç devletlerinden Kosova’nın başkenti Priştina’ya şehir turu için otelimizden hareket ediyoruz. Çok yakın bir zaman önce bir insanlık dramının yaşandığı eski Osmanlı topraklarında, duygu yüklü bir gün geçireceğiz. Göreceğimiz yerler arasında, Çarşı, 15. yy.’da Sultan Beyazıt tarafından yaptırılmış Çarşı Camii, 19.yy.’da halka namaz saatlerini hatırlatabilmek üzere yapılmış saat kulesi, 1461 yılında II. Fatih Sultan Mehmed tarafından yaptırılmış Sultan Murad Camii, 19. yy.’dan kalma hamam, 16.yy.’da inşasına başlanıp 19.yy.’da tamamlanabilmiş Yaşar Paşa Camii, Kosova Bilim ve Sanat Akademisi olarak kullanılan 19. yy.’dan kalma Osmanlı konağı ve Murad Hüdavendigar Türbesi var. Priştina’daki turumuzun ardından 100 kmlik otobüs yolculuğu ile Prizren’e gideceğiz.. Balkanların belki de en şirin şehirlerinden biri olan Prizren turumuza başlamadan öğle yemeği için serbest zaman vereceğiz. Prizren’de yapacağımız tur esnasında 17. yy.’dan kalma Türk Hamamı, 1615’de yapılmış Sinan Paşa Camii, Prizren Kalesi, Ortodoks Kilisesi, Christ Saviour Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Turun bitimi ile birlikte 85 km’lik yolculukla Üsküp’e varıyoruz. Akşam yemeğimizi Makedon Folklorik gösterisi eşliğinde alıyoruz. Konaklama otelimizde.


4. Gün: Üsküp – (Matka Kanyonu) – Belgrad

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Belgrad’a hareket ediyoruz. Güzergâhımız üzerinde Matka Konyonu gezimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından Belgrad’a ulaşıyoruz. Varışımız sonrası panoramik Belgrad turumuza başlıyoruz. Panoramik Belgrad şehir turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimi ile birlikte serbest zaman ve otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


5. Gün: Belgrad – Saraybosna

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Saraybosna’ya hareket ediyoruz. Varışımızla beraber panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’da gezintimizi yapıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından I. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii’ni ziyaret ettikten sonra otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


6. Gün: Saraybosna ( Travnik – Vrelo Bosna )

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Vrelo Bosne ve Travnik turumuzu gerçekleştirmek üzere hareket ediyoruz. İlk olarak Igman dağının kenarında, içerisinde Bosna nehrinin kaynağının da bulunduğu, zamanında Tito’nun emriyle düzenlenmiş olan ve içerisinde mükemmel yürüyüş parkurları, faytoncuları, otantik kahvehaneleriyle ünlü, Saraybosna’nın en büyük milli parkı olan Vrelo Bosna’ya hareket ediyoruz. Doyulmaz güzelliklere ev sahipliği yapan Vrelo Bosna Milli Parkı ziyaretlerimiz sonrasında Travnik’e doğru hareket ediyoruz. Travnik'e vardığımızda öncelikle  eski kaleyi gezmeye başlıyoruz. Bosna Krallığında yapılmış ve Osmanlı hâkimiyeti sırasında süslenmiş kaleyi ziyaretimizden sonra. Osmanlı’nın Bosna'da yapmış olduğu ilk camii olan " Sulejmanije" camiisini geziyoruz. Şehir merkezinde gezinti yapıyoruz. Travnik şehrinde görülmesi gereken en önemli yerlerden birisi olan Nobel Barış ödüllü yazar IvoAndric'in evine uğruyoruz. Özellikle Balkan coğrafyasında yaşanan etnik ayrımcılığın nedenlerini Dünya’ya en güzel şekilde anlatan bu ünlü yazarın müzeye çevrilmiş olan evini ziyaret ettikten sonra Fatih Sultan Mehmed'in su içtiği rivayet edilen Mavi Suyu geziyoruz. Daha sonra Sarajevo'ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımız sonrası otelimize transfer. Akşam yemeğimizi Boşnak Folklorik gösterisi eşliğinde alıyoruz. Konaklama otelimizde.


7. Gün: Saraybosna – Konjic - Mostar – Poçitel – İşkodra

Sabah otelimizde alınacak sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ile beraber özel otobüslerimizle otelimizden ayrılarak  Mostar`a hareket ediyoruz. Mostar yolculuğumuz bazı durulacak noktalarda molalar vererek yaklaşık 2,5 saat sürecektir. İlk molamızı Konjic (Konyitz) şehrinde Osmanlı’dan günümüze kadar gelmiş restorasyonu Türkiye tarafından yapılan meşhur Konjic (konyitz) köprüsünü görme ve Neretva nehri kenarında kahve keyfi için mola veriyoruz. Sonrasında Mostar`a varış ardından  yürüyerek yapacağımız şehir turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. (Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir.) Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koska Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Mostar turumuz sonrası konaklama yapılacak şehre hareket. Yol üzerinde ilk olarak Blagay gezimizi gerçekleştiriyor ve 15. yüzyıldan itibaren Osmanlı eserleriyle donatılmış 16. yüzyıldaki dokusuyla günümüze kadar bozulmadan ulaşmış Osmanlı köyü Poçitel’e uğruyoruz. Sokakta gezen küçük çocukların dahi Türkçe konuştuğu bu otantik köydeki gezimizin ardından Turumuzun bitişi ile İşkodra’da ki otelimize transfer ardından yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


8. Gün: Gün İşkodra – Tiran - İstanbul - Ankara

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Tiran havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, ilk olarak Pegasus Hava Yolları’nın PC282 sefer sayılı uçuşu ile yerel saat 12.10’da İstanbul’a keyifli bir yolculuk gerçekleştiriyoruz. Saat 14:50’de İstanbul’a varışımızın ardından pasaport kontrollerimizin tamamlanmasının akabinde yine Pegasus Hava Yolları’nın PC2670 sefer sayılı uçuşu ile 17.25’de Ankara’ya keyifli bir yolculuk. Saat 18.35’de Ankara’ya varışımızın ardından bir başka organizasyonda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Hava Yolları ile Ankara - İstanbul – Tiran / Tiran – İstanbul – Ankara arası ekonomi sınıf uçuş biletleri
 • Yerel Ulaşım Hizmetleri
 • Yerel profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • 4* Otellerde 1 Gece Ohrid, 2 Gece Üsküp, 1 Gece Belgrad, 2 Gece Saraybosna, 1 Gece İşkodra ile toplam 7 Gece yarım pansiyon konaklama
 • 7 sabah kahvaltısı
 • 7 akşam yemeği
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Makedon Folklorik Gösterisi
 • Boşnak Folklorik Gösterisi
 • Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
 • Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
 • Şehir Vergileri
 • Gümrük Vergileri
 • Programda belirtilen panoramik şehir turları
 • Havalimanı vergileri ve servis bedelleri
   

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde alınan ekstralar. 
 • Tüm kişisel harcamalar 
 • Öğle yemekleri
 • İsteğe bağlı şoför ve rehber bahşişleri
 • Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
 • Yurtdışı seyahat sağlık sigortası

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:


  1.Ek Bilgiler

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri
  VİZESİZ UÇAKLI BALKANLAR TURU 5 ÜLKE HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ  Tur Bilgileri

  • 3-4* OTELLERDE KONAKLAMA
  • ARNAVUTLUK – MAKEDONYA – KOSOVA – SIRBİSTAN – BOSNA HERSEK
  • Esenboğa Havalimanı
  • +90 312 435 08 80

  • Tur Programını Yazdır

  Benzer Turlar

  OTOBÜSLÜ BALKAN ÜÇLÜSÜ TURU

  OTOBÜSLÜ BALKAN ÜÇLÜSÜ TURU

  3 GECE OTEL KONAKLAMASI

  19.08.2020

  170.00

  
  Kampanyalardan Haberdar Olun