• Tatiliniz İz Bırakmalı...

KARADENİZ DELÜXE TURU
KARADENİZ DELÜXE TURU Hakkında Genel Bilgiler

KARADENİZ DELÜXE TURU

EN İYİ FİYAT

5 Gece 6 Gün

Erzincan-Erzurum-Artvin-Borçka-Karagöl-Batum-Hopa-Çamlıhemşin-Ayder Trabzon-Sümela-Uzungöl-Ordu-Boztepe-Samsun-Sinop

HER ŞEY DAHİL

İlkgün Kahvaltı Ücrete dahil

1. Gün: BULUŞMA VE HAREKET

Akşam Saat 21.00‘ da  buluşmamızın ve belirtilen noktalardan değerli misarlerimizin alınmasının ardından yolculuğumuza başlıyoruz. 


2. Gün: ERZURUM - ÇİFTE MİNARELİ MEDRESE - ÜÇ KÜMBETLER - TORTUM ŞELALESİ - ARTVİN - BORÇKA - HOPA

Sabah saatlerinde muhteşem manzarası eşliğinde ücrete dâhil kahvaltımızı alacağımız Erzincan Girlevik Şelalesine varış. Kahvaltı molamızın ardından Erzurum’a hareket ediyoruz. İlk olarak Anadolu’nun ilk beylikler dönemi devletlerinden Saltuklu mimari üslubunu en iyi yansıtan eserlerden olan Üç Kümbetler’e ulaşıyoruz  Emir Saltuk Türbesi ve diğer iki türbeyi gezdikten sonra restorasyonu devam eden Erzurum’un simgesi Çifte Minareli Medreseyi gezmeye başlıyoruz. Erzurum’un sembolü haline gelen Çifte Minareli Medrese’nin kitâbesi olmadığından, yapılış tarihi kesin olarak bilinmemektedir. Selçuklu Sultani Alaaddin Keykubat’ın kızı Hundi Hatun veya İlhanlı hanedanlarından Padisah Hatun tarafından yaptırılmış olabileceği düşüncesi ile adına Hatuniye Medresesi denmektedir. Yapının minaresi ile ilgili “usta, çırak” efsanesi gibi birçok efsaneye de konu olan yapıyı gezdikten sonra Oltucular Hanı’na hareket ediyoruz. Burada verilen serbest zaman sonrası Top Tabyaları, Lala Paşa Camii ve Erzurum Kongre binasını dışarıdan gördükten sonra öğle yemeğimizi alacağımız restoranda ulaşıyoruz.

Öğle yemeği sonrası Tortum Şelalesi’ne hareket ediyoruz. Şelalede verilen mola sonrası belirlenen saate Artvin’e hareket ediyoruz. Keyifli geçen iki saatlik yolculuk ardından Artvin’e varıyoruz. Çoruh nehri üzerinde kurulu ülkemizin en derin barajı olan Deriner Barajı’nı fotoğraflama imkanımız oluyor. Genya Dağı’na kurulu Artvin’i panaromik gördükten sonra Borçka üzerinden Hopa’daki otelimize ulaşıyoruz. Dileyen misafirlerimiz akşam yemeği öncesi Hopa şehir merkezinde veya sahilde gezinti yapabilirler. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 


Öğle Yemeği                 :Ücrete Dahil  (Yöresel Erzurum Çağ Kebabı Menüsü)
Akşam Yemeği              :Ücrete Dahil (Otelde Açık Büfe veya Set Menü )
Konaklama                    :Grand Artvin,Peronti Hotel,v.b. (Konaklama Ücrete Dahil )
Rota                               :Ankara-Erzurum-Artvin 1075 Km.

 


3. Gün: BORÇKA - KARAGÖL - GÜRCİSTAN - BATUM - PİAZZA MEYDANI - BATUM LİMANI - OPERA MEYDANI

Gezimizin ikinci gününde, otelde yapılan kahvaltı sonrası Borçka ilçemize ulaşıyoruz. Borçka Karagöl turumuza katılabilirler. Karagöl Milli Parkı’na gitmek için minibüslerimize biniyoruz. Ladin, köknar ve sarıçam ormanlarının içinden geçerek, ülkemizin el değmemiş biyosfer alanlarından birisi olan Çoruh Vadisi boyunca ilerleyip hayranlık uyandıran Karagöl’e varıyoruz. Dileyen misafirlerimiz doğa yürüyüşü yapabilir veya gölün üzerinde sandalla bir gezintiye çıkabilir. Borçka’ya dönüşümüzün ardından öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından Hopa üzerinden Sarp Sınır Kapısına doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Sınır kapısına ulaştığımız da TC Nüfus Cüzdanı ile Gürcistan sınır kapısını geçip komşu ülkede Batum’a ulaşıyoruz. Gonio Apsaros Kalesi’nin panoramik olarak görüyoruz. Kafkasların mitolojik yüzünü gösteren Medea Heykeli’ni görüp, sonrasında Piazza Meydanı’na gidiyoruz, Tiyatro Meydanı’nda, Altın renkli Poseidon Heykeli’ni görüp fotoğraf molası veriyoruz. Dünyadaki 14 yazı sisteminden biri olan Gürcü Alfabesini görebileceğimiz Alfabe Kulesi ve aşkları filmlere ve kitaplara konu olan Ali ve Nino Heykeli’ni görüp Avrupa meydanında şehri tanımak için serbest zaman sunuyoruz. Ücrete dahi yöresel akşam yemeği menüsü aldıktan Gürcü kültürünü tam olarak yaşadıktan sonra konaklama için otelimize hareket ediyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı         :Ücrete Dahil Otelde Açık Büfe
Öğle Yemeği                : Ücrete Dahil Yöresel Lezzetler
Akşam Yemeği             :Ücrete Dahil Otelde Açık Büfe veya Setmenü
Konaklama                   :Ayder Yaylası Oris Ahşap Otel Natura Otel vb.( Konaklama Fiyata Dahil )
Rota                               :Artvin-Batum-Hopa 114 KM


4. Gün: KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI - FIRTINA VADİSİ - ÇAMLIHEMŞİN - PALOVİT ŞELALESİ - AYDER YAYLASI

Otelde alınan kahvaltı sonrası Çamlıhemşin’e hareket ediyoruz. Çamlıhemşin’den minibüslerimizle Şenyuva Köyü’ndeki tarihi Çinçiva Köprüsü’nün fotoğraflarını çektikten sonra Sarp kaya kütlesi üzerinde kurulu olan Zilkale’yi geziyoruz. Dünyada korunma altındaki 200 Ekolojik bölgeden biri olan Fırtına Vadisi’nde dere kenarında tur ücretine dâhil öğle yemeği hizmeti alıyoruz. Dileyen konuklarımız heyecanlı bir rafting turu yapabilir. Rafting molası sonrası Ayder Yaylası’na hareket ediyoruz. Kalegon mevkiini ve Gelintülü Şelalesi’ni gördükten sonra dileyen misafirlerimiz yaylada yürüyüş yapabilir veya yörenin ünlü kaplıcalarından yararlanma fırsatı sunuyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı         :Ücrete Dahil Otelde Açık Büfe Kahvaltı
Öğle Yemeği                : Ücrete Dahil Pınar Alabalık Tesisleri 
Akşam Yemeği             : Ücrete Dahil Otelde Açık Büfe veya Setmenü
Konaklama                   :Oris Ahşap Otel Natura Hotel Sis Hotel (Konaklama Fiyata Dahil )
Rota                               :Hopa-Çamlıhemşin-Zilkale-Ayder 151 Km.


5. Gün: OF - ÇAYKARA - UZUNGÖL - SÜRMENE - BIÇAK ATÖLYESİ - TRABZON - ATATÜRK KÖŞKÜ - AYASOFYA

Otelde alınan kahvaltı sonrası Karadeniz’in simgesi haline gelen Uzungöl’e hareket ediyoruz. Of’tan geçerek Solaklı Vadisi’ne sapıyoruz. Uzungöl’e hareket ediyoruz. Uzungöl’e varışımız sonrasında inanılmaz manzaralar ve belli noktalarda verilen fotoğraf molaları sonrasında Göl kenarındaki restoranımızda ücrete dâhil öğle yemeğimizi alıyoruz. Burada Göl etrafında yürüyüş veya diğer aktivitelerden yararlanmak üzere bir serbest zaman sunduktan sonra Trabzon’a gitmek üzere hareket ediyoruz. Yol güzergahımız üzerinde Sürmene’ye geldiğimiz de meşhur bıçaklarından almak isteyenler için kısa bir mola veriyoruz. Trabzon’a ulaşmamızın ardından  Trabzon’ da Soğuksu Mevkiine çıkarken Gülbahar Hatun Camii’ ni, İç Kale ve Zağnos Vadisini (Panaromik) görüyor ve Ladin ağaçları arasından geçerek, bir Rum iş adamına ait olan ve sonrasında Trabzon halkı tarafından Atatürk` e hediye edilen Atatürk Köşkü’ nü geziyoruz. Ardından Komnenos Krallığı döneminde 1238-65 yılları arasında yapılıp, batı cephesindeki Hristiyanlık tarihine ait freskleriyle birlikte Trabzon Ayasofya'sını da geziyor ve Trabzon` a özgü bir el sanatı olan Trabzon Hasırı, Telkâri ve Trabzon'da sadece beş ailenin yaptığı Kazaziye işlerini yapan ustaların marifetli ellerinde hazırlanan ürünleri görme fırsatı bulduktan sonra alışveriş için kısa bir zaman veriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


Sabah Kahvaltısı         :Ücrete Dahil Otelde Açık Büfe
Öğle Yemeği                :Ücrete Dahil Uzungöl Resteurant'ta
Akşam Yemeği             :Ücrete Dahil Otelde Açık Büfe veya Setmenü
Konaklama                   :Konakpark Hotel,Aksular Hotel Demirgrand Hotel (Konaklama Fiyata Dahil)
Rota                               :Ayder-Uzungöl-Trabzon 250 Km


6. Gün: MAÇKA - SÜMELA MANASTIRI - TRABZON - AKÇAABAT - ORDU - BOZTEPE - ÜNYE - FATSA - TERME - SAMSUN

Otelde alınan kahvaltı sonrası Karadeniz denilince ilk akla gelen 1650 m yükseklikteki Karadağ'ın eteklerinde yer alan Sümela Manastırı’na ulaşmak üzere Altındere Milli Parkı’na giriş yapıyoruz. Manastır restorasyon da olduğundan vereceğimiz serbest zaman içerisinde Manastırı dışarıdan fotoğraflama şansı buluyoruz. Belirlenen saatte öğle yemeğimizi almak üzere meşhur Akçaabat Köftesi’ni tadabileceğiniz Restoranımıza hareket ediyoruz. Yemek molası ardından Tirebolu’ya hareket ediyoruz. Mikroklima iklim özelliği dolayısıyla kaliteli çayı ile meşhur Tirebolu 42 Çay Fabrikası’nda üretim hakkında bilgi alıp fabrika gezisi sonrası çay keyfi yapıyoruz. Giresun’un sahil ilçeleri üzerinden Ordu’ya (Cotyora) hareket ediyoruz. Ülkemizin en güzel şehir manzaralarından birisini görebilmek için Ordu Boztepe’ye çıkıyoruz  Boztepe’de verilen yeterli serbest zamanın ardından otelimize hareket ediyoruz. Fatsa, Ünye ve Terme güzergahı üzerinden Samsun’a ulaşıyor ve otelimize hareket ediyoruz.
 

Sabah Kahvaltısı         :Ücrete Dahil Otelde Açık Büfe
Öğle Yemeği                :Ücrete Dahil Akçaabat Köfte Menüsü
Akşam Yemeği             :Ücrete Dahil Otelde Açık Büfe  veya Setmenü
Konaklama                   :Serra Hotel/Konak Hotel/Hilton/Grand Atakum Hotel (Konaklama Fiyata Dahil )
Rota                               :Trabzon-Sümela-Akçaabat-Ünye-Samsun 421 Km


7. Gün: BANDIRMA VAPURU - ATATÜRK ANITI - BAFRA -SİNOP - SİNOP KALESİ - SURLAR - TARİHİ CEZA EVİ - ANKARA

Otelde alınan kahvaltı sonrası Samsun’u (Amisos) gezmeye başlıyoruz. İlk olarak Atatürk'ü Samsun’a getiren Bandırma Vapuru’nun birebir rekonstrüksiyonunu görüp fotoğrafladıktan sonra Atatürk Anıtı’nda fotoğraf molası veriliyoruz. Ardından Ülkemizin kuzey kısmındaki en uç nokta olan kentimiz Sinop’a hareket ediyoruz. Sinop merkezde ilk olarak bir dönem "Anadolu'nun Alkadrazı" tabiri ile de tanınan ve 1999 yılında kapatılarak müzeye çevrilen Tarihi Sinop Kapalı Cezaevi’ni gezmeye başlıyoruz. İlk olarak ünlü isimlerin yattığı koğuşları gördükten sonra avluda Sabahattin Ali’nin ceza evini anlatan şiirlerinden Aldırma Gönül’ü yazarken esinlendiği duvarları görebilirsiniz. Romanlara ve türkülere konu olmuş tarihi hapishaneyi gezdikten sonra Maket Gemi Yapım Atölyeleri,ve Sinop Limanı’nda öğle yemeği için mola veriyoruz. Dileyen misafirler, Sinop’ta nokul adlı lezzeti tadabilir, kendileri için maket gemi atölyelerinden bir tane küçük gemi alabilirler. Sinop gezimizin arkasından Ankara’ya doğru dönüş yoluna çıkıyoruz.Saat 23:00 da Ankaraya varış ve Turumuzun Sonu

 

Sabah Kahvaltısı         :Ücrete Dahil Otelde Açık Büfe
Öğle Yemeği                :Extra(Sinop Mantı Menüsü) (Ücrete Dahil Değil)
Akşam Yemeği             :Extra Dinlenme Tesisinde  (Ücrete Dahil Değil )
Rota                               :Samsun-Sinop-Ankara 530 KM


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks araçlarla ulaşım hizmeti,
 • Konaklama Yapılan Otellerde Yarım pansiyon (kahvaltı-akşam yemeği) hizmeti,(Tesisin Belirlemiş olduğu İçecekler limitsiz ücretsiz ) Veya  Set Menü (2.İçecek Ücretli Su ücretsiz )
 • 5 Öğle Yemeği  Açık Büfe  (Tesisin Belirlemiş olduğu İçecekler limitsiz ücretsiz ) Veya  Set Menü (2.İçecek Ücretli Su ücretsiz ) 
 • 4 veya 5 Yıldızlı Otellerde  5 Gece Konaklama ,
 • Palovit- Zilkale Transfer ücreti,
 • Uzungöl- Karester Yaylası transfer ücreti
 • Turdaki tüm şehir gezileri,
 • Baştan sona Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmeti,
 • Müze- Ören Yeri Giriş ücretleri,
 • Seyahat Sigortası
 • Gün içinde Çay/Kahve/Su İkramları

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 •  Kişisel Harcamalar
 • Batum Geçiş Harcı (50 TL)
 • Dönüş Öğle ve Akşam Yemeği

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:


  1.Ek Bilgiler

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri
  KARADENİZ DELÜXE TURU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ


  Tur Bilgileri

  Benzer Turlar

  KAPADOKYA TURU HAFTASONU

  KAPADOKYA TURU HAFTASONU

  1 gece 2 gün

  31.07.2021

  450.00 TL

  ANKARA ÇIKIŞLI GAP TURU

  ANKARA ÇIKIŞLI GAP TURU

  5 Gece 6 Gün

  05.09.2021

  1599.00 TL

  DOĞU EKSPRESİ İLE KARS ERZURUM TURU

  DOĞU EKSPRESİ İLE KARS ERZURUM TURU

  4 Gece 5 Gün

  19.12.2021

  1495.00 TL

  
  Kampanyalardan Haberdar Olun