• Tatiliniz İz Bırakmalı...

İSTANBUL ÇIKIŞLI İSKANDİNAVYA VE FİYORDLAR TURU

1349.00İSTANBUL ÇIKIŞLI İSKANDİNAVYA VE FİYORDLAR TURU Hakkında Genel Bilgiler

Büyük İskandinavya ve Fiyordlar Turu

Türk Hava Yolları ile

10 Gece 11 Gün

Kopenhag (1) – DFDS Cruise (1) – Oslo – Geilo (1) – Bergen (1) – Forde Town (1)  Hamar (1) – Stockholm (2) – Silja Line Cruise (1) – Helsinki (1) – Tallin

2 Gece Gemi Yolculuğu ve 5 Akşam Yemeği Dahil

Kopenhag Gidiş – Tallin Dönüş

1. Gün: İstanbul – Kopenhag

İstanbul Yeni Havalimanı, Dış Hatlar terminali, Türk Hava Yolları kontuarında bagaj ve bilet işlemlerinizi tamamlamanızın ardından Türk Havayolları TK 1783 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.30’da Kopenhag’a uçuyoruz. Yerel saat ile 09.45’de Kopenhag havalimanına varışımızı takiben, alanda bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik olarak gerçekleştireceğimiz şehir turumuz için hareket ediyoruz. Christianborg Kalesi, Amelienborg Kalesi (Kraliyet Sarayı), Küçük Denizkızı,  Avrupa’nın en uzun yaya yolu olan Stroget, Nyhavn Kanalı, ortaçağ borsa binaları, Belediye Binası Meydanı ve Tivoli Bahçeleri göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer dinlenmek üzere günümüz serbest.


2. Gün: Kopenhag – Oslo (DFDS Cruise) Gemi Konaklama

Kahvaltının ardından Başkentte alışveriş ve kişisel aktiviteleriniz için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak düzenlenecek Kronborg Kalesi ve Frederisburg Sarayı turu. (80 Euro). Turumuz esnasında, Rönesans akımının olağanüstü örneklerinden biridir ve Kuzey Avrupa bölgesinin tarihinde önemli bir role sahip olan Kaleyi görecek ardından Danimarka kraliyet ailesinin yazlık sarayı olarak kullanılan sarayı ve özel dizayn edilmiş bahçesini görüyoruz. Tur bitimi otelimize transfer ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlayıp bizleri Oslo’ya götürecek olan (DFDS Cruise) gemisine geçiyoruz. Kabinlere yerleştikten sonra serbest zaman. Akşam yemeğimizi gemimizde alıyoruz. Gecemiz gemide geçiyor.


3. Gün: Oslo – Geilo

Kahvaltının ardından 09.30’da Oslo’ya varışımızda panoramik şehir turu için hareket ediyoruz. Kraliyet Sarayı, Meclis Binası, Nobel ödüllerinin dağıtıldığı ve dünyadaki en mükemmel yapılardan birisi olarak bilinen Belediye Sarayını, Folk Müzesi, Viking Gemileri Müzesi, Ulusal Tiyatro, Oslo Katedrali, Karl Johans Caddesi, Residance Müzesi göreceğimiz yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak düzenlenecek Vigeland turu. (30 Euro) Birbirinden özel heykellerle süslenmiş bu güzel parktaki gezimizin ardından Geilo’ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Ünlü kayak merkezi Geilo’ya varışımızda otelimize transfer ve dinlenmek üzere günümüz serbest.  Akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz.


4. Gün: Geilo – Bergen

Kahvaltının ardından Bergen’e hareket ediyoruz. Yolculuğumuza Geilo Ulusal Parkı Hardangervidda Doğal Parkında bulunan Hardanger köprüsünden Eidfjord’a geçiyoruz. Ardından Bruravik üzerinden Voss’u geçip bir Fiyord şehri olan Bergen’e varıyoruz. Bergen şehir merkezinde yapacağımız gezimizin ardından otelimize transfer ve dinlenmek üzere günümüz serbest.


5. Gün: Bergen – Gudvangen – Sognefjord – Forde Town

Kahvaltının ardından Stalheim üzerinden Gudvangen’e doğru kısa bir yolculuğumuz olacak. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek ‘’Fiyord Tekne turu’’ (100 Euro). Turumuzun en can alıcı noktalarından birisi olacak olan Gudvangen ve Flam arasında bulunan Aurlandsfjord’u arasında 2 saatlik muhteşem bir Fiyord gezisi yapacağız. Turumuzun ardından Kuzey’de Fioyrdlara doğru olan yolculuğumuza başlıyoruz. Feribot ile Vangsnes’den-Hella’ya Sognefjord’u geçip Forde Town’a doğru yapacağımız otobüs yolculuğumuzda muhteşem Fiyord manzaraları bizlere eşlik edecek. Forde Town’daki otelimize varışımıza istinaden dinlenmek üzere günümüz serbest.  Akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz.


6. Gün: Leikanger – Sogndalsfjora – Aurlandsfjord – Flam – Hamar

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlayıp Hamar’a doğru hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerinde, Sogndalsfjora, Aurlandsfjord ve muhteşem Kaupanger manzarası bizlere eşlik edecek. Ardından Mannheller’den-Fodnes’e geçmek üzere feribota biniyoruz. Sonrasında Flam’da alışveriş ve kişisel aktiviteleriniz için serbest zamanımız olacak. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek tarihi Flam treni ile yapacağımız yolculuğumuza katılabilirsiniz. (90 Euro). Bu güzel turumuzun ardından Borgund Stave Kilisesini görecek ve Hamar’a doğru yolculuğumuza devam edeceğiz.


7. Gün: Hamar – Karlstad – Örebro – Stockholm

Kahvaltının ardından erken saatlerde muhteşem güzellikte fiyortlar eşliğinde Karlstad ve Örebro üzerinden Stockholm’e uzun bir yolculuğa çıkıyoruz. Akşam saatlerinde Stockholm’e varış. Varışımıza istinaden otele giriş işlemlerimizi tamamlıyoruz ve günümüz dinlenmek üzere serbest.


8. Gün: Stockholm

Kahvaltının ardından panoramik Stockholm şehir turu için otelimizden hareket ediyoruz. Turumuz esnasında; Fjallgatan Tepesi, ortaçağdan kalma Gamla Stan, Djurgarden parkı, Belediye Sarayı, 7 tiyatroyu aynı çatı altında toplamış olan Ulusal Tiyatro Binası, Borsa Binası ve Kunqsrad Parkı görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi alış veriş için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek ‘’Viking Vasa Gemi müzesi’’ turu. (50 Euro) 17.yy’da Vikingler tarafından yapılmış olan Vasa gemisi, 1628’de çıktığı ilk seferinde Stockholm’de alabora olup batmıştı. Deniz dibinde geçirdiği 333 yıldan sonra bu devasa savaş gemisi kurtarılmış ve dönemin tek savaş gemisi olarak müzede sergilenmeye başlanmıştır.  Tur bitimi otelimize transfer ve günümüz dinlenmek üzere serbest.


9. Gün: Stockholm – Helsinki ( Silja Line Cruise ) Gemi Konaklama

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek şirin ve tarihi kentler Uppsala ve Sigtuna turu. (65 Euro). Gezimizde yarı Gotik yarı Ortaçağ tarzını göreceğiniz, bir üniversite şehri olan Uppsala ve İsveç’in tarihte kurulan ilk kenti olan Sigtuna görülecektir. Tur sonrası Helsinki’ye bizi götürecek gemiye (Silja Line Cruise) gitmek üzere limana hareket. Saat 17.00’da hareket. Kabinlere yerleştikten sonra serbest zaman. Akşam yemeğimizi gemimizde alıyoruz. Gecemiz gemide geçiyor.


10. Gün: Helsinki

Kahvaltının ardından, panoramik olarak gerçekleştireceğimiz Helsinki turu için hareket ediyoruz. Sibelius Anıtı’nın da bulunduğu Senato Meydanı, Tempellaukkio Rock Kilisesi, Parlamento Meydanı ve Kraliyet Opera Binası görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek Porvoo Kasabası turu. (55 Euro). Finlandiya'daki altı ortaçağ kasabasından biri olan kasaba da yapacağımız kefiyli gezinin ardından otelimize transfer dinlenmek üzere serbest saatler.


11. Gün: Helsinki – Tallin (Feribot) – İstanbul

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Özel aracımız ile otelimizden hareket ediyoruz. Tallin’e doğru yapacağımız Feribot yolculuğunun ardından varışımızda panoramik Talin şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Eski şehir surları ve gözetim kuleleri, Aleksandr Nevsky Katedrali, Tall Herman Kulesi, Parlamento Binası, en güzel panoramik Tallinn fotoğraflarının çekildiği Tompea Tepesi, Dome Katedrali, St. Nicholas Kilisesi, Belediye Meydanı, Avrupa’nın en eski ve hala aktif halde hizmet veren eczanesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır.  Tur bitimi havalimanına transfer. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1422 sefer sayılı uçuşu ile 18:40’da İstanbul Yeni Havalimanına doğru hareket ediyoruz. Yerel saat ile 22:00’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. 


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Havayolları ile İstanbul – Kopenhag / Tallin – İstanbul parkurunda ikram dahil uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • Belirtilen otel vb. kategoride 10 gece oda kahvaltı konaklamalar
 • Geilo, Forde Town, Hamar otellerinde yarım pansiyon konaklama
 • DFDS Cruise’da 1 gece yarım pansiyon iç kabin konaklama
 • Silja Line Cruise’da 1 gece yarım pansiyon iç kabin konaklama
 • Alan/otel/alan transferleri
 • Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri
 • Kopenhag – Oslo ve Stockholm – Helsinki arası gemiyle, Helsinki – Tallin arası Feribot yolculukları
 • Kopenhag, Oslo, Bergen, Hamar, Stockholm, Helsinki, Tallin panoramik şehir turları
 • Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
 • TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortas

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Vize ücreti ve servis bedeli
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Müze ve ören yerleri girişleri
 • Rehber ve şoför bahşişleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  25 Mayıs • 02, 30 Temmuz  Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek YatakÇocuk
  25.05.2020BÜYÜK İSKANDİNAVYA VE FİYORDLAR1349.00 €1899.00 € 1349.00 €-
  02.07.2020BÜYÜK İSKANDİNAVYA VE FİYORDLAR1399.00 €1949.00 € 1399.00 €-
  30.07.2020BÜYÜK İSKANDİNAVYA VE FİYORDLAR1399.00 €1949.00 € 1399.00 €-  1.Ek Bilgiler

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri
  İSTANBUL ÇIKIŞLI İSKANDİNAVYA VE FİYORDLAR TURU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ  Tur Bilgileri

  Benzer Turlar

  BENELUX & PARİS TURU ( CDG- AMS )

  BENELUX & PARİS TURU ( CDG- AMS )

  7 GECE 8 GÜN

  Fiyatını Sorunuz

  ANKARA ÇIKIŞLI KLASİK İTALYA TURU

  ANKARA ÇIKIŞLI KLASİK İTALYA TURU

  7 Gece 8 Gün

  19.04.2020

  499.00

  KORE & JAPONYA TURU

  KORE & JAPONYA TURU

  8 Gece 9 Gün

  23.05.2020

  2649.00 $

  İTALYA İKONLARI TURU

  İTALYA İKONLARI TURU

  3 Gece 4 Gün

  06.04.2020

  499.00

  
  Kampanyalardan Haberdar Olun