• Tatiliniz İz Bırakmalı...

İSTANBUL ÇIKIŞLI CASABLANCA & MARRAKECH FAS TURU
İSTANBUL ÇIKIŞLI CASABLANCA & MARRAKECH FAS TURU Hakkında Genel Bilgiler

FAS TURU

1. Gün: ISTANBUL - CASABLANCA

Atatürk Havalimanı Dış hatlar gidiş terminali Türk Havayolları kontuarı önünde saat 08.30da buluşma. Pasaport ve gümrük işlemlerini tamamladıktan sonra Türk Havayolları nın TK 617 sefer sayılı uçuşu ile 11.00de Casablancaya hareket. Yerel saat 14.00de Casablancaya varış ve alanda bizleri bekleyen +aracımız ile şehir turumuz başlıyor. Varışımızı istinaden yapacağımız şehir turunda; Dünyanın 3. büyük Camii si Hassan II Camii, Medina, Muhammed V meydanı, Birleşmiş Milletler meydanı, Hobus semti, Atlas okyanusu kenarında yer alan Ain Diab bölgesi ve Corniche göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


2. Gün: CASABLANCA - MARRAKECH

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Marrakeche hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saatlik yolculuğun ardından Marrakeche varış. Dar sokakları ile size yüzyıllar öncesine götürecek olan Marrakechi keşfetmeye başlıyoruz. Ba Ahmedin Bhia Sarayı, Moresk Mimarisinin 800 yıllık örneklerinden Koutoubia Minaresi, Majorella bahçeleri, Souklar ve Mucizeler Avlusu olarak adlandırılan Jma El Fna şehir meydanı göreceğimiz yerler arasında. Gezimizin ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra Chez Ali turuna katılabilir. (60 Euro) Dünyaca ünlü ve sadece Fas a özgü Chez Ali gösterilerini izleyerek akşam yemeğinizi alabilirsiniz. Bin bir gece masallarını andıran Chez Ali Show da Müzisyenler, şarkıcılar, süvariler Fas çadırları altında, masalsı bir akşam yemeği eşliğinde muhteşem gösteriler sunulmaktadır. Turumuzun ardından otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.


3. Gün: MARRAKECH

Sabah kahvaltısının ardından şehri keşfetmeniz için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Essaouira turuna katılabilirler.(55 Euro) Atlas okyanusu kıyısında yer alan şehir, bize eski Bodrumu anımsatan, dünyaca ünlü eski Portekiz şehri. Unesco tarafındanDünya Mirasıolarak ilan edilen şehir, Atlas okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil kasabası. Şehrin kalesi, balıkçı limanı ve eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen Medina gezilecek yerler arasında. Gezmeye doyamayacağınız daracık dolambaç sokakları arasında şehri keşfedebilir ve keyifli alışverişler yapabilirsiniz. Tur sonrası Marrakech e dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


4. Gün: MARRAKECH

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek Atlas Dağları turuna katılabilirler. (60 Euro) 4X4 ler ile muhteşem manzaralı pistleri, berberi köyleri, coğrafi yapıyı keşfedebileceğiz. Ourika vadisi Lalla Takerkust gölü kenarında mola vererek öğle yemeği alıyoruz. Gezimizden sonra Marrakech e dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde


5. Gün: MARRAKECH - FES

Otelde alınacak sabah kahvaltısı sonrası Fese doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından Medina (Eski Şehir) turuna başlıyoruz. Attarine Medresesi, Eski Karaounie Üniversitesi, Andalous Camii, Nejarine Meydanı, Fas a özel takıların, bakır ve süs eşyalarının satıldığı, zanaatkârlar çarsısı gezilecek, Fes Irmağı yakınlarında kurulmuş olup bugün aynı tekniklerle derilerin işlendiği tarihi meydan görülecek yerler arasında. Tur sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


6. Gün: FES

Otelde alınacak sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecekYer Gök Mavi Şehir Şafşavanturuna katılabilirler. (50 Euro). Rif dağlarının eteklerine kurulmuş olan bu şehir, fotoğrafçılara ender güzellikte fotoğraflar çekme imkânı sunmaktadır. Ayrıca daracık geçitlere açılan merdivenli sokakları, o sokaklar üzerine sıralanan otantik evleri, o evlerin ortasına gizlenmiş küçücük avluları ve o avlulara açılan el işçiliğinin en güzel örneğine bu kasabada şahit olabilirsiniz. Turumuzun ardından Fes deki otelimize dönüş ve serbest zaman. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.


7. Gün: FES - MEKNES - RABAT

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Meknese doğru yola çıkıyoruz. 17.yy da Molla İsmail tarafından kurulan ve yaklaşık 40 km lik surlarla çevrili olan Mekneste, Agdal sulama havuzu, Bob Mansour şehir kapısı, El Hedim meydanı, Molla İsmail türbesi ve Musevi mahallesi gezilecektir. Tur sonrası Rabat a doğru yola çıkıyoruz. Varışımızı istinaden yapacağımız panoramik şehir turunda; Hassan Kulesi, Muhammed V Anıt mezarı, Kraliyet sarayı göreceğimiz yerler arasında. Turumuzun ardından otelimize hareket ve serbest zaman. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.


8. Gün: RABAT - CASABLANCA - ISTANBUL

Sabah kahvaltısın ardından odaların boşaltılması. Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 618 sefer sayılı uçuşu ile 14.35de İstanbula hareket. Yerel saat ile 22.15 de varışımızın ardından turumuzun sonu.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Havayolları ile İstanbul - Casablanca - İstanbul arası uçak bileti,
 • Havalimanı Vergileri,
 • Alan - otel - alan transferleri,
 • Seçilecek kategori otelde 7 Gece - 8 Gün konaklama,
 • Sabah Kahvaltıları, Akşam Yemekleri
 • Panaromik Şehir Turu,
 • Meknes Turu,
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri,

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı çıkış harcı: 15 TL
 • Seyahat Sağlık Sigortası (20 Euro)
 • Paket fiyatına dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her turlu hizmet,
 • Ekstra turlar, Müze ve ören yeri girişleri
 • İsteğe bağlı şoför ve rehber bahşişleri,
 • Şehir Vergileri (Günlük 2 Euro)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:


  1.Ek Bilgiler

  Avantajlı Ekstra Tur Paketi 1: 225 Euro yerine 200 Euro!

  Akşam Yemekli Chez Ali Turu (60 Euro) + Essaouira Turu (55 Euro) + Yer Gök Mavi Şehir Atlas Dağları Turu (60 Euro) + Şafşavan (50 Euro) : 225 Euro yerine 200 Euro 

  0-2 yaş ücretsiz, 02-11,99 yaş %50 indirimlidir.

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri
  İSTANBUL ÇIKIŞLI CASABLANCA & MARRAKECH FAS TURU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ  Tur Bilgileri

  Benzer Turlar

  Benelüx Paris Turu

  Benelüx Paris Turu

  7 Gece 8 Gün

  01.06.2020

  649.00

  UKRAYNA TURU

  UKRAYNA TURU

  7 Gece 8 Gün

  06.06.2020

  449.00

  ESKİŞEHİR TURU

  ESKİŞEHİR TURU

  06.06.2020

  125.00 TL

  COMBO AMERİKA TURU

  COMBO AMERİKA TURU

  12 GECE 13 GÜN

  09.06.2020

  16500.00 TL

  ANKARA ÇIKIŞLI GAP TURU

  ANKARA ÇIKIŞLI GAP TURU

  5 Gece 6 Gün

  14.06.2020

  1399.00 TL

  
  Kampanyalardan Haberdar Olun