• Tatiliniz İz Bırakmalı...

İSKEÇE KARNAVALI TURU

5000.00İSKEÇE KARNAVALI TURU Hakkında Genel Bilgiler

İSKEÇE KARNAVALI

Yunanistan’ın en keyifli festivallerinden biri olan İskeçe Karnavalı, 40’tan fazla derneğin ve oluşumun katıldığı, Hristiyanların Büyük Perhiz dediği oruç döneminin başlangıcından önceki hafta sonu yapılan kutlama ve eğlencelerdir.  Bu dönemde şehir bildiğiniz açık hava maskeli balosuna dönüyor. Sokaklar yüzleri maskeli veya boyalı çeşit çeşit kostümler giymiş insanlar ile dolu oluyor. Şehir tüm sokaklarda müzik sistemlerinin kurulduğu bir açık hava eğlence merkezine dönüyor. Farklı dans gösterileri, kıyafetler, maskeler ve süslenmiş araçlar ile yapılan geçit törenin yanı sıra, yerel lezzetlerin ve şarapların servis edildiği tezgâhlar da sokakları süslüyor. Yunanistan ve yakın ülkelerden yoğun bir katılımın olduğu karnaval hoşça vakit geçireceğiniz ve eğleneceğiniz bir etkinliktir.

Geçit törenlerinin ve eğlencelerin yanı sıra sayısız konser, tiyatro gösterileri, müzik ve dans geceleri, sergiler, bisiklet yarışması, çeşitli sokak oyunlarının da gerçekleştiği festival boyunca kentin tarihi geleneklerini yansıtan olayların canlandırmaları da yapılıyor.

Şubat ve Mart ayları arasında gerçekleşen karnavaldaki geçit törenleri de oldukça etkileyici. Yunanistan’ın dört bir yanından gelen grupların değişik kostümlerle sokakları doldurduğu geçit törenlerinin en etkileyicisi ise Karnaval Geçidi Gecesi. Gösterişli havai fişek gösterisi de kesinlikle görmeye değer. Müzik eşliğinde çılgınca dans edebileceğiniz ve eğlenebileceğiniz geçit, gecenin ilerleyen saatlerinde Kóssynthos Nehri kıyısında taç giyen kralın tasviriyle sona eriyor.

Binlerce kişinin bir renk cümbüşü yarattığı, eğlencenin ve müziğin doruklarına varıldığı bu festival, geçmiş ve gelecek arasında bir neşe köprüsü kurmayı başarıyor. Siz de bu unutulmaz deneyimin parçası olmak istiyorsanız İskeçe Karnavalı’na katılın, sokakları dolduran mutlu kalabalığın arasına karışın.

İSKEÇE KARNAVALININ HİKÂYESİ

Hazreti Meryem’in yaşadığı yer ve çevresinde, Hz. İsa’nın büyüdüğünde peygamber olacağına ilişkin söylentiler yayılmaya başlıyor. O sırada bundan rahatsız olan dönemin hâkimi olan Romalı yönetim tarafından İsa’nın öldürüleceğine dair bazı söylentiler ortaya çıkıyor. Bunun üzerine halk, İsa’nın askerler tarafından tanınamaması ve bulunamaması için bütün çocukların yüzlerini boyuyor. Böylece hiçbir çocuk birbirinden ayırt edilmez hale geliyor. Nihayet 10. gün sonunda bu dedikodunun asılsız olduğu ortaya çıkınca tüm çocuklar boyalarından arındırılıp temiz Pazartesi’ye tertemiz girerler. İsa’nın ölümden kurtulmasına sevinen halk, bütün bir gün eğlenip sonrasında çocuklarını yıkıyorlar ve tertemiz bir pazartesiye uyanıyorlar.

İşte o zamandan bu yana Mart ayı ortasındaki Pazar gününü, İsa’nın hayatının kurtulmasının şerefine halk çılgınlar gibi eğlenerek geçirir ve “temiz Pazartesi” için gece olduğunda temizlenerek yataklarına girerler. O yıllardan beri bu tarihlere denk geldiği düşünülen günlerde bu adet devam ediyor ve bu son gün insanlar yüzlerini boyayıp çılgınlar gibi eğleniyor ve gecesinde yıkanıp huzurlu yeni bir pazartesiye uyanıyorlar.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  25 Temmuz  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek YatakÇocuk
  25.07.20205000.005500.00 --  1.Ek Bilgiler

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri
  İSKEÇE KARNAVALI TURU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ  Tur Bilgileri

  Benzer Turlar

  COMBO AMERİKA TURU

  COMBO AMERİKA TURU

  12 GECE 13 GÜN

  08.07.2020

  16500.00 TL

  UKRAYNA TURU

  UKRAYNA TURU

  7 Gece 8 Gün

  11.07.2020

  449.00

  BAKÜ TURU

  BAKÜ TURU

  3 Gece 4 Gün

  12.07.2020

  399.00

  Benelüx Paris Turu

  Benelüx Paris Turu

  7 Gece 8 Gün

  13.07.2020

  649.00

  BUTİK KARADENİZ TURU

  BUTİK KARADENİZ TURU

  3 Gece 4 Gün

  17.07.2020

  885.00 TL

  
  Kampanyalardan Haberdar Olun