• Tatiliniz İz Bırakmalı...

GAP TURU

 

                     AYAKİZİ FARKIYLA GAP TURU ...

 

                             HALFETİ TEKNE TURU DAHİL !!!

1. Gün: ANKARA – GAZİANTEP

Saat 22.00’da Sıhhiye Atatürk Lisesi önünden saat 22.30’da Ümitköy Galleria Avm önünden mozaikler şehri Gaziantep’e hareket. Gerekli molalar verilerek Gaziantep’e varış. 


2. Gün: GAZİANTEP – ZEUGMA MÜZESİ – GAZİANTEP KALESİ

ahvaltı molasının ardından Gaziantep’i keşfetmeye başlıyoruz. Zeugma’dan çıkarılan mozaiklerin sergilendiği Zeugma Müzesi'nin gezilmesi. Gaziantep Kalesi’nin görülmesi.. Öğle yemeği için serbest zamanın ardından şehrin kendine has mimarisinin yansıtıldığı eski Antep evleri, han, hamam ve çarşılarının görüleceği Gaziantep çarşılarında (bakırcılar, sedefçiler, baharatçılar vb.) serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama  5 * Grand Gaziantep Otel’de.


3. Gün: BİRECİK – HALFETİ – RUMKALE – TEKNE GEZİSİ - HARRAN – BALIKLIGÖL - ŞANLIURFA

Kahvaltı sonrası otelden hareket. Nesli tükenmekte ve koruma altına alınmış bir kuş cinsi olan Kelaynak Kuşlarının Birecik’te görülmesinin ardından Halfeti’ye hareket. Asurlardan günümüze tarihi süreç içerisinde varlığını koruyan Rumkale’yi rehberimizden dinliyor ve tekne gezintisi yapıyoruz. Öğle yemeği molasının ardından muhteşem görüntüsüyle Harran Ovası’na hareket. Arı kovanı şeklindeki konik kubbeli Harran Evleri’nin görülmesi. Tarihte bilinen ilk İslam Üniversitesini ziyaret ederek Harran’dan ayrılıyoruz. Peygamberler şehri Şanlıurfa istikametine hareket. Şanlıurfa merkezde Hazreti İbrahim Peygamber`in makamının bulunduğu Dergâh, Halil-ül Rahman Cami, şifalı balıkların bulunduğuna inanılan Balıklı Göl ve Ayn-ı Zeliha göllerinin gezilmesi. Akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz. Misafirlerimiz arzu ederse akşam ekstra sıra gecesi düzenlenerek, yöresel tatlarla bezenmiş keyifli bir akşam geçirebiliriz. Konaklama 4* Şanlıurfa Dedeman Otel’de.


4. Gün: ARKEOLOJİ MÜZESİ – MARDİN – KASIMİYE MEDRESESİ – ULU CAMİİ

Kahvaltı sonrası otelden hareket. Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi'nin gezilmesinin ardından Viranşehir, Kızıltepe üzerinden kültür ve hoşgörünün başkenti, “Gece Gerdanlık; Gündüz Seyranlık” olarak tanınan Mardin’e varış. Yapımı 15 yıl süren ve kompleks bir bina olan Kasımiye Medresesi’nin gezilmesi. Birçok kavime ev sahipliği yapan ve ticaret yolları üzerinde bulunan Mardin’in yemek kültürü çok gelişmiştir. Yöresel yemeklerin tadına bakmak için serbest zaman. Yemek sonrasında müze şehir denilen Mardin’in tarihi dar sokaklarında abbaraları fotoğraflayarak geziyoruz. Eski Ptt binasının görülmesi, Şehidiye Cami, Ulu Cami, Kırklar Kilisesi ziyaretleri ve serbest zaman. Belirlenen saatte buluşarak otele hareket. Akşam yemeği ve konaklama 5* Erdoba Elegance Hotel & Spa Otel’de. ( Dileyen misafirlerimiz otelin spa imkanlarından ücretsiz olarak faydalanabilir.. )


5. Gün: DEYRULZAFARAN MANASTIRI – MİDYAT – HASANKEYF – DİYARBAKIR – DİYARBAKIR KALESİ –DİYARBAKIR SURLARI – KEÇİ BURCU

Otelde alınan kahvaltı sonrası Süryani cemaati için önemli merkezlerden biri olan Deyrulzafaran Manastırı’nın gezilmesi. Midyat’a hareket. Süryanilerin Ana yurdu olarak bilinen Tur Abidin bölgesinin kalbinde Midyat Devlet Konuk Evi'nin gezilmesi ve Telkari işçiliğinin önemli merkezlerinden biri olan Midyat çarşılarında serbest zamanın ardından 2000 yıllık geçmişiyle Dicle Nehri kenarında yer alan Hasankeyf’e hareket. Kaya Kale olarak tercüme edilen Kale; yekpare taş kitlenin oyulması suretiyle oluşturulmuştur. Ortaçağ dünyasının kültür, ticaret ve siyaset odaklarının bütünleştiği, ihtişamlı ve  gizemli bir antik kenttir. Hasankeyf’in panoramik görülmesinin ardından Diyarbakır’a hareket. Ortaçağ mimarisine ait dünyada Çin Seddi’nden sonraki en uzun ve en korunmuş şehir surları ve hala yaşattığı ortaçağ havası ile Diyarbakır Kalesi’ni, surları’nı ve keçi burcunu geziyoruz. Akşam yemeği ve konaklama 4* Diyarbakır Nov Otel’de.  (Dileyen misafirlerimiz otelin spa imkanlarından ücretsiz olarak faydalanabilir.. )


6. Gün: CAHİT SITKI TARANCI EVİ – ULU CAMİ – HASANPAŞA HANI – ADIYAMAN - NİSSİBİ KÖPRÜSÜ – KARAKUŞ TÜMÜLÜSÜ – CENDERE KÖPRÜSÜ – NEMRUT DAĞI – GÜN BATIMI

Otelde alınan kahvaltı sonrası Diyarbakır konaklarının tipik örneklerinden biri olan ve aynı zamanda ünlü yazarımız Cahit Sıtkı Tarancı’nın doğup büyüdüğü konağın ziyareti. İslam dünyasının beşinci Harem-i Şerifi kabul edilen Ulu Cami’nin ziyareti. Hasan Paşa Hanı’nın gezilmesi ve öğle yemeği için serbest zaman. Otobüsümüzle Adıyaman’a hareket ediyoruz. 2014 yılında 33 aylık bir çalışma sonrasında Türkiye’nin en büyük 3. köprüsü olan Nissibi Köprüsü görüyor ve bizleri Nemrut Dağı'na çıkaracak olan araçlarımıza transfer oluyoruz. Komagene Kralı II. Mithradates tarafından annesi İsias adına yaptırılan Anıt Mezar, sütun üzerindeki kartaldan dolayı Karakuş Tümülüsü olarak adlandırılan tümülüsün görülmesi. Daha sonra Cendere Köprüsü ve Arsemia gezimizin bitiminde Nemrut Dağı’na hareket ediyoruz. Doğu ve Batı medeniyetlerinin, 2150 m. yükseklikte muhteşem bir Tümülüs’te kesişme noktası, dünyanın sekizinci harikası Nemrut’un yüksekliği on metreyi bulan büyüleyici heykelleri, metrelerce uzunluktaki kitabeleriyle, UNESCO Dünya Kültür Mirasında yer almaktadır. Doğu terasının görülmesinin ardından Komagene Krallığı’na ait dev heykelleri görüyor ve inanamayacağınız güzellikte bir manzarada güneşin batışını seyrediyoruz. Heykeller, bir aslan ve bir kartal heykeliyle başlar ve aynı düzende son bulur. Gezimiz sonrası Adıyaman’a hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama 4* White Star Hotel’de.


7. Gün: ADIYAMAN – KAHRAMANMARAŞ – KAPALI ÇARŞI – ANKARA

Sabah kahvaltısından sonra Kahramanmaraş’a hareket ediyoruz. Şehir merkezinde Kapalı Çarşı (Bakırcılar Çarşısı ), Kale, Rıdvan Hoca Yeraltı Çarşısı ve Ulu Cami bölgesinde serbest zaman. (Turumuza hava yoluyla katılan misafirlerimizin hava alanına transferlerinin gerçekleştirilmesi.) Öğle yemeğinin alınması. Yemekten sonra belirlenen saatte Ankara’ya hareket. Yol üzerinde verilecek molalar sonrası Ankara’ya dönüş ve başka bir turda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Bu keyifli tur sona ererken, Ayakizi Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız…


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks araçlar ile ulaşım
 • Çevre gezileri
 • 5 gece yarım pansiyon konaklama (sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri)
 • İlk gün alınacak ekstra kahvaltı
 • Halfeti tekne turu
 • Milli park girişleri
 • Nemrut Dağı minibüs transferi
 • Rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Ayakizi Turizm refakati ve ikramlar
 • Sürpriz promosyonlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Özel harcamalar 
 • Öğle yemekleri
 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Sıra gecesi

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Tur Fiyatları

  1.Ek Bilgiler

  Not:  Rehberimiz hava koşullarına ve şartlara göre tur programında değişiklik yapabilir. 

  Müze Ücretleri: Zeugma Müzesi 15 TL, Harran Örenyeri 5 TL, Şanlıurfa Müzesi 8 TL, Deyrulzaferan (özel müze) 6 TL, Nemrut Dağı 10 TL 

  BU GEZİ İÇİN GEREKLİ KİŞİSEL MALZEMELER: Spor ayakkabı, hırka ya da kazak,  fotoğraf makinesi, mayo, havlu ve terlik, rahat kıyafetler.

  Ulaşım Notu: 

  Turlarımızda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda 18 kişilik lüx minibüs, 17 – 27 kişi kayıtlarda 31 kişilik lüx midibus,      27-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. 

   

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri

  GAP TURU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ  Tur Bilgileri

  Benzer Turlar

  ANKARA ÇIKIŞLI UÇAKLI ELİT GAP TURU

  ANKARA ÇIKIŞLI UÇAKLI ELİT GAP TURU

  5 Gece 6 Gün

  27.05.2019

  2149.00 TL

  HER ŞEY DAHİL KARADENİZ TURU

  HER ŞEY DAHİL KARADENİZ TURU

  6 Gece 7 Gün

  02.06.2019

  2390.00 TL

  ANKARA ÇIKIŞLI DOĞU ANADOLU TURU

  ANKARA ÇIKIŞLI DOĞU ANADOLU TURU

  5 Gece 6 Gün

  03.06.2019

  1394.00 TL

  FETHİYE 12 ADALAR KAŞ KALKAN TURU

  FETHİYE 12 ADALAR KAŞ KALKAN TURU

  3 Gece 4 Gün

  03.06.2019

  999.00 TL

  OLYMPOS TATİLİ

  OLYMPOS TATİLİ

  3 Gün 4 Gün

  09.06.2019

  575.00 TL

  UÇAKLI KARADENİZ TURU

  UÇAKLI KARADENİZ TURU

  6 GECE 7 GÜN

  10.06.2019

  2266.00 TL

  ANKARA ÇIKIŞLI UÇAKLI EGE AKDENİZ TURU

  ANKARA ÇIKIŞLI UÇAKLI EGE AKDENİZ TURU

  6 GECE 7 GÜN

  16.06.2019

  2266.00 TL

  
  Kampanyalardan Haberdar Olun

  © 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2