• Tatiliniz İz Bırakmalı...
7/24 WhatsApp Canlı Destek

FETHİYE KAŞ KALKAN TURU
FETHİYE KAŞ KALKAN TURU Hakkında Genel Bilgiler

Fethiye Kaş Kalkan Turu
5 gece - 6 gün


Tam Gün Öğle Yemekli Kelebekler Vadisi Tekne Turu
Tam Gün Öğle Yemekli 12 Adalar Tekne Turu

 

FETHİYE – ÖLÜDENİZ – KELEBEKLER VADİSİ – KAŞ – KAPUTAŞ PLAJI - KALKAN – PATARA ANTİK KENTİ VE PLAJI – SAKLIKENT KANYONU – TLOS ANTİK KENTİ – YAKAPARK – TELMESSOS TİYATROSU

 

1. Gün: ANKARADAN HAREKET

Akşam Saat 23.00‘ da Kızılay Ofis Önünde buluşmamızın önünde buluşmamızın ve belirtilen noktalardan değerli misafirlerimizin alınmasının ardından yolculuğumuza başlıyoruz.

 


2. Gün: FETHİYE - KAYAKÖY- ÖLÜDENİZ - BELECEKIZ KOYU - YÜZME MOLASI

Güzergahımız üzerinde vereceğimiz molalarımızın ardından programımız süresince konaklayacağımız otelimize ulaşıyoruz. Alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından otelimizde ki müsaitliğe göre ve rehberimizin belirleyeceği saate kadar bize ayrılan odalarımıza yerleşme ve dinlenme. Dinlenmenin akabinde Mübadele sonrasında terk edilen zamanında 25000 den fazla nüfusu olan Kayaköy’ü ziyaret ediyoruz. Buradan Türkiye’mizin tanıtım filmlerinin vazgeçilmezi olan Ölüdeniz’e hareket ederek tüm öğleden sonrasında müthiş lagün içindeki güzel Belcekız plajında yüzme molası veriyoruz. Sonrasında otelimize hareket. Konaklama ve akşam yemeği Fethiye bölgesinde ki otelimizde.

 

Kahvaltı:                                          Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır ücrete dahil
Öğle Yemeği:                   Ölüdeniz yüzme molası sırasında rehberimizin tavsiye edeceği restoranlarda yöresel yemeklerin tatlarına bakabilirsiniz. Ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği:                               Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır ücrete dahil
Konaklama:                                     Konfor Suite-Otel Daisy Garden-Yel Holiday-Telmessos Select Hotel v.b.
Rota:                                                 Ankara-Fethiye-Kayaköy-Fethiye (645 km)


3. Gün: KALKAN - KAŞ - KRAL LAHDİ - PATARA ANTİK KENTİ - PATARA PLAJI

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından doğası ile büyüleyen minik sahil kasabası Kalkan’a hareket ediyoruz. Yol güzergahımız üzerinde Ülkemizin en güzel fakat en kısa kumsalına sahip Kaputaş plajını panoramik olarak görerek Kalkan’a ulaşıyoruz. Yaklaşık 150-200 sene önce Meis Adası’ndan gelen tüccarlar tarafından kurulduğu söylenen Şirin Kalkan’ın sokaklarını keşfe çıkıyor ve kahve molası veriyoruz. Kahve molamız sonrasında yaklaşık 25 km mesafede Yunanistan adası olan Meis Adası manzarasına sahip tarihi Likya yolu ile Karia Yolu’nun keşişim noktasında bulunan Kaş’a hareket ediyoruz. Kaş şehir merkezinde öncelikle rehberimiz ile birlikte şehir merkezinden geçerek Kral Lahdini gezdikten sonra öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte tekrar buluşarak ülkemizin en uzun kumsalına sahip Patara plajına hareket ediyoruz. Antik çağdan izler de taşıyan plajdaki yüzme molamızdan sonra otelimize dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Fethiye bölgesinde ki otelimizde.

 

Kahvaltı:                             Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır ücrete dahil
Öğle Yemeği:                 Kaş şehir merkezinde rehberimizin tavsiye edeceği restoranlarda yöresel yemeklerin tatlarına bakabilirsiniz. Ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği:                  Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır ücrete dahil
Konaklama:                         Konfor Suite-Otel Daisy Garden-Yel Holiday-Telmessos Select Hotel v.b.
Rota:                                    Fethiye-Kalkan-Kaş-Patara Antik Kenti-Patara Plajı-Fethiye (230 km)


4. Gün: TAM GÜN YÜZME MOLALARI EŞLİĞİNDE ÖĞLE YEMEKLİ KELEBEKLER VADİSİ TEKNE TURU

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımız ardından ücrete dâhil tam gün öğle yemekli Kelebekler Vadisi tekne turuna katılmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Ölüdeniz sahilinde bizleri bekleyen teknemiz ile mavinin eşsiz tonlarına tanık olacağınız hafızalarınıza kazınacak turumuza başlamamızın ardından öncelikle Deve Plajı, Soğuk Su Koyunu ziyaret ediyoruz. Bu iki noktada yüzme fırsatı bulacağınız serbest zamanın ardından St. Nicholas Adasına doğru devam ediyoruz. Teknemizin öğle yemeği ve yüzme molası için vereceği serbest zaman sonrasında, Akvaryum Koyuna doğru tekrar teknemiz ile yola çıkıyoruz. Akvaryum koyunda yine sizler için yüzme fırsatı bulacağınız serbest zaman sonrasında birçoğumuz tarafından merak edilen Kelebekler Vadisine hareket ediyoruz. Dileyenlerin yüzme için dileyenlerin ise vadiyi gezebilme fırsatı bulacağı Kelebekler Vadisinde serbest zaman veriyoruz. (Vadiyi gezecek misafirlerimiz için tekne hareket saatine dikkat etmelerini tavsiye ederiz) Serbest zamanın ardından teknemiz ile Ölüdeniz sahiline geri dönüyoruz. (Not: Yoğunluğa göre tekne seyahatimizin güzergahı değişiklik gösterebilir) Aracımız 
İle otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Fethiye bölgesinde ki otelimizde.

 

Kahvaltı:                                 Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır ücrete dahil
Öğle Yemeği:                         Kelebekler Vadisi tekne turumuzda balık veya tavuk menüsü olarak alınacaktır ücrete dahil
Akşam Yemeği:                      Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır ücrete dahil
Konaklama:                            Konfor Suite-Otel Daisy Garden-Yel Holiday-Telmessos Select Hotel v.b.
Rota:                                       Fethiye-Ölüdeniz (10 km)


5. Gün: SAKLIKENT KANYONU - TLOS ANTİK KENTİ - YAKAPARK

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından yaklaşık olarak 15 yıl önce bir keçi çobanı tarafından tesadüfen keşfedilen Fethiye’nin en bakir turistik güzelliklerinden biri olan Saklıkent Kanyonuna hareket ediyoruz. Uzun yıllar keşfedilmemiş olmasından ve kendisini göstermeden varlığını sürdüren adına da bu nedenle Saklıkent denilen kanyonda verilecek serbest zaman içerisinde ayaklarınızı buz gibi suya sokabileceğiniz gibi çay veya kahvenizi yudumlama fotoğraf çekinme gibi imkanlar bulacaksınız. Sertbest zamanın ardından Tlos Antik Kentine hareket ediyoruz. UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde yer alan önemli Likya kentlerinden biri olan günümüze kadar ayakta kalan en önemli yapılarından tiyatro ve stadyumu görebileceğiniz Tlos Antik Kenti; Kanatlı at Pegasus ile kahramanı Bellerophontes’in yaşadığı yer olarak da bilinmektedir. Ardından Saklıkent ve Tlos ziyaretimizin son noktası olan Yaka Köyü’nde bulunan aynı zamanda Saklıkent kanyonundan akan suyun çıkış noktası olan Yakapark’a hareket ediyoruz. Öğle yemeği için verilecek serbest zamanda anıt haline gelmiş ağaçlar arasında doğa harikası ortamda fotoğraflar çekinebilir, kademeli teraslarda kuş sesleri eşliğinde dinlenebilir, havuzda ayağınızı sokabilirsiniz. Ayrıca restoranımız yetkililerinin gelen ziyaretçiler için suyun ne derece soğuk olduğunu kanıtlamak adına su içerisinde 15 dakika bekleyebilene yemek ve içeceğin ücretsiz verildiğini hatırlatmak isteriz :) Serbet zaman ve öğle yemeği molamızın ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Fethiye bölgesinde ki otelimizde.

 

Kahvaltı:                               Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır ücrete dahil
Öğle Yemeği:                         Yakapark bölgesinde rehberimizin tavsiye edeceği restoranlarda yöresel yemeklerin tatlarına bakabilirsiniz. Ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği:                       Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır ücrete dahil
Konaklama:                             Konfor Suite-Otel Daisy Garden-Yel Holiday-Telmessos Select Hotel v.b.
Rota:                                         Fethiye-Saklıkent-Tlos-Yakapark (110 km)


6. Gün: TAM GÜN YÜZME MOLALARI EŞLİĞİNDE ÖĞLE YEMEKLİ 12 ADALAR TURU

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından ücrete dâhil tam gün öğle yemekli 12 Adalar tekne turu için otelimizden ayrılıyoruz. Fethiye iskelesinde bizleri bekleyen teknemize ulaşmamızın ardından turumuzu başlatıyoruz. Turumuz esnasında hem ücrete dahil öğle yemeğimizi alacağız hem de  Kaunos Kral Mezarlarını, Kızıl Ada’yı, Cleopatra Hamamını, Gobun (mağaralı) Koyunu, Tavsan Adasını, Katrancı Adasını, Yassıca Adasını, Domuz Adasını, Samanlık Koyunu ve Şövalye Adasını koylarda vereceğimiz yüzme molaları ile göreceğiz. Tur bitiminde otelimize hareket ediyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama Fethiye bölgesinde ki otelimizde.

 

Kahvaltı:                            Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır ücrete dahil
Öğle Yemeği:                    12 Adalar tekne turumuzda balık-tavuk veya köfte menüsü olarak alınacaktır ücrete dahil
Akşam Yemeği:                 Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır ücrete dahil
Konaklama:                        Konfor Suite-Otel Daisy Garden-Yel Holiday-Telmessos Select Hotel v.b.
Rota:                                    Fethiye (10 km)


7. Gün: FETHİYE - TELMESSOS - TİYATROSU- FETHİ BEY ANITI - FETİYE ÇARŞISI (PASPATUR) - ANKARA DÖNÜŞ YOLCULUĞU

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından check out işlemlerimizin tamamlanmasının akabinde 5 gece keyifle konakladığımız otelimizden valizlerimiz ile ayrıldıktan sonra Fethiye merkezde bulunan Telmesos Çarşısı, Fethi Bey Anıtı ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Pospatur çarşısında kısa bir alışveriş molası ardından Ankara'ya dönüş yolculuğumuza geçiyoruz Akşam saat 23.00 sularında Ankara’da oluyoruz. Bir başka organizasyonda buluşmak üzere misafirlerimiz ile vedalaşarak turumuzu sonlandırıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Lüks araçlarla ulaşım hizmeti,

5 Gece Yarım pansiyon konaklama (kahvaltı-akşam yemeği) hizmeti,

4 veya 5 Yıldızlı Otel hizmeti,

Turdaki tüm şehir gezileri,

Baştan sona Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmeti,

Öğle yemeği dâhil Kelebekler Vadisi Tekne Turu,

Dalyan-İztuzu Plajı tekne turu gidiş ve dönüşü,

İlk Sabah otelimizdeki Kahvaltı Hizmeti,

Seyahat Sigortası

Gün içinde Çay/Kahve/Su İkramları

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Müze- Ören Yeri Giriş ücretleri,

Kişisel Harcamalar,

Öğle yemekleri. ( Kelebekler Vadisi Turu Günü Hariç)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:


  1.Ek Bilgiler

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri
  FETHİYE KAŞ KALKAN TURU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ


  Tur Bilgileri

  Benzer Turlar

  GÜNEY AKDENİZ TURU

  GÜNEY AKDENİZ TURU

  4 Gece 5 Gün

  Fiyatını Sorunuz

  
  Kampanyalardan Haberdar Olun
  Grup Şirketlerimiz Hattusas Lojistik Double Inn Marina Shuttle Ankara Deko Plastik Caner Turizm Grand Merpond Otel