• Tatiliniz İz Bırakmalı...

BÜYÜK BALKANLAR TURU (KOSOVALI)
BÜYÜK BALKANLAR TURU (KOSOVALI) Hakkında Genel Bilgiler

BÜYÜK BALKANLAR TURU

(KOSOVALI)

7 GECE 9 GÜN

EXTRA TUR EXTRA ÜCRET YOK

BÖLGENİN EN DENEYİMLİ REHBERLİK HİZMETİ ÜCRETE DAHİL

9 ÜLKE, 5 BAŞKENT

7 KAHVALTI 7 AKŞAM YEMEĞİ FİYATA DAHİL

TÜM TURLAR FİYATA DAHİL

MAKEDON EĞLENCESİ & BOŞNAK FOLKLOR GECESİ ÜCRETE DAHİL

1. Gün: ANKARA - KAVALA

Buluşma noktalarımızdan misafirlerimizin saat 14:00'de alınarak; İstanbul üzerinden İpsala sınır kapısına varışımızı gerçekleştiriyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin tamamlanmasının ardından Yunanistan’a giriş yapıyoruz.

 

Güzergah: Ankara-Kavala (892 km)


2. Gün: KAVALA - SELANİK - BİTOLA (MANASTIR) - RESNE - OHRİD

Kavalada’ki kahvaltı molasından sonra (ekstra) panoramik şehir turunda Kavala’yı görüyor ve Selanik yolculuğuna başlıyoruz. Selanik’e varışımız ile panaromik şehir turunda; Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli,  E.Venezelo - P.Konstantin heykelleri, Aristoteles, Elefterios meydanları görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ediyoruz. Ziyaretin ardından Bitola’ya hareket ediyoruz. Makedonya sınır geçişinin ardından varılacak olan Bitola’da; Şirok Sokak, Bedesten, İshak Paşa Camii, Yeni Camii dış mekân ziyaretleri ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağımız Atatürk'ün mezun olduğu Askeri İdadi Binası görülecek yerler arasındadır. Bitola turunun ardından Resneli Niyazi’nin memleketi olan Resne’deki Köşkünü fotoğrafladıktan sonra Balkanların incisi Ohrid’e varıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Ohrid’ deki otelimizde.

 

Kahvaltı:                                      Kavala'da ekstra olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği:                              Rehberimizin tavsiye edeceği restoranlarda yöresel yemeklerin tatlarına bakabilirsiniz. Ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği:                          Otelimizde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır ücrete dahil (İçecekler ekstra) 
Konaklama:                                Aqualina Otel vb.
Güzergah:                                  Kavala- Ohrid (439 km)


3. Gün: OHRİD - TETOVA (KALKANDELEN) - ÜSKÜP

Otelde alınan kahvaltının ardından Ohrid şehrinde gerçekleştirilecek olan turumuzda; Çınar Meydanı, Türk Çarşısı, Haydar Kadı Camii, Pir Mehmet Hayati Camii ve tekkesi ile Bedesten, Aya Dimitri Kilisesi, Ayasofya Klisesi, Aya Klement Manastırı, Aya Kaneo Kilisesi, Aya Pantelejmon Kilisesi, Samoil Kalesi ve özgün sivil mimari örnekleri taşıyan tarihi Ohri sokakları görülecek yerler arasındadır. Turun ardından grubumuza özel Ohri Tekne turunu gerçekleştiriyoruz. Turun ardından başkent Üsküp yolculuğuna başlıyoruz. Güzergahımız üzerinde ülkenin 3. Büyük şehri ve Arnavut nüfusunun en yoğun olduğu Tetova (Kalkandelen) şehrini ziyaret ediyoruz. İki kız kardeşin banisi olduğu Alaca Camii ve İmarethanesini ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrası devam eden yolculukla varılan başkent Üsküp’te şehir turumuza başlıyoruz. Yahya Kemal Beyatlı'nın doğduğu şehir olan Üsküp'ü tanıtan yarım günlük panoramik turumuzda; Eski Tren Garı, Rahibe Teresa'nın anıtı ve evi, Taş Köprü, Kale Surları, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir, Çarşı ve Osmanlı'nın Balkanlar'daki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa Paşa Camiini, Davud Paşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar dış mekan anlatımları ile gezilecek yerler arasında bulunmaktadır. Serbest zaman ve buluşmanın ardından otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeğimizi Üsküp’de Makedon Eğlencesi olarak Yerel bir lokalde alıyoruz. Konaklama Üsküp'teki otelimizde.

 

Kahvaltı:                               Otelimizde açık büfe olarak sunulacaktır ücrete dâhil
Öğle Yemeği:                       Rehberimizin tavsiye edeceği restoranlarda yöresel yemeklerin tatlarına bakabilirsiniz. Ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği:                   Lokal bir restoranda Makedon müziği eşliğinde set menü olarak alınacaktır ücrete dahil (İçecekler ekstra) 
Konaklama:                          Karposh Otel vb.
Güzergah:                             Ohrid- Tetovo- Üsküp (172 km)


4. Gün: ÜSKÜP - PRİZREN - İŞKODRA

Otelde alınan kahvaltının ardından eşsiz güzelliği ile bilinen Matka Kanyonu turunu gerçekleştiriyoruz. Programın ardından Kosova ülkesinin başkenti Priştine yolculuğuna başlıyoruz. Kosova sınır geçişi ile devam eden yolculukta Priştine’deki Sultan Murat Hüdavendigar Türbesi ziyareti ile devam eden yolculukla Prizren’e varıyoruz. Ülkede Türk nüfusunun en yoğun olduğu otantik şehir Prizren’de kent turuna başlıyoruz. Şadırvan meydanı, Bayraklı Cami, Sinan Paşa Camii, Hamam, Tarihi Prizren Köprüsü ve Halveti Dergahı panoramik ziyaretleri sonrası öğle yemeği için serbest zaman. Buluşma sonrası Arnavutluk ülkesine geçiyor ve İşkodra’ya geçiyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama İşkodra’daki otelimizde.

 

Kahvaltı:                              Otelimizde açık büfe olarak sunulacaktır ücrete dâhil
Öğle Yemeği:                       Rehberimizin tavsiye edeceği restoranlarda yöresel yemeklerin tatlarına bakabilirsiniz. Ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği:                   Otelimizde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır ücrete dahil. (İçecekler ekstra) 
Konaklama:                          Exalco Otel vb.
Güzergah:                            Üsküp-İşkodra (338 km)


5. Gün: İŞKODRA - BUDVA – KOTOR – DUBROVNİK - TREBİNJE veya ÇEVRESİ

Otelde alınan kahvaltının ardından Kotor’a yolculuğumuza başlıyoruz. Güzergahımız üzerindeki muhteşem St.Stefan  adasını ve Budva’yı panoramik olarak tepeden görebileceğimiz bir noktada fotoğraf molası veriyoruz. Molanın ardından cazibe merkezi Kotor Körfezi ve şehrine varıyoruz. Varışımızın ardından Stari Grad (Eski Şehir) turunda zamanda yolculuğa çıkıyoruz. Aziz Tripun ve Nikola Kiliseleri ve tarihi Saat Kulesi’nin görülmesi ile otantik dar Kotor sokaklarında keyifli fotoğraf molası ve serbest zamanın ardından buluşma ile Hırvatistan’a hareket ediyoruz. Varışımızın ardından Dubrovnik turunu gerçekleştiriyoruz. Adriyatik manzaraları eşliğinde keyifli bir yolculuğun ardından İtalyanca adı Ragusa olan, Adriyatik'in en eski ticaret limanlarından, uzun yıllar Venedik etkisinde kaldığı için İtalyan üslubu mimarisi ve şehir dokusuyla bünyesinde muhteşem bir tarih-doğa sentezini barındıran Dubrovnik'e varıyoruz. UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış Stradun Caddesinin ikiye böldüğü tarihi şehirde muhteşem surları, 14. yy.’dan kalma ve dünyanın en eski eczanesi, Fransisken Manastırı, Rektörlük Sarayı, Liman ve şehir kapıları, Sponza Sarayı, Onofrio Çeşmesi, Saat Kulesi ve diğer önemli yapılar görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından bu güzel şehrin büyülü atmosferinde vakit geçirmek için serbest zaman alıyoruz. Buluşma sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama Trebinje veya çevresi otelimizde. 

 

Kahvaltı:                                      Otelimizde açık büfe olarak sunulacaktır ücrete dâhil
Öğle Yemeği:                               Rehberimizin tavsiye edeceği restoranlarda yöresel yemeklerin tatlarına bakabilirsiniz. Ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği:                           Otelimizde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır ücrete dahil. (İçecekler ekstra) 
Konaklama:                                  Acimovic Otel vb. (Sezon yoğunluğuna göre konaklama şehri Medugorje olarak değişebilir) 
Güzergah:                                     İşkodra- Trebinje (201 km)


6. Gün: TREBİNJE veya ÇEVRESİ – POÇİTEL – MOSTAR – SARAYBOSNA

Otelde alınan kahvaltının ardından Mostar’a hareket ediyoruz. Güzergâhımız üzerindeki Osmanlı Köyü Poçitel turunu gerçekleştiriyoruz. Programın ardından devam eden yolculukla Mostar’a varıyoruz. 600 yıllık geçmişe sahip, Bosna-Hersek'i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek'in en büyük şehri Mostar'ı tanıtan yürüyüş turumuzda; Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen, 1993 yılında Hırvat topçusu tarafından yıkılan ve 2004 yılında restorasyonu tamamlanan Mostar Köprüsü, Eğri Köprü, Koski Mehmet Paşa Camii ile çarşı ziyaretlerini gerçekleştiriyoruz. Mostar’ın yerel pazarlarında alışveriş için serbest zaman sonrasında hareket ederek,  Neretva Nehri manzaraları eşliğinde ilerleyen yolculukla Saraybosna’ya varıyoruz. Varışımız ile kent turuna başlıyoruz. Osmanlı ve Avusturya – Macaristan dönemine ait izleri günümüze kadar korunmuş Başçarşıda; Sebil Çeşmesi, Gazi Hüsrev Bey külliyesi ve yapıları, Kurşunlu Medresesi, Morica Han, Saat Kulesi ve Bedesten dış mekan anlatımları ile devam eden  turda Ferhadiye Caddesi üzerinde Saraybosna Gülleri, Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu ve şehrin II.Dünya Savaşı sonrası bağımsızlığını simgeleyen Sonsuzluk Ateşini görüyoruz. Pazar katliamının yaşandığı Markale pazarı ve Dünya Savaşı’nın patlak vermesine sebep olarak gösterilen Latin Köprüsü’nü ziyaret ettikten sonra çarşıda serbest zaman. Buluşma sonrası otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi geleneksel Boşnak Halk Dansları ve şarkıları eşliğinde alıyoruz. Konaklama Saraybosna’ daki otelimizde. 

 

Kahvaltı:                             Otelimizde açık büfe olarak sunulacaktır ücrete dâhil
Öğle Yemeği:                      Rehberimizin tavsiye edeceği restoranlarda yöresel yemeklerin tatlarına bakabilirsiniz. Ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği:                  Otelimizde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır ücrete dahil. (İçecekler ekstra) Boşnak Halk Dansları Eşliğinde
Konaklama:                        New Otel vb.
Güzergah:                           Trebinje- Saraybosna (245 km)


7. Gün: SARAYBOSNA - BELGRAD

Otelde alınan kahvaltının ardından, Sırbistan’a hareket ediyoruz. Sınır geçişi ve ara molalarla devam eden yolculukla başkent Belgrad’a varıyoruz. Avrupa’nın en eski kentlerinden biri olan Belgrad şehir turumuzda;  Kanuni Sultan Süleyman tarafından fethedilen Kale Megdan, Mora fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Belgrad galibi heykeli, Sokollu Mehmet Paşa Çeşmesi, Askeri müze, Saat kapı ve Müzesi,  İstanbul Kapı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi yapıları ile Kale Meydan gördükten sonra Cumhuriyet Meydanı’nda yürüyüş turumuza başlıyoruz. Belgrad’ın en hareketli Caddesi ve adını Sırbistan III.Prensi Mihailova’dan alan ve 1870 yıllarına ait bir çok büyük ve etkileyici binayı barındıran Knez Mihajlova Caddesi’nde yürüyüş ve alış veriş molası sonrasında turumuzu noktalıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Belgrad’ taki otelimizde.

 

Kahvaltı:                                   Otelimizde açık büfe sunulacaktır ücrete dâhil
Öğle Yemeği:                            Rehberimizin tavsiye edeceği restoranlarda yöresel yemeklerin tatlarına bakabilirsiniz. Ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği:                        Otelimizde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır ücrete dahil. (İçecekler ekstra) 
Konaklama:                              Theater Otel vb.
Güzergah:                                 Saraybosna- Belgrad (293 km)


8. Gün: BELGRAD - SOFYA

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Sofya’ya hareket ediyoruz. Varışımızın ardından Sofya panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Balkanların en büyük kilisesi olan Alexsander Nevski Katedrali , Milli kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski kraliyet sarayı, Neo klasik stilindeki Ivan Vazof Milli Bulgar Tiyatrosu, Arkeoloji müzesi, Eski Sofya - Sendika şehri, Rotonda Kilisesi panoramik şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasındadır. Akabinde meclis binasının yanından yürüyerek Sofya Heykeli’ne panoramik bakış ile fotoğraf molasının ardından şehrin simgesi olan Banya Başı Cami’sini ziyaret ediyoruz. Serbest zaman sonrasında otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Sofya’daki otelimizde. 

 

Kahvaltı:                             Otelimizde açık büfe olarak sunulacaktır ücrete dâhil
Öğle Yemeği:                      Rehberimizin tavsiye edeceği restoranlarda yöresel yemeklerin tatlarına bakabilirsiniz. Ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği:                  Otelimizde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır ücrete dahil. (İçecekler ekstra) 
Konaklama:                        Novotel Otel vb.
Güzergah:                           Belgrad- Sofya (395 km)


9. Gün: SOFYA - PLOVDİV - ANKARA

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Plovdiv’e hareket ediyoruz. İki saatlik yolculuk sonrasında Plovdiv varıyoruz.Bulgaristan'ın ikinci büyük kenti olan Plovdiv,  4000 yıl önceden beri yaşamın devam ettiği bir şehir olup; mükemmel modern ve eski çağların mimarisini birleştiren bir kenttir. Şehrin en hareketli alışveriş ve eğlence merkezi olan Batenberg Caddesi gezilecek. Alışveriş ve şehri dilediğinizce gezebilmeniz için serbest zaman. Serbest zaman sonrası Türkiye’ye hareket ediyoruz. Kapıkule sınır kapısındaki pasaport, gümrük işlemleri ve free shop alışveriş molasından sonra Türkiye’ye giriş yapıyoruz. Bir dahaki  AYAKİZİ TURİZM  organizasyonumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

Kahvaltı:                                   Otelimizde açık büfe olarak sunulacaktır ücrete dâhil
Öğle Yemeği:                           Rehberimizin tavsiye edeceği restoranlarda yöresel yemeklerin tatlarına bakabilirsiniz. Ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği:                        Türkiye'deki yol tesislerinde ekstra olarak alınacaktır. 
Güzergah:                                 Sofya- Ankara (1000 km)


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks otobüs ile ulaşım
 • 4* Hotelde 7 gece konaklama
 • Otellerde Alınan Sabah Kahvaltısı (7) ve Akşam yemekleri (7)
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Şehir vergileri ve Gümrük vergileri
 • Otobüs içi ikramlar
 • Dubrovnik Turu, Ohrid Tekne Turu, Matka Kanyonu,
 • Üsküp'te Makedon Gece Eğlencesi (yemekli),
 • Saraybosna'da Folklor Gösterisi, 
 • Seyahat Sigortası
 • Kosova Giriş ücreti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün yolda alacağımız Sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle yemekleri
 • Tüm içecekler
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası 70 yaş üzeri(15 Euro)
 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (50 TL)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:


  1.Ek Bilgiler

  Biniş Noktalarımız:

  • 14:30 Kızılay Atatürk Bulvarı No:127 Önü 
  • 14:35 Bahçelievler Milli Kütüphane Yanı
  • 14:40 Söğütözü Armada Önü
  • 14:45 Odtü Köprüsü Altı
  • 14:50 Bilkent Köprüsü Altı 
  • 14:55 Ümitköy Köprüsü Altı
  • 15:00 Koru Sitesi Migros Karşısı
  • 15:05 Yaşamkent Bp Benzinlik
  • 15:10 Eryaman Optimum Önünden hareket

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri
  BÜYÜK BALKANLAR TURU (KOSOVALI) HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ


  Tur Bilgileri

  Benzer Turlar

  FETHİYE KAŞ KALKAN TURU

  FETHİYE KAŞ KALKAN TURU

  5 Gece 6 Gün

  01.08.2021

  1850.00 TL

  BODRUM MARMARİS 5 GECE 6 GÜN

  BODRUM MARMARİS 5 GECE 6 GÜN

  5 GECE 6 GÜN

  01.08.2021

  1945.00 TL

  ANKARA ÇIKIŞLI GAP TURU

  ANKARA ÇIKIŞLI GAP TURU

  5 Gece 6 Gün

  05.09.2021

  1599.00 TL

  
  Kampanyalardan Haberdar Olun