• Tatiliniz İz Bırakmalı...

BREZİLYA ARJANTİN PROMO TURU

2196.00BREZİLYA ARJANTİN PROMO TURU Hakkında Genel Bilgiler

KARSILASTIRIN - KIYASLAYIN - FARKIMIZI ANLATALIM
BREZİLYA & ARJANTİN TURUNDA EN UYGUN FİYAT & EN ZENGİN PROGRAM!

4 / 5 YILDIZLI OTELLER
CAZİP TURLAR DAHİL


EN UYGUN FIYAT

1. Gün: İSTANBUL - BUENOS AİRES

Yolculuğumuza İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde rehberimiz ve yetkililerimiz ile buluşarak başlıyor ve KLM Havayollarının Amsterdam aktarmalı uçuşu ile Buenos Aires e hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.


2. Gün: BUENOS AİRES

Sabah erken saatlerde varışımızı takiben bir Avrupa şehrinin yaşam tarzı ile Latin Amerikaya özgü ateşli bir tutkuyu bir araya getiren Buenos Aireste şehir turumuza çıkıyoruz. Buenos Aires; muhteşem gece hayatı, her köşeden yükselen tango ezgileri ve eşine benzerine rastlanmaz leziz mutfağıyla Güney Amerikanın mutlaka görmeniz gereken şehirlerarasındaki yerini alıyor. Gezimiz sırasında, Colon Tiyatrosu, San Telmo Meydanı, Casa Rosada, Boca Mahallesi, Obelisco, Eva Peronun da yattığı Recoleta Mezarlığı, Mayıs Meydanı ve Metropolitan Katedrali göreceğimiz yerler arasındadır. Buenos Aires şehir merkezi, geniş caddeleri, koloni mimarisi ve kaldırımlara sıralanmış kafeleri ile herhangi bir Avrupa kenti kadar gelişmiş bir yapıya sahip. Şehir Fransız, İtalyan ve İspanyol göçmenler tarafından inşa edilmiş ve bu nedenle yerliler (Porteños) hala kendilerini Güney Amerikalıdan ziyade Avrupalı olarak görmektedirler. Şehrin yemyeşil parklarında ve bulvarlarında dolaşan bir gezgin kendisini Madridde, Pariste veya Milanoda zannedebilir. Öğleden sonra serbest zaman ayırıyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimizin düzenleyeceği muhteşem bir tango gösterisi eşliğinde akşam yemeklerini alabilirler. Rio de la Platanın varoşlarında doğan tango, bugün genellikle tutkulu aşkın estetik temsili olarak algılanıyor. Oysa Tango nun 150 yıllık serüveni bize bundan çok ötesini anlatıyor. Geceleme otelimizde.


3. Gün: BUENOS AİRES


Kahvaltı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Delta & Tigre turuna katılabilirler. Bu turumuz esnasında Buenos Airesin Rio de la Plata Nehri kıyılarına kurulmuş olan yerleşim bölgelerini, “El Turco” diye bilinen Carlos Menemin ikametgahını görecek, tekne ile nehirde gezecek, şehir dışındaki en güzel yerlerini görüyoruz. Tigre, Parana Deltasında bulunuyor. Brezilya topraklarından doğan ve Güney Amerika Nehirleri içinde Amazon Nehrinden sonra 4880 kmlik uzunluğu ile ikinci büyük nehir olan Parana Nehri, önce Paraguay, sonra da Uruguay Nehirlerini kendine katarak sonunda 14000 km2 alanı kaplayan Parana Deltasını yapıyor. Deltada çok sayıda adacık ve kanallar var. Tigre, bu deltanın Buenos Aires şehri sınırları içinde kalan bir alanı ve kolay ulaşılan bir yer olarak hem çok turist çekiyor ve hem de Arjantinliler için önemli bir sayfiye yeri olarak kullanılıyor. Tigre, nehir ve dereler tarafından kuşatılan bir adacık üzerinde kurulu ve ilk yerleşim tarihi 1820 lere dayanıyor. Tigre ismi ise, bir zamanlar bu bölgede avlanabilen aslanlardan kaynaklanıyor. Öğleden sonra serbest zaman ayırıyoruz. Geceleme otelimizde.
 


4. Gün: BUENOS AİRES

Kahvaltı sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde


5. Gün: BUENOS AİRES - IGUAZU

Kahvaltı sonrası havalimanına transfer ediliyor ve yerel havayolları ile Iguazuya hareket ediyoruz. Varışımız ile birlikte havalimanında karşılanarak, dünyanın en büyük üç şelalesinden biri olan Iguazunun Brezilya tarafındaki gezimizi yapıyoruz. “Iguazu” ismi yerli Guarani dilinde “büyük su” anlamına geliyor. Efsaneye göre bir tanrı, Naipí adlı güzel bir kadınla evlenmek ister. Ölümlü sevgilisi Tarobá ile bir kanoda kaçmakta olan Naipíye hiddetlenen tanrı nehri bölerek şelaleleri yaratır ve aşıkları sonsuza dek sürecek bir düşüşe mahkum eder. Yaklaşık 150 milyon yıl önce oluşan şelaleleri ilk keşfeden Avrupalı, 1541 yılında İspanyol Álvar Núñez Cabeza de Vaca oldu. Amerikanın eski First Ladysi Eleanor Roosevelet, bu nefes kesici doğa harikasını ziyaret ettiğinde “Zavallı Niagara” demiştir. Brezilyanın Paraná eyaleti ile Arjantinin Misiones vilayeti arasında sınır oluşturan Iguazu Nehri üzerindeki şelaleler, nehri yukarı ve aşağı Iguazu şeklinde ayırıyor. Çoğu Brezilya tarafında olan nehir, San Antonio Nehri ile birleşmeden önce Arjantin ve Brezilya sınırını oluşturuyor. Parana Nehrine döküldüğü yerin yakınlarında, Brezilya tarafında Foz do Iguaçu, Arjantin tarafında ise Puerto Iguazú şehirleri bulunur. İki şehir de nehri geçen bir köprü ile birbirlerine bağlıdır. Iguazu Şelalesi nin en ünlü özelliği, nehrin döküldüğü yerin birkaç kilometre öncesindeki şelaleleridir. Şelaleler de aynı şekilde tam sınırda bulunur. Büyük kısmı, görkemli "Şeytan Boğazı”na geçiş imkânının da bulunduğu Arjantin kısmındadır. Ama insan, şelalelerin etkisini Brezilya tarafından daha iyi hisseder. Öğleden sonra otelimize yerleşip, dinlenme imkânına sahip oluyoruz. Geceleme otelimizde.


6. Gün: IGUAZU - RİO DE JANEİRO

Kahvaltı sonrası havalimanına transfer ediliyor ve yerel havayolları ile Rio de Janeiroya hareket ediyoruz. Varışımız ile birlikte havalimanında karşılanıyor ve otele transfer ediliyoruz. Rio de Janeiro, Brezilyanın aynı isimli eyaletinin başkenti ve Sao Paolodan sonra ülkenin en büyük şehridir. "Muhteşem Şehir" olarak bilinen Rio de Janeiro, Portekiz dilinde "Ocak Nehri" anlamına gelmektedir. Avrupalıların bu kente ayak basışı 1 Ocak tarihine denk geldiği için bu ismi almıştır. Dünyanın en büyük karnavalı olanRio Karnavalıbu şehirde düzenlenmektedir. Günümüzde samba dansıyla kutlanmasına rağmen ilk olarak 1840 yılında polka ve vals dansı yapılarak kutlanmıştır. Brezilyada Riolulara Cariocas denilmektedir. Kendilerine özgü bir aksan, tavır ve yaşayış biçimine sahip bir halktır. Brezilya çok milletli bir nüfusa sahip bir ülke olup, bu çeşitlilik Rio da baskın bir şekilde görülebilir. Uzun süren uçak yolculuğumuz sonrasında otele yerleşerek dinlenmek üzere serbest zaman ayırıyoruz. Geceleme otelimizde.


7. Gün: RİO DE JANEİRO


Kahvaltı sonrası serbest zaman. Dİleyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Corcovado Tepesi turuna katılabilirler. Bu turumuzda deniz seviyesinden 710 metre yükseklikte yer alan Corcovado Tepesine çıkıyor ve “Dünyanın 7 Yeni Harikası”ndan birisi olan 38 metre uzunluğundaki ünlü İsa Heykelini ziyaret ediyoruz. Brezilyalı Heito da Silva Costa tarafından tasarlanan ve Fransız heykeltıraş Paul Landowski tarafından gerçekleştirilen bu anıt dünyanın en çok tanınan anıtlarından biridir. Heykelin yapımı beş yıl sürmüştür ve Ekim 1931de açılışı yapılmıştır. Ziyaretçileri kollarını açarak karşılayan heykel şehrin ve Brezilya halkının sıcaklığının sembolü haline gelmiştir. Kudüse doğru bakan heykelin temelinde 150 kişiyi alabilen bir de şapel bulunmaktadır. Corcovado Tepesinden dağlarla okyanus arasına kurulmuş Rio nun muhteşem manzarasına tanık olma şansına sahip oluyoruz. Sonrasındaki panoramik gezimizde Metropolitan Katedrali, Belediye Tiyatrosu, Ulusal Kütüphane, Ipanema ve Copacabana plajlarını görüyoruz. Geceleme otelimizde.
 


8. Gün: RİO DE JANEİRO

Kahvaltı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Sugar Loaf turuna katılabilirler. Bugün dünyaca ünlü RIO Şeker Tepesi yani "Sugar Loaf"u ziyaret etmek için yola çıkıyoruz. Teleferik ile Sugar Loaf kayasının tepesine varıyoruz. Sugar Loaf yani Şeker Tepesi dev bir Granit dağdır, Portekizli askerler bölgeye ilk geldiklerinde, denizin ortasındaki bu Grantik kaya parçasını uzaktan şeker çuvalına benzetmişlerdir. Rengi koyu kahverengi olduğu için, gerçekten böyle bir anımsatma yapmaktadır. Denizden yüksekliğin 420mt olduğu tepede şehrin güzel manzarasını deniz tarafından seyrediyoruz. Turumuzun sonunda otele dönüyoruz. Geceleme otelimizde.


9. Gün: RİO DE JANEİRO - FORTALEZA

Kahvaltı sonrası havalimanına transfer ediliyor ve yerel havayolları ile Fortaleza sahil şehrine hareket ediyoruz. Varışımız ile birlikte havalimanında karşılanıyor ve otele transfer ediliyoruz. Geceleme otelimizde.


10. Gün: FORTALEZA

Kahvaltı sonrası Fortaleza şehir turumuza başlıyoruz. Rehberimiz eşliğinde şehir turumuzda, Central Market (Pazar yeri), Katedral, Castelo Branco Müzesi ve Meireles Plajı göreceğimiz ilk yerler olacaklar. Öğle yemeği için serbest zaman sonrası Cumbuco sahiline geçerek 4x4 Jeepler ile Buggy Safari deneyimini yaşıyoruz. Turumuzun sonunda otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.


11. Gün: FORTALEZA - AMSTERDAM / PARİS

Kahvaltı sonrası serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer ediliyor ve KLM/ AF havayolları seferi ile Amsterdam/Paris e hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.


12. Gün: AMSTERDAM / PARİS - İSTANBUL

Amsterdam bağlantılı uçuşu ile İstanbul a hareket ediyoruz. Varışımız ile birlikte yolculuğumuzun sonuna geliyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • KLM/ AF Havayolları ile İstanbul – Amsterdam/Paris - Buenos Aires - Fortaleza – İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Yerel havayolları ile Buenos Aires – Iguazu arası iç hat uçak biletleri
 • Yerel havayolları ile Iguazu – Rio de Janeiro arası iç hat uçak biletleri
 • Yerel havayolları ile Rio de Janeiro - Fortaleza arası iç hat uçak biletleri
 • Havalimanı ve güvenlik vergileri
 • Buenos Aires’te 4 yıldızlı kategoride bir otelde oda-kahvaltı esasına göre konaklama
 • Iguazu’da 4 yıldızlı kategoride bir otelde oda-kahvaltı esasına göre konaklama
 • Rio’da 4 yıldızlı kategoride bir otelde oda-kahvaltı esasına göre konaklama
 •  Fortaleza da 4 yıldızlı kategoride bir otelde oda-kahvaltı esasına göre konaklama
 • Programda dâhil olduğu belirtilen transferler
 • Buenos Aires Turu
 • Fortaleza Turu
 • 4x4 Buggy Safari Turu
 • Tura Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Zorunlu seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Her türlü kişisel harcamalar
 • Programda dâhil olduğu belirtilmeyen ekstra geziler
 • Yurtdışı çıkış harcı 
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Otel ekstraları

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  16 Ekim • 16 Kasım  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek YatakÇocuk
  16.10.20202196.002696.00 2196.000 - 1 Yaş 2176.00
  16.11.20202196.002696.00 2196.000 - 1 Yaş 2176.00  1.Ek Bilgiler

  • Fiyatlar; Havayollarının 02.01.2019 tarihindeki K sınıf fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yer yerlerin konfirme edilmesi durumunda artışlar aynı oranda fiyatlarımıza yansıtılır.

   

  • Uluslararası IATA ve HAVAYOLU kuralları gereği gidiş dönüş olarak alınan uçak biletlerinin; gidişinin kullanılamaması durumunda DÖNÜŞ UÇAK BİLETİ kullanılamaz. Yeni bilet alınması zorunludur.

   

  • Fiyatlarımız; en az 20 kişinin katılımı halinde geçerlidir. Yeterli grup sayısının oluşmaması durumunda, Tura Turizm ücretin iadesini yaparak, geziyi iptal etme hakkını saklı tutar.

   

  • Geziye, Tura Turizm rehberinin eşlik etmesi için minimum 20 kişilik katılım olması gerekmektedir.

   

  • Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden Tura Turizm sorumlu değildir.  

   

  • Tura Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otelleri değiştirme hakkını saklı tutar.

   

  • Programın içeriği bozulmadan, programda belirtilen şehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir.

   

  • Tura Turizm, gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin uçulacak olan ana havayolunu, yerel havayollarını ve uçuş saatlerini değiştirebilir.

   

  • Ekstra turlar en az 20 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 20 kişiden daha az olan katılımlarda, gezi fiyatı, gerekli ayarlamalar yapılarak, rehberiniz tarafından bildirilecektir.

   

  • Gezi hareketinden 3 gün önce gezinin buluşma yeri ve buluşma ve kalkış saatini lütfen ofislerimizden kontrol ediniz.

   

  • Otellerde check - in saati 14.00 ve check-out saati 11.00 - 12.00 arasıdır.

   

  • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 8 kg ağırlığında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Tura Turizm ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazla kilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahat esnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayoluna yolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde Tura Turizm herhangi bir sorumluluk taşımaz.

   

  • Turun kalkması için gerekli yolcu sayısına ulaşılamaması durumunda, Tura Turizm geziyi, tur kalkış tarihinden 7 gün öncesine kadar iptal veya tehir edebilir. Bu durum fesih sebebidir ve sözleşmenin feshi halinde tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.

   

  • Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.- 45 - 30 gün arası vergi ve zorunlu harçlar hariç paket tur fiyatının % 25i kesilip geri kalanı iade edilir.

   

  • 30 - 16 gün arası vergi ve zorunlu harçlar hariç paket tur fiyatının %50si kesilip geri kalanı iade edilir. 

   

  • Tüketici 15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur paketinin %100ünü Acente ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir. 

   

  • Erken rezervasyon dönemlerinde yukarıda belirtilen iptal ve iade koşulları geçerli değildir. İşbu iade kurallarının ER (erken rezervasyon) paketlerinde geçerli olabilmesi için NSIK (Normal Seyahat İptal Koşulları) Sigortası satın alabilirsiniz.

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri
  BREZİLYA ARJANTİN PROMO TURU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ


  Tur Bilgileri

  Benzer Turlar

  BENELUX & PARİS TURU ( CDG- AMS )

  BENELUX & PARİS TURU ( CDG- AMS )

  7 GECE 8 GÜN

  Fiyatını Sorunuz

  Benelüx Paris Turu

  Benelüx Paris Turu

  7 Gece 8 Gün

  28.09.2020

  599.00

  BENELUX & FRANSA & ALMANYA TURU

  BENELUX & FRANSA & ALMANYA TURU

  7 GECE 8 GÜN

  25.09.2020

  599.00

  MİAMİ ORLANDO TURU

  MİAMİ ORLANDO TURU

  6 Gece 7 Gün

  26.09.2020

  1099.00 $

  LOS ANGELES LAS VEGAS SAN FRANCİSCO TURU

  LOS ANGELES LAS VEGAS SAN FRANCİSCO TURU

  7 Gece 8 Gün

  26.09.2020

  1399.00 $

  
  Kampanyalardan Haberdar Olun