• Tatiliniz İz Bırakmalı...

AMASYA – BORABAY – ÇORUM – HATTUŞA TURU

345.00 TL

ANKARA ÇIKIŞLI AMASYA BORABAY ÇORUM HATTUŞA TURU 

1 GECE 2 GÜN 

 

00:00 Kızılay Atatürk Bulvarı No: 85
00:05 Bahçelievler Milli Kütüphane Yanı
00:10 Aşti Karşısı
00:15 Akköprü Migros Karşısı
00:20 Keçiören Fatih Köprüsü Altı
00:25 Aydınlıkevler Türk Telekom Önü
00:30 Mamak Köprüsü Üstünden hareket

 

 

1. Gün: Niksar, Borabay Gölü, Amasya Şehir Turu

Araç içi ikramlar ve yol üzerinde vereceğimiz gerekli molalar eşliğinde sanah saatlerinde Tokat’ın en gelişmiş ilçelerinden olan Niksar’a varıyoruz.  Selçuklulara başkentlik yapmış olan Niksar’da kaledeki tarihi Yağı Basan Medresesi’nde köy kahvaltımızı alıyoruz.  Kırk Kızlar Türbesi, Taş Mektep, Delikli Köprü, Arasta, Cahit Külebi ve Erzurumlu Emrah’ın anıt mezarlarını görüp Niksar gezimizi tamamladıktan sonra Borabay Gölü’ne doğru yola çıkıyoruz. Kayın, sedir, sarıçam ve kestane ağaçları ile çevrelenmiş; zümrüt yeşili rengiyle bizi karşılayan Borabay Gölü etrafında yürüyüş için serbest zaman veriyoruz. Bu muhteşem manzaranın ardından ekstra olarak alacağımız öğlen yemeği için Amasya’ya doğru hareket ediyoruz. Şehzadeler Şehri olarak bilinen Amasya’da; Ferhat Su Kanalları, II. Beyazıt Külliyesi, Mumyalar Müzesi, Hazeranlar Konağı, Kral Kaya Mezarları, Şehzadeler Müzesi gezilerimizi tamamlayıp akşam yemeği ve konaklama için Merzifon’daki otelimize geçiyoruz.

 


2. Gün: Çorum, Alacahöyük Ören Yeri, Yazılıkaya Açık Hava Müzesi

Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından Hititlere başkentlik yapmış olan Çorum’a hareket ediyoruz. Çorum Müzesi, Saat Kulesi ve Boğazköy Müzesi ziyaretlerimizi gerçekleştirip öğlen yemeğimizi alıyoruz (ekstra). Anadolu topraklarında hüküm sürmüş, tarih sahnesine çıkışları ile ilkleri de beraberinde getiren Hititlerin başkenti Hattuşaş’a doğru yola çıkıyoruz. Milattan önceki yıllara yapmış olduğumuz yolculuğumuzda Büyük Mabed, Aslanlı Kapı, Yer Kapı, Sfenks Kapı, Kral Kapı, Büyük Kale ve Yazılıkaya Açık Hava Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Atatürk’ün emriyle kazılarına başlanarak ortaya çıkarılan ve Türkiye’nin ilk ulusal kazılarından biri olan Alacahöyük Ören yeri ve müze ziyaretimizden sonra dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Yol üzerinde vereceğimiz leblebi molasının ardından akşam saatlerinde Ankara’ya varıyoruz. Başka bir AYAKİZİ TURİZM organizasyonundan görüşmek üzere.

 

 


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İlk gün Niksar’da kahvaltı
 • 1 gece yarım pansiyon konaklama
 • Programda belirtilen geziler
 • Lüks araçlar ile ulaşım
 • Araç içi ikramlar
 • Profesyonel rehberlik ve refakat hizmetleri
 • Seyahat güvence poliçesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yarım pansiyon konaklamada akşam yemeğinde alınan içecekler
 • Öğlen yemekleri
 • İkinci gün akşam yemeği
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Tüm şahsi harcamalar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  31 Mayıs

  Tur Fiyatları

  Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
  31.05.2019 3*-4* Oteller 345.00 TL415.00 TL 335.00 TL0 - 6 Yaş 145.00 TL
  7 - 12 Yaş 290.00 TL
  -Taksitler »

  1.Ek Bilgiler

  TARİH KOKAN ŞEHİR: AMASYA

   

  Yeşilırmak’ın bir yanında eski Amasya, bir yanında yeni Amasya… Manzarası ve tarihiyle sizi büyüleyen küçük ve sevimli kent…

  Karadeniz Bölgesi’nin Orta Karadeniz Bölümünde yer alan Amasya’nın bilinen en eski tarihi Kalkolitik Çağ’a (M.Ö 5500 – M.Ö 3000) kadar dayanmaktadır.  

  Tarih boyunca Hitit, Frig, Roma, Bizans, Selçuklu, Osmanlı İmparatorluğu’nun egemenliği altında bulunan Amasya kenti, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yer alan küçük ve sevimli bir şehirdir. Doğu Karadeniz’deki yeşillikler arasında kalan kentlerden farklı olarak Amasya, kayaların arasında kalmış bir şehirdir ve o dik kayalarında bile bir tarih, bir hikâye saklıdır.

  Yunanlı filozof ve tarihte bilinen ilk coğrafyacı olan Strabon’un varlıklı bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldiği kenttir Amasya ve bazı kaynaklara göre Strabon burada ölmüştür (diğer kaynaklar ise Roma’da öldüğünü rivayet eder). Strabon’un kaynaklarında “Ana Tanrıça Ma’nın Şehri” anlamına gelen Amasseia olarak adının geçtiği bilinmektedir ve bugünkü Amasya isminin kökeni bu sözcükten gelmektedir. Ayrıca bazı sikkeler üzerinde Tanrı Hermes’in isminin geçmesi de bu kentin Hermes’e adanmış bir kent olduğunu göstermektedir.

  Günümüzde Amasya denince akla ilk olarak Ferhat ve Şirin gelir. Onların hüzünle sonlanan aşkı destan olmuştur bu şehirde. Ve Amasya’nın dik kayalıklarında saklıdır onların aşkı. Ferhat sevdiği kızla evlenmek uğruna Amasya’ya su getirmek için deler Amasya’nın dağlarını. Amasya suya kavuşmuştur ama ne hazindir ki bu kayalıklar iki aşığa mezar olur. Amasya’da en çok dikkat çeken yerlerdendir Ferhat Su Yolu. Yerli ve yabancı turistlerin akın akın ziyaret ettiği bu su kanalları her Karadeniz Turu’nda sizleri bekliyor.

  Amasya’nın “Şehzadeler Şehri” olarak ünlenmesi şüphesiz ki bu kentin her karış toprağının tarih barındırdığının bir göstergesidir. Osmanlı tarihine yön veren pek çok şehzade padişah olmadan önce burada görev yapmıştır, hatta bir kısmı burada doğmuştur. Yeşilırmak kenarında gezerken ünlü coğrafyacı Strabon’un ve Amasya’da şehzadelik yapmış olan padişahların heykellerini görebilirsiniz. Amasya’nın eski konaklarından biri günümüzde Şehzade Müzesi olarak ziyaretçilerini ağırlamaktadır ve belki de Türkiye’deki en güzel müzelerden birisi niteliğindedir. Her bir şehzadenin balmumu heykeli sizleri kendisine hayran bırakacak nitelikte.

  Eski Amasya’nın tarih kokan sokaklarında gezmeye devam edersek Hazeranlar Konağı’na değinmek gerekir tabi ki.  Eski konak yaşantısının ve konak düzeninin en güzel sergilendiği bu konağı çok seveceksiniz. Konaktan çıktıktan sonra karşınıza çıkan dükkânlarda size Amasya’yı anımsatacak pek çok hediyelik eşya bulabilirsiniz.

  Yeşilırmak’ın kıyısında gezerken karşınıza eski konakları alın ve kafanızı biraz yukarı kaldırın; kayaların üzerindeki devasa kapıları fark edeceksiniz. Bu büyük kapılar ülkemizde birkaç yerde daha mevcut olan Kral Kaya Mezarlarıdır. Hiyerarşik sıraya göre büyüklükleri değişen bu mezarlar Amasya’da oldukça ünlüdür ve çıkıp ziyaret edebilirsiniz.

  Amasya’ya geldiysek Amasya Arkeoloji ve Mumya Müzesi’ni ziyaret etmeden gitmek olmaz tabi ki. Müzede arkeolojik ve etnografik eserlerin yanı sıra sikkeler, mühürler ve el yazması eserler de bulunmaktadır. Müzenin en dikkat çeken bölümü ise 8 tane mumyanın sergilendiği bölümdür. Görüntü kimisine rahatsız edici gelebilir fakat mutlaka görülmesi gerekmektedir.

  Sultan II. Bayezid Külliyesi şehrin ortasında tüm ihtişamıyla sizi karşılamaktadır ve gerçekten Osmanlı Mimarisinin en güzel örneklerindendir. Günümüzde hala ibadete açık olan caminin bahçesinde Amasya’nın sevimli amcalarını görebilirsiniz. Ayrıca caminin avlusunda yer alan Minyatür Amasya Müzesi’ne çok cüzi bir ücret ödeyerek giriş yapabilirsiniz. Minyatür müzesinde adından da anlaşılacağı gibi Amasya’nın bir minyatürü bulunuyor ve siz içeri girdiğinizde görevli ışıkları kapatıyor ve Amasya kentinde gün doğumundan gece yarısı yıldızlar çıkana kadar günün nasıl geçtiğini anlatan görsel şölen başlıyor. Bitmesini istemediğiniz bir oyun, defalarca izlemek istediğiniz bir film, sonu gelmesin dediğiniz bir kitap gibi büyüleniyorsunuz.

  Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin de atıldığı kenttir Amasya. İlk kez milli egemenliğe dayalı bir yönetimden bahsedilen Amasya Genelgesi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde burada yayınlanmıştır. Ve böylece Milli Mücadele’nin amacı ve yöntemi belirlenmiştir.

  Amasya’dan bahsedip “elma”sını anmadan geçmek olmaz tabi ki. Ufak olduğu kadar lezzetli olan bu elmayı ortadan ikiye kestiğinizde çekirdeklerinin yıldız şeklini aldığını göreceksiniz. Ufacık ve bol sulu bu elmadan bahsederken bile ağzınız sulanıyor. J

  İşte böyle her karış toprağında ayrı bir tarihi barındıran Amasya kenti Kalkoltik Çağ’dan bu yana Anadolu topraklarında varlığını sürdürmüştür ve günümüzde de Karadeniz Turlarının vazgeçilmez destinasyonu haline gelmiştir. Uzun süren Karadeniz Turları dışında 1gece 2gün veya 2 gece 3 günlük olarak da Tokat ve Çorum illerini de içinde barındıran kısa turlarla da bu kenti gezebilirsiniz.

   

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri

  AMASYA – BORABAY – ÇORUM – HATTUŞA TURU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ  Tur Bilgileri

  Benzer Turlar

  SİNOP ERFELEK ŞELALELERİ KASTAMONU TURU

  SİNOP ERFELEK ŞELALELERİ KASTAMONU TURU

  1 Gece 2 Gün

  31.05.2019

  396.00 TL

  AMASRA TURU GÜNÜBİRLİK

  AMASRA TURU GÜNÜBİRLİK

  Günübirlik Tur

  01.06.2019

  140.00 TL

  HIZLI TREN İLE ESKİŞEHİR TURU

  HIZLI TREN İLE ESKİŞEHİR TURU

  Günübirlik Tur

  01.06.2019

  150.00 TL

   KAPADOKYA TURU GÜNÜBİRLİK

  KAPADOKYA TURU GÜNÜBİRLİK

  Günübirlik Tur

  01.06.2019

  140.00 TL

  NALLIHAN TURU GÜNÜBİRLİK

  NALLIHAN TURU GÜNÜBİRLİK

  Günübirlik Tur

  01.06.2019

  125.00 TL

  BEYPAZARI ABANT - GÖLCÜK TURU GÜNÜBİRLİK

  BEYPAZARI ABANT - GÖLCÜK TURU GÜNÜBİRLİK

  Günübirlik Tur

  01.06.2019

  140.00 TL

  KONYA TURU HIZLI TRENLE GÜNÜBİRLİK

  KONYA TURU HIZLI TRENLE GÜNÜBİRLİK

  Günübirlik Tur

  01.06.2019

  140.00 TL

  AKÇAKOCA - KONURALP TURU GÜNÜBİRLİK

  AKÇAKOCA - KONURALP TURU GÜNÜBİRLİK

  Günübirlik Tur

  01.06.2019

  140.00 TL

  BEYPAZARI TURU GÜNÜBİRLİK

  BEYPAZARI TURU GÜNÜBİRLİK

  Günübirlik Tur

  01.06.2019

  125.00 TL

  ÇORUM - HATTUŞA TURU GÜNÜBİRLİK

  ÇORUM - HATTUŞA TURU GÜNÜBİRLİK

  Günübirlik Tur

  01.06.2019

  135.00 TL

  MAŞUKİYE - SAPANCA TURU GÜNÜBİRLİK

  MAŞUKİYE - SAPANCA TURU GÜNÜBİRLİK

  Günübirlik Tur

  01.06.2019

  140.00 TL

  SAFRANBOLU TURU GÜNÜBİRLİK

  SAFRANBOLU TURU GÜNÜBİRLİK

  Günübirlik Tur

  01.06.2019

  140.00 TL

  SAKARYA - ACARLAR LONGOZU TURU GÜNÜBİRLİK

  SAKARYA - ACARLAR LONGOZU TURU GÜNÜBİRLİK

  Günübirlik Tur

  01.06.2019

  140.00 TL

  YEDİGÖLLER TURU GÜNÜBİRLİK

  YEDİGÖLLER TURU GÜNÜBİRLİK

  Günübirlik Tur

  01.06.2019

  140.00 TL

  '' ŞEHZADELER DİYARI '' AMASYA TURU GÜNÜBİRLİK

  '' ŞEHZADELER DİYARI '' AMASYA TURU GÜNÜBİRLİK

  Günübirlik Tur

  08.06.2019

  130.00 TL

  DÜZCE ŞELALELERİ TURU GÜNÜBİRLİK

  DÜZCE ŞELALELERİ TURU GÜNÜBİRLİK

  Günübirlik Tur

  01.06.2019

  160.00 TL

  ANKARA ÇIKIŞLI UÇAKLI ELİT GAP TURU

  ANKARA ÇIKIŞLI UÇAKLI ELİT GAP TURU

  5 Gece 6 Gün

  27.05.2019

  2149.00 TL

  VAN GÖLÜ EKSPRESİ İLE VAN KARS ERZURUM TURU

  VAN GÖLÜ EKSPRESİ İLE VAN KARS ERZURUM TURU

  4 Gece 5 Gün

  29.05.2019

  1795.00 TL

  KARS TURU

  KARS TURU

  4 Gece 5 gün

  30.05.2019

  1595.00 TL

  ANKARA ÇIKIŞLI UÇAKLI KARS TURU

  ANKARA ÇIKIŞLI UÇAKLI KARS TURU

  2 Gece 3 Gün

  30.05.2019

  1499.00 TL

  AMASYA – BORABAY – ÇORUM – HATTUŞA TURU

  AMASYA – BORABAY – ÇORUM – HATTUŞA TURU

  1 Gece 2 Gün

  31.05.2019

  345.00 TL

  OTOBÜSLÜ GAP TURU

  OTOBÜSLÜ GAP TURU

  4 GECE OTEL KONAKLAMASI

  31.05.2019

  1615.00 TL

  SİNOP ERFELEK KASTAMONU TURU

  SİNOP ERFELEK KASTAMONU TURU

  1 Gece 2 Gün

  31.05.2019

  360.00 TL

  ÇANAKKALE ŞEHİTLİKLİKLER TURU

  ÇANAKKALE ŞEHİTLİKLİKLER TURU

  1 Gece 2 Gün

  31.05.2019

  375.00 TL

  BURSA İZNİK TRİLYE MUDANYA TURU

  BURSA İZNİK TRİLYE MUDANYA TURU

  1 Gece 2 Gün

  31.05.2019

  340.00 TL

  ANKARA ÇIKIŞLI KAPADOKYA TURU

  ANKARA ÇIKIŞLI KAPADOKYA TURU

  1 Gece 2 Gün

  01.06.2019

  360.00 TL

  BATI KARADENİZ TURU

  BATI KARADENİZ TURU

  2 Gece 3 Gün

  01.06.2019

  560.00 TL

  ŞİLE POLENEZKÖY AĞVA TURU

  ŞİLE POLENEZKÖY AĞVA TURU

  1 Gece 2 Gün

  01.06.2019

  420.00 TL

  HER ŞEY DAHİL KARADENİZ TURU

  HER ŞEY DAHİL KARADENİZ TURU

  6 Gece 7 Gün

  02.06.2019

  2390.00 TL

  KARADENİZ & BATUM TURU

  KARADENİZ & BATUM TURU

  5 Gece 6 Gün

  02.06.2019

  1490.00 TL

  KASTAMONU ÇANKIRI TUZ MAĞARASI TURU GÜNÜBİRLİK

  KASTAMONU ÇANKIRI TUZ MAĞARASI TURU GÜNÜBİRLİK

  Günübirlik Tur

  02.06.2019

  120.00 TL

  ANKARA ÇIKIŞLI DOĞU ANADOLU TURU

  ANKARA ÇIKIŞLI DOĞU ANADOLU TURU

  5 Gece 6 Gün

  03.06.2019

  1394.00 TL

  ÇANAKKALE BOZCAADA KAZ DAĞLARI TURU

  ÇANAKKALE BOZCAADA KAZ DAĞLARI TURU

  2 Gece 3 Gün

  03.06.2019

  660.00 TL

  FETHİYE 12 ADALAR KAŞ KALKAN TURU

  FETHİYE 12 ADALAR KAŞ KALKAN TURU

  3 Gece 4 Gün

  03.06.2019

  999.00 TL

  ANKARA ÇIKIŞLI BUTİK MARDİN TURU

  ANKARA ÇIKIŞLI BUTİK MARDİN TURU

  2 Gece 3 Gün

  05.06.2019

  1350.00 TL

  İSTANBUL ADALAR SARAYLAR TURU

  İSTANBUL ADALAR SARAYLAR TURU

  1 GECE 2 GÜN

  07.06.2019

  420.00 TL

  OLYMPOS TATİLİ

  OLYMPOS TATİLİ

  3 Gün 4 Gün

  09.06.2019

  575.00 TL

  UÇAKLI KARADENİZ TURU

  UÇAKLI KARADENİZ TURU

  6 GECE 7 GÜN

  10.06.2019

  2266.00 TL

  LAVANTA TARLASI SALDA GÖLÜ VE SAGALASSOS TURU

  LAVANTA TARLASI SALDA GÖLÜ VE SAGALASSOS TURU

  1 Gece 2 Gün

  14.06.2019

  426.00 TL

  ANKARA ÇIKIŞLI BUTİK EGE TURU 2 GECE 3 GÜN

  ANKARA ÇIKIŞLI BUTİK EGE TURU 2 GECE 3 GÜN

  2 Gece 3 Gün

  21.06.2019

  600.00 TL

  
  Kampanyalardan Haberdar Olun

  © 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2