VİZESİZ BÜYÜK BALKAN TURU

VİZESİZ BÜYÜK BALKAN TURU
0.00
SATIN AL
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı Sizi Arayalım

VİZESİZ BALKANLAR TURU

 ( Vizesiz )

Makedonya – Arnavutluk – Karadağ - Bosna - Sırbistan

Üsküp – Ohrid – Tiran – İşkodra –Trebinje - Mostar – Saraybosna - Belgrad

03 Ağustos 2017 Hareket 07 Gece

 6 Akşam Yemeği Dahil

Türk Havayolları Tarifeli sefer uçuşu ile
Ankara'dan iç hat bileti imkanı

1. Gün: İstanbul Üsküp

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali THY Kontuarı önünde 05.15'te buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben 08.00'te Türk Hava Yolları ile hareket. 08.30'da Üsküp’e varış. Pasaport, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından özel otobüslerimizle birlikte panoramik Üsküp turumuza başlıyoruz . Turumuz esnasında, tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Türk Çarşısı, Vardar Nehri, Kale, 6. yüzyıldan kalma Taş Köprü, Türk ve Yahudi mahalleleri, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat Kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonları, Hükümet binası, meclis, 17. yüzyıldan kalma St. Spas Kilisesi, Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa’nın Evi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.


2. Gün: Üsküp Kalkandelen Manastır Resne Ohrid

Otelde alacağımız kahvaltının ardından özel otobüslerimizle Tetova olarak adlandırdığı, bizim tarihimizde Kalkandelen olarak bildiğimiz şehre gideceğiz. Burada dünyaca ünlü Alaca Camii ve külliyesinde bulunan medrese, İpek Yolu üzerinde kurulmuş 500 yıllık Harabati Baba Bektaşi tekkesi görülecek yerler arasındadır. Sonrasın da  Manastır(Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısı’nı, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Cami’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Resne’ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan olan Resneli Niyazi’nin Sarayı’nı ziyaret ediyoruz. Turumuzun ardından Ohride hareket .Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


3. Gün: Ohrid

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Ohrid şehir turuna başlıyoruz. Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma amfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, 4. yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohrid Halveti Tekkesi, ziyaret ediyoruz, Şehir turunun ardından otelimize transfer geceleme otelimizde. Dileyen misafirler extra olarak düzenlenecek Makedon gecesi turumuzu katılabilirler ( 35 Euro ) Makedon yerel halk müziği gösterisi ile… Dileyen misafirlerimiz gün içerisinde düzenlenecek olan Sv. Naum ve Ohrid Gölü Tekne turuna katılabilirler. ( 30 Euro )


4. Gün: Ohrid Tiran Ulcinj ( Podgorica )

Sabah kahvaltısının ardından Tirana doğru hareket ediyoruz. Panoramik Tiran şehir turumuzda, Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri görülecek yerler arasındadır. Tiran turumuzun ardından Arnavutluk’un kuzey bölgesinin en önemli kenti olan İşkodra, aynı zamanda ülkenin en tarihi yerlerinden bir tanesi. Kendi adını taşıyan gölün kenarında uzanan bu şehir, hem eğitim hem de endüstri gibi alanlarda ülkenin en büyük kentlerinden bir tanesi. Adriyatik sularına ve Balkanların iç kesimlerine yakınlığı sebebiyle tarih boyunca önemli bir geçiş noktası olmuş olan bu kent, çok uzun yıllar boyunca Osmanlı’nın sancağı oldu. Arnavutluk’un çalkantılı tarihinin izlerini taşıyan bu kent, gün geçtikçe eski güzelliğine ve çarpıcı zenginliğine tekrar uzanıyor. Geceleme ve akşam yemeği Ulcinj veya Podgorica daki otelimizde.


5. Gün: Ulcinj - Budva - Kotor – Trebinje

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından, dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a geçiyoruz. İlk durağımız, önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Budva. Singapurlu bir multimilyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırma aşamasında olan muhteşem St Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğimiz bir fotoğraf molası veriyoruz. Daha sonra muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva’yı göreceğiz. Daha sonra önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor. Stari Grad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağınız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Turumuzun sonrasın Trebinje doğru hareket . Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. Dubrovnik Akşam Turu: 30 Euro


6. Gün: Trebinje Mostar Saraybosna

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı ardından odaların boşaltılması ile beraber özel otobüslerimizle otelimizden ayrılarak Mostar’a hareket ediyoruz. Mostar’a varış ardından yürüyerek yapacağımız şehir turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. (Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir.) Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koska Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Turumuzun bitişi ile birlikte Saraybosna ya hareket ediyoruz. Varışımızla beraber panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’da gezintimizi yapıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz.
Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından I. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Osmanlı Çeşmesi’nden su içiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii’ni ziyaret ettikten sonra otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme ve aksam yemeği otelimizde.


7. Gün: Saraybosna Belgrad

Saraybosnadaki otelimizde sabah kahvaltısının ardından Belgrada hareket ediyoruz. Panoramik Belgrad şehir turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.


8. Gün: Belgrad İstanbul

Otelden alacağımız sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması. Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek Tuna Nehri Tekne Turu , Titonun Mezarı ( Çiçek Evi) , Nichola Tesla Müzesi turuna katılabilirler. (55 Euro)  . Serbest zamanında ardından rehberimizin belirlediği toplanma saatinden havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Türk Havayollarının TK 1084 sefer sayılı uçağı ile saat 20:20 de hareket ile 23:05 te İstanbul a varış ve gezimizin sonu.


Ücrete Dahil Hizmetler

Türk Havayolları ile İstanbul (IST) – Üsküp gidiş / Belgrad -İstanbul (IST)  dönüş ekonomi sınıf uçak bileti
Üsküp`te 1 gece, Ohrid`de 2 gece,  Ulcjın`da 1 gece, Trebinje`de 1 gece , Saraybosna`da 1 gece, Belgrad`da 1 gece olmak üzere toplam 7 gece  kahvaltı dahil konaklama
Otellerde alınacak 6 akşam yemeği
Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli
Üsküp, Ohrid,Tiran, Budva, İşkodra, Trebinje, Mostar, Saraybosna, Belgrad panoramik şehir turları
Alan-Otel-Alan transferleri ve şehirlerarası otobüs transferleri
Profesyonel rehberlik hizmetleri
Zorunlu Seyahat Sigortası (1618 sayılı Yasa Gereği düzenlenen Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL
Tüm kişisel harcamalar,
Rehber tarafından organize edilen  ekstra turlar
Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar 
Öğle  yemekleri,
Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri

 

Üsküp - 4* Sultan Hotel /  4* Continental Hotel vb.
Ohrid - 4* Hotel Sileks vb. / 4* Flamengo
Ulcinj - 4* Hotel Ortant vb.
Trebinje - 4* Hotel Leotar vb. / 3* Acimovic Hotel vb.
Saraybosna - 4* Hotel Hollywood vb.
Belgrad - 4* Astoria Hotel vb. / 4* Theater Hotel vb.

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı
 

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar