ANKARA ÇIKIŞLI OTOBÜSLE BALKANLAR TURU

ANKARA ÇIKIŞLI OTOBÜSLE BALKANLAR TURU
0.00
SATIN AL
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı Sizi Arayalım

Büyük Balkan Turu 8 Günde 8 ÜLKE
2017  İLKBAHAR - YAZ – SONBAHAR DÖNEMLERİ
7 Gece 8 Gün – 4* Otellerde Konaklama
YARIM PANSİYON !!! – ZORUNLU EKSTRA ÖDEME YOK
Yunanistan - Makedonya – Arnavutluk – Karadağ
Hırvatistan – Bosna Hersek – Sırbistan   – Bulgaristan

1. Gün: Ankara’dan hareket

14:30 Kızılay Atatürk Bulvarı No: 81
14:35 Bahçelievler Milli Kütüphane Yanı
14:40 Söğütözü Armada Önü
14:45 Odtü Köprüsü Altı
14:50 Bilkent Köprüsü Altı
14:55 Ümitköy Köprüsü Altı
15:00 Koru Sitesi Migros Karşısı
15:05 Yaşamkent Bp Benzinlik
15:10 Eryaman Optimum Önünden hareket


2. Gün: Yunanistan, Kavala, Selanik, Üsküp
Kavala `ya ulaşmamızın sonrasında sabah kahvaltısı ve nefis Kavala kurabiyelerinden tatmak için mola veriyoruz. Kahvaltı molamızın ardından güzelliği ve doğallığı ile dikkat çeken Kavala sahillerinde kısa sureli bir fotoğraf molası için duruyoruz. Keyifli fotoğraf anıları biriktirmemizin ardından Selanik`e doğru yola koyuluyoruz. Selanik`e varışımızın ardından panoramik şehir turumuz başlıyor. Yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Beyaz Kule, Döner Kule, Kordon, Fuar, Selanik Kalesi, Osmanlı ve Bizans eserlerini görüyoruz. Yunanistan’ın en büyük Kiliseleri arasında yer alan Aya Dimitri Kilisesi ve Türk konsolosluğunun  bahçesinde bulunan Ulu Önder Atatürk'ün evine ziyaretimizin ardından Üsküp’e doğru yola koyuluyoruz. Üsküp’e ulaşmamızın sonrasında Üsküp Şehir turuna başlıyoruz; Yahya Kemal Beyatlı'nın doğduğu hala Osmanlı kültürü ve izlerini taşıyan Üsküp'ü tanıtan yarım günlük turumuza başlıyoruz. Gezeceğimiz yerler arasında. Eski Tren Garı, Üsküp doğumlu hayırsever Rahibe Teresa'nın anıtı ve evi, Kale, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir, Çarşı ve Osmanlı'nın Balkanlar'daki en güzel mimari eserleri arasında yer alan Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri, Davud Paşa Hamamı, Taş Köprü, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar  gezimizin sonrasında. Konaklama için Üsküp' te bulunan otelimizde geçiyoruz.
Sabah Kahvaltısı Kavala ’da dinlenme tesisinde ekstra olarak alınacaktır. 
Öğle Yemeği Selanik’te serbest zaman aralığında ekstra olarak alınacaktır. Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Rehber Tavsiyesi olarak  Deniz Mahsulleri ve Mezeleri tercih edebilirsiniz.
Akşam Yemeği tur ücretimize dâhildir ve konaklayacağımız otelde alınacaktır.
Konaklama Hotel Karpoş vb.– Üsküp
Para Birimleri : Yunanistan - Euro , Makedonya – Denar ( Ortalama 1 Euro Kur değeri : 60 Denar )
Rota: İstanbul ve Kavala (445 km) mesafedir, Kavala ve Selanik (136 km) mesafedir ,  Selanik-Üsküp (245 km) mesafedir
Toplam Kat Edilecek Mesafe:826 km
Otele Giriş Saati Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 20:00

3. Gün: Üsküp, Tetova (Kalkandelen), Struga, Ohrid

Sabah kahvaltısı sonrasında İncisi ile meşhur Ohrid’e gitmek için yola çıkıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan eşsiz doğa güzelliği ile bilinen Matka Kanyonu Turuna 10 EUR karşılığında katılabilirler. Yol üzerinde yer alan Tetova (Kalkan delen) şehrinde Alaca Camii ve Kanuni’nin vezir i azamlarından Sersem Ali Baba tarafından 16. Yüzyılda kurulan 500 yıllık Hacıbektaş Harabati Baba Tekkesine ziyaret gerçekleştiriyoruz. Sonrasında 1966 yılından bugüne organizasyonu yapılan Şiir Akşamları etkinliklerine ev sahipliği yapan Struga’ya ulaşıyoruz. Struga şehir turu yaptıktan sonra Ohri’ye ulaşıyoruz. Yürüyerek devam edeceğimiz gezimiz esnasında Aziz Bogorodica Kamensko, Tarihi Çınar Meydanı, Aya Sofya Kilisesi (dışarıdan), Ohrid'li  St Clements Heykelini görmemizin ardından, müze olarak kullanılan Eski Türk Konakları, Aziz Pantelemon  Kilisesi, Roma döneminden günümüze kadar gelen Antik Tiyatro  görülecek yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek, Ohrid Gölü tekne turuna katılabilirler. (10 EUR) Tekne Turu sonrasında otele dönüyoruz. Konaklama Ohri’deki otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Üsküp Makedon gecesi Turuna katılabilirler. (30 EUR)
Sabah kahvaltısı konakladığımız otelimizde açık büfe olarak yenilecektir  ve tur ücretine içerisindedir. Öğle Yemeği  Ohrid şehrinde serbest zamanda esnasında ekstra olarak  alınacaktır. 
Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Rehberimizin Tavsiyesi olarak, Köfte, Ohri Alabalığı ve Güveçte Kuru fasulye tercih edebilirsiniz.
Akşam Yemeği rehberin belirleyeceği restoranda ekstra olarak Makedon gecesi, yöresel yemekler ve müzik eşliğinde  devam edecektir.  Akşam yemeği ve Makedon gecesi etkinliği tur ücretine dâhil değildir.
Konaklama: Hotel Belvedere  v.b  Ohrid 
Para Birimleri olarak Makedonya  Denar ( Ortalama Kur değeri 1 Euro, 60 Denar )
Rota: Matka Kanyonu (19 km), Matka  – Tetova (61 km) , Tetova - Struga (132 km) , Struga – Ohri (19 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 231 km
Otele Giriş Saati: 19:00

4. Gün: Ohrid, Tiran, Podgorica veya Çevresi
Sabah kahvaltımızı grup olarak yaptıktan sonra Ohri ’den ayrılıp Arnavutluk'un basketi Tiran şehrine gitmek için yola koyuluyoruz. İsteyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan Ohri gölünün doğduğu noktanın olduğu yer ve muhteşem doğa manzaralara ev sahipliği yapan St. Naum turuna katılabilirler (15EUR). St Naum turumuzun hemen sonrasında  Ohri’den ayrılıyoruz ve Enver Halil Hoxha ile tanınan Balkanların dağlık bölgelerinde kurulan Tiran şehrine ulaşıyoruz. Turumuz sırasında Ulusal Müze, Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi Opera ve Bale Binası, Başbakanlık Binaları ve Parlamento, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır.. Tiran şehir turumuzun sonrasında Arnavutluk`taki son durağımız olan İşkodra’ya ulaşıyoruz. Şehir turumuza İşkodra’daki tarihi kale ve şehir surlarını gördükten sonra Murigan bölgesinden Avrupa’nın resmi olarak tanınan en yeni devleti Karadağ’a gidiyoruz. Otelimize transferimizin  sonrasında. Gecelemeyi  otelimizde gerçekleştiriyoruz.
Sabah Kahvaltısı  gecelediğimiz otelimizde açık büfe olarak alınacaktır ve tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeğimizi Tiran şehir merkezinde serbest zamanda sırasında  ekstra olarak  alınacaktır. Tüm yöresel lezzetlerin tadına çıkarabilirsiniz.
Akşam yemeği otelimizde  alınacaktır ve tur ücretine dahildir
Konaklama, Hotel Grand Europa  v.b – İşkodra veya Hotel Laguna 
Para Birimleri olarak Makedonya , Denar ( Ortalama Kur oranı olarak  1 Euro : 60 Denar ) , Arnavutluk, Lek ( Ortalama Kur oranı olarak, 1 Euro : 135 LEK ) , Karadağ - Euro
Rota, Ohri - St. Naum (29 km), St.Naum – Tiran (140 km) , Tiran - İşkodra (94 km) 
Toplam Kat Edeceğimiz Mesafe: 263 km
Otele Giriş Saatimiz  Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 19:00

5. Gün: Podgorica,Budva,Kotor,Dubrovnik,Trebinje veya Çevresi
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra, ilk gideceğimiz yer olan, panoramik olarak göreceğimiz Sveti Stefan adasına ulaşıyoruz. Aman Resort tarafından işletilen bugün üzerinde otel bulunan adayı fotoğraflayıp Budva şehrine doğru yola koyuluyorz. Budva’da serbest zaman sonrasında Kotora varış. Kotorda gezilecek yerler arasında Askeri (silahtar) meydan, Saat Kulesi, Un meydanı, Pima ve Buca malikaneleri, St Tryphon Katedrali, Bokelian Donanma Meydanı,  St Luke ve St Nikola Kiliseleridir. Kotor gezimizi sonlandırmamızın ardından Hırvatistan'a geçiyoruz. İtalyanca adı Ragusa olan, Adriyatik'in en eski ticaret limanlarından olan, uzun yıllar Venedik etkisi altında kaldığı için İtalyan aksanı, mimarisi ve şehir dokusuyla bünyesinde muhteşem bir tarih ve doğa güzelliği barındıran Dubrovnik'e varış. Dileyen  misafirlerimiz için ekstra düzenlenecek olan Dubrovnik’de Eski şehir turuna katılabilirler. (30 EUR) Bu güzel şehri tanıtan turumuza öncelikle UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne dâhil olan Eski Şehir Meydanında gezerek başlıyoruz. Gezilecek yerler arasında; Pile Kapısı, Franciscan Manastırı, Onofrio çeşmesi, Orlando Sütunu, ve Rektörlük Sarayı ve Eski Eczane bulunmaktadır.  Daha sonra bu güzel kentin büyülü atmosferinde vakit geçirmek için serbest zaman imkânımız oluyor.  Serbest zamandan hemen sonra otelimize transfer için yola koyuluyoruz. Konaklama Trebinje veya Çevresindeki otelimizde gerçekleşiyor.
Sabah Kahvaltısı konakladığımız otelde açık büfe olarak alınacaktır ve  tur ücretine içerisindedir.
Öğle Yemeği Kotor şehir merkezinde serbest zaman aralığında ekstra olarak yenilecektir. Tüm yöresel lezzetleri yiyebilirsiniz. Rehberimizin Tavsiyesi olarak   Mezeler, Izgaralar, Deniz Mahsulleri,  Yerel İçecekler  tadabilirsiniz.
Akşam Yemeği konakladığımız otelde  alınacaktır ve tur ücretine dahildir. 
Konaklama: Hotel Leotar , Hotel Leotar Trebinje veya Orka Hotels, Grand Hotel Neum vb. 
Para Birimleri Karadağ, Euro, Hırvatistan milli parası olan Kuna ( Ortalama Kur değeri 1 Euro  7 Kuna ), Bosna Hersek Konvertible Marka ( Ortalama Kur değeri  1 Euro : 1.95 KM )
Rota İşkodra, Budva (86 km), Budva – Kotor (23 km) , Kotor - Dubrovnik (90 km) , Dubrovnik, Trebinje (31 km)
Toplam Kat Edeceğimiz Mesafe: 230 km'dir
Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş sürelerine bağlı olarak tahmini: 21.00

6. Gün: Trebinje veya (Neum), Poçitel, Blagay, Mostar, Saraybosna
Sabah kahvaltımızın sonrasında Mostar'a doğru hareket ediyoruz. Osmanlı döneminde Neretva nehri kıyısında sınır karakolu olarak kullanılan küçük bir köy olan Poçitel’e varıyoruz. Kısa bir mola sonrasında ekstra olarak düzenlenecek olan Blagay köyüne doğru hareket ediyoruz. ( 10 EURO ) Blagay turu sonrasında, 1566 yılında Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin'in inşa ettiği,1993 yılında Bosna-Hırvat iç savaşı sırasında yıkılan, 2004 yılında tekrar ayağa kaldırıp, 2005 yılında  UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yerini alan Mostar Köprüsünü ziyaret ediyoruz. Akabinde Koski Mehmet Paşa Camii, Kuyumcular Çarşısı, Eski Hamam ve dönemin tipik Osmanlı evini yansıtan Müslüm Bey Konağı göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Mostar turumuz bittikten sonra, Bosna-Hersek’in başketi Saraybosna'ya varış. Turumuz esnasında göreceğimiz başlıca yerler; Başçarşı, Sebil, Şehir Kütüphanesi, İnat Kuća(evi), Latin  köprüsü, Gazi Hüsrev bey kompleksi (cami, çeşme, saat kulesi, bedesten, medrese), İsa’nın Kutsal Kalbi Kilisesi, Morića Han’dır. Konaklamayı Saraybosna’daki otelimizde gerçekleştiriyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Boşnak Gecesi Turuna katılabilirler.(40 EUR)
Sabah Kahvaltısı otelde açık büfe olarak verilecektir ve tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği Mostar şehir merkezinde serbest zamanda ekstra olarak sunulmaktadır. Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. ( Rehber Tavsiyesi olarak Boşnak Böreği , Soğan Dolması , Köfte , Boşnak Kahvesi tercih edebilirsiniz.
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dahildir. Dileyen misafirlerimiz rehberin belirleyeceği yerde ekstra düzenlenecek olan yöresel yemekler ve müzik eşliğinde Boşnak Gecesi.
Konaklama: Hotel Hollywood v.b –  Saraybosna
Para Birimleri Bosna Hersek – Convertible Marka ( Ortalama Kur 1 Euro : 1.95 KM )
Rota: Trebinje-Poçitel (108 km), Poçitel – Blagay (23 km) ,Blagay - Mostar (12 km), Mostar– Saraybosna (126 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 269 km
Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 20:00

7. Gün: Saraybosna, Belgrad
Sabah kahvaltımız sonrasında, dileyen misafirlerimiz içim ekstra düzenlenecek olan savaş döneminde şehrin iki buçuk yıl bütün ihtiyaçlarının karşılandığı ve şehre giriş çıkışların yapıldığı Savaş Tüneli ve Müzesi Turuna katılabilirler. (Girişler dâhil 10 EUR) Savaş tüneli ve Müzesi turunun hemen sonrası Belgrad’a doğru yola çıkış. Belgrad’a varışımıza istinaden, Tuna ve Sava nehirlerinin buluştuğu yerde konuşlanan Kalemeydan’a ulaşıyoruz. Nebojsa kulesi, Roma kale duvarları İstanbul kapı, Zindan kapı ve Saat kapısı, Askeri müze, Damat Ali paşa türbesi, Victor(zafer) anıtı ve Bayraklı cami  göreceğimiz bazı noktalar arasındadır.  İsteyen misafirlerimiz için ekstra düzenlenecek olan Tuna ve Sava Nehri Tekne Turuna katılabilirler. (10 EUR)Turumuz ardından otelimize transfer. Konaklamayı Belgrad’daki otelimizde gerçekleştiriyoruz.

Sabah Kahvaltısı otelde açık büfe olarak alınacaktır ve tur ücreti içine dahildir.
Öğle Yemeği Saraybosna – Belgrad arası rehberinizin belirleyeceği dinlenme tesisinde ekstra serbest zamanda yenilecektir.
Akşam Yemeği konaklayacağımız  otelimizde alınacaktır ve  tur ücretine dahildir. 
Konaklama: Hotel Best Western M v.b  - Belgrad
Para Birimleri Bosna Hersek – Convertible Marka ( Ortalama Kur Değeri 1 Euro : 1.95 KM ), Sırbistan – Dinar ( Ortalama Kur Değeri 1 Euro : 115 Dinar )
Rota: Saraybosna – Belgrad (284 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 284 km
Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 20:00

8. Gün: Belgrad, Sofya
Sabah kahvaltımız sonrasında Sofya’ya doğru yola çıkıyoruz. Sofya'ya varış sonrası Sofya panoramik şehir turuyla gezimize devam ediyoruz. Panoramik şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasında St. Sophia heykeli, Banya Başı cami, Komünist Parti merkezi, Antik Serdika şehri müzesi, Rotunda, Ulusal Bank, Rus Kilisesi, Ayasofya kilisesi, Alexander Nevsky Kilisesi, Tsar Liberator Anıtı vardır. Ziyaretlerimiz ve serbest zaman sonrasında otelimize transfer gerçekleştiriyoruz. Konaklamayı Sofya`da belirlediğimiz otelde gerçekleştiriyoruz. Dileyen misafirlerimiz için ekstra düzenlenecek olan Bulgar Tavernası Turuna katılabilirler.(30 EUR)
Sabah Kahvaltısı otelimizde  açık büfe olarak alınacaktır ve tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği Sofya’da rehberin belirleyeceği Türk Lokantası ekstra serbest zaman aralığında gerçekleştirilecektir.
Akşam Yemeği rehberin belirleyeceği yerde ekstra yöresel yemekler, müzik ve  Bulgar Gecesi eşliğinde gerçekleşecektir. Bu hizmet tur ücretine dahil değildir.
Konaklama: Hotel Silver House v.b  - Sofya
Para Birimleri Bulgaristan – Leva ( Ortalama Kur değeri 1 Euro : 1.95 Leva ) 
Rotamız Belgrad - Sofya  (393 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 393 km
Otele Giriş Saatimiz gümrük geçişi süresine bağlı olarak 20:00 tahimini saattir.

9. Gün: Sofya, Plovdiv, İstanbul, Ankara
Sabah kahvaltımız sonrasında Filibe’ye gitmek üzere yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek yolculuğumuzun sonrasında şehirdeki turumuza başlıyoruz. Ziyaret noktalarımızdan bazıları; Sahat tepe, Meczup Milyo Heykeli, Antik Roma Tiyatrosu, Balabanov evi ve Hisar Kapı, Etnografya müzesi(Kuyumcuoğlu evi), Konstantin ve Helena Kilisesi, Mevlevihane’dir. Kısa süreli serbest zamanın ardından İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz.

Sabah Kahvaltısı otelde açık büfe olarak alınacaktır ve tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği Plovdiv şehir merkezinde  ekstra olarak serbest zaman sırasında yenilecektir.
Akşam Yemeği Edirne – İstanbul otobanı üzerinde dinlenme tesisi.
Para Birimleri Bulgaristan – Leva ( Ortalama Kur değeri 1 Euro : 1.95 Leva ) 
Rota: Sofya – Plovdiv (145 km) , Plovdiv – Kapıkule (155 km) , Kapıkule – Ankara ( 713 km)
Toplamda Kat Edilecek Mesafe: 1013 km'dir
İstanbul Giriş Saati Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 02:00

Ücrete Dahil Hizmetler

Lüks otobüsler ile ulaşım
Yerel profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
4 Yıldızlı Otellerde toplam 7 Gece Kahvaltı dahil Konaklama
Otellerde alınan beş akşam yemeği
Selanik, Üsküp, Tetova, Ohrid, Tiran, Budva, Kotor, Poçitel, Mostar, Saraybosna, Belgrad, Sofya, Plovdiv Panoramik Şehir Turları
Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
Şehir Vergileri
Gümrük Vergileri
Programda belirtilen panoramik şehir turları.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Müze ve ören yeri giriş ücretleri.
Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası
Otelde alınan ekstralar.
Tüm kişisel harcamalar
Kavala da verilen mola da alınan kahvaltı.
Öğle yemekleri
Şoför ve rehber bahşişleri
MULTİ SCHENGEN VİZESİ (YEŞİL PASAPORT SAHIPLERI VİZEDEN MUAFTIRLAR).
Yurtdışı çıkış harcı 15 TL

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı
 

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

BENZER TURLAR

PORTEKİZ & ENDÜLÜS
PORTEKİZ & ENDÜLÜS

ÖZEL ROTA

449.00

BELGRAD 2 GECE 3 GÜN
BELGRAD 2 GECE 3 GÜN

VİZESİZ

249.00

OTOBÜSLE ORTA AVRUPA TURU
OTOBÜSLE ORTA AVRUPA TURU

İSTANBUL'DAN HAREKET

199.00

ORTA AVRUPA TURU
ORTA AVRUPA TURU

Flash Promosyon

249.00

MAXI ITALYA MILANO ROMA
MAXI ITALYA MILANO ROMA

ANKARA'DAN KESİN HAREKET

399.00